Malá je otočená opačne. Rodiť prirodzene?

wewe22
10. okt 2011

ahojte som v 39tt mala ja stale otočená KP a neviem sa rozhodnútť či riskovať prirodzený pôrod alebo radšej nešpekulovať a ísť priamo na sekciu poradíte?

p.j.jacky
10. okt 2011

Radsej na sekciu,nieje nad cim vahat si myslim.Odtrpis si porod a nakoniec skoncite mozno akutnou sekciou.Ja som nemala KP,ale dr mi doporucil prirodzeny porod a po 9 hodinach trapenia bola akutna sekcia....ale tych 9 hodin bolo ako na poprave ☹

miskap
11. okt 2011

@wewe22 Keďže si druhorodička, pôrod by mal byť ľahší a rýchlejší. Záleží aj od veľkosti bábätka . Ale myslím si, že vaginálny pôrod je vždy lepšia možnosť ako sekcia. Čo ti odporúča doktor? On by mal posúdiť polohu, či nie je problematická. Samotná poloha KP nie je indikácia na cisársky rez, dá sa pekne porodiť. Veľa robí aj tvoja psychika, ak budeš dôverovať sebe a bábätku, porodíš ľahko. Skomplikovať sa môže pôrod aj keď je bábo otočené hlavičkou. Pri tebe budú postupovať opatrnejšie, nemali by dávať oxytocín, nesmú urýchľovať pôrod. Máš šancu zažiť prirodzený pôrod, bez umelých zásahov. Ale rozhodnutie je na tebe ( ak ho však v pôrodnici vôbec budú akceptovať 😒)

dianka3
12. okt 2011

@wewe22 Ahoj, aj my mame polohu KP ☹ a ja nechcem rodit sekciou 😢 chcem rodit spontane len ci sa to da? co vravel doki tebe?

dianka3
12. okt 2011

@miskap Ahojky, ja som tretorodicka a tiez sme KP ☹ no mne tam napisala ze kp postavenie 1. Zevraj dievcatka sa mozu narodit kp ale chlapci nie. A ako si to myslela ked si povedala ze dôverovat babu aj sebe, myslis ked uz budem rodit? pri tych bolestiach? a ako sa to vobec da? porodit ritkou? co tu pisala jedna maminka ze ajtak ked sa tak narodia su pridusene babeka a este aj niektore vyklbene nozicky ☹ Ja chcem strasne rodit spontane, ale bojim sa ze to nepojde

wewe22
autor
13. okt 2011

@dianka3 mne bolo povedane ze sa to da ale len ked je babo mensie no caste su komplikacie a konci to akutnym cisarskym preto sa neviem rozhodnut dneska idem do porodnice na kontrolu dam vediet ako to dopadlo

dianka3
13. okt 2011

@wewe22 Juuuuj ani nestras ☹ Tak ako si teda dopadla? 😕

sesijane
13. okt 2011

Ahojte,ja som v 38tt a sme KP,cakam chlapca a neviem co si mám o tom všetkom myslieť,doktorka tvrdí že ked sme zdraví obidvaja nie je nutná sekcia a potlacime,že nic nehrozí,je to to iste ako normálny pôrod ked budem počúvať doktora kedy tlačiť a kedy nie.ale dnes citam len o tom ako sa chlapci nesmú tlačiť ked je KP tak čo si mám o tom myslieť?mám dobru odbornicku doktorku a ešte sa aj radila s inými doktormi,budem teda veriť jej alebo sa mám báť nejakých komplikácií?

hradnapani
13. okt 2011

@sesijane kedze si uz v 38 tt, tak radsej doveruj svojmu telu, babatku a svojej lekarke, pretoze ta uz dobre pozna a asi vie, co hovori.
a hlavne sa nestresuj a nedaj sa zmiast diskusnymi prispevkami. Mysli pozitivne, opakuj si, ze vsetko dobre dopadne a tak sa aj stane. 🙂 Myslim, ze takto tesne pred porodom je najlepsie zabudnut na internet a uzit si posledne dni/ tyzdne s bruskom. 🙂

wewe22
autor
13. okt 2011

@dianka3 no tak mala ma 3750g velku hlavicku prirodzeny porod neprichadza do uvahy 21.10 mam cisarsky zajtra idem na predoperacne
@sesijane no mne tiez povedali ze chlapci sa nesmu KP lebo sa mozu poskodit pohlavne organy keby mam chlapca vobec nad prirodzenym nerozmyslam

dianka3
13. okt 2011

@wewe22 koli tej vahe? ci havke? 😕

dianka3
13. okt 2011

@sesijane Aj mne povedala gynda z online poradni ze chlapci sa nesmu rodit KP. Lebo tam ide o stlacenie semenikov a mohol by mat do buducna problemy z plodnostou a pod. Ale ja mam strach aj ked cakam dievca, sak mi tu jedna mamina pisala ze deti co idu na svet KP sa rodia pridusene, ozivovane a vyklbene nozicky ci rucicky atd. ☹ Tak a doktori vravia ze ssa normalka rodi,ako keby nic tak ako to potom je 😠 pre nich je normalne ked je dieta pridusene alebo vyklbene? 😠 sak im to moze byt jedno ked sa nejedna o ich deti 😠

sight
13. okt 2011

moj maly bol tiez otoceny KP, rodila som sekciou,moj porodnik mi povedal,ze ak by to bolo dievcatko,mohla by som rodit prirodzene,ale pri chlapcovi je riziko poskodenia semennikov

miskap
13. okt 2011

@dianka3 Keď si porodila dve deti, tak to tretie by už nemal byť problém, nie? 😉 Ale vážne, veľmi veľa robí psychika mamičky. Treba pozitívne myslieť, nemyslieť na možné komplikácie. Komplikácie často nastanú, ak je pôrod vyvolávaný nasilu, ak sa do neho zasahuje. Ako som už písala, pri polohe KP sú niektoré zásahy do pôrodu zakázané- čiže riziko komplikácií by malo byť obmedzené. Budú ťa viacej sledovať a keby niečo hrozilo bábätku, tak sa vždy dá urobiť akútny cisársky rez. Horšie by bolo, keby dieťa bolo v inej nevhodnej polohe, spriečilo by sa, vtedy musí ísť sekciou.

dianka3
13. okt 2011

@miskap Ved ano a preto verim a dufam ze ak by sa aj nahodou neotocila tak porodim spontane aj tou ritkou a bez komplikacii. Ked to je to ze ja neviem kedy to namna pride- porod a ci dovtedy sa otoci 😒 Zevraj su aj nejake cviky na otocenie,pocula si o tom? 😕 No hadam to nejako zvladneme,ked som sa pytala dokiho-mladeho absolventa co robi tu u nas v porodnici tak vravel ze sa rodia aj KP a hlavne u viacrodiciek nie je nutna sekcia, len o to je to inaksie lebo ked dieta je hlavickou tak tlaci na porodne cety a tym sa aj zena lepsie otvori panvou a ked idu dupkov von tak sa tie steny tak neotvoria tak neviem 😒 O tom sprieceni ani nevrav ☹ uz teraz nemozem spavat,lebo rozmyslam ako dopadneme 😖

wewe22
autor
14. okt 2011

@dianka3 aj vaha aj hlavka ja som sa pitala ci mozem aj prirodzene za som uz rodila a povedal doktor ze ano ale ked malu pomeral bol jednoznacne za cisarsky lebo ked ta hlavka je velka a ide posledna je tam riziko udusenia a to si nikto na triko nezobere a ja v prvom rade myslim na zdravie malej nie na svoje

miskap
14. okt 2011

@dianka3 Môžeš skúsiť "dohovoriť " malej, sa sa otočila. Ľahneš si na chrbát a zdvihneš zadok hore, akoby si chcela urobiť mostík. Podlož si zadok vankúšom a skús chvíľu tak vydržať. Len to nerob, ak sama, aby ti neprišlo zle. Prípadne skús položiť hore na bruško, kde má dieťa hlávku niečo studené, alebo studené zjesť ( zmrzlinu, veľa vody..) Deti nemajú radi studené na hlave, možno sa otočí. Niektorí radia svietiť na bruško baterkou a posúvať ju smerom dole. Vraj sú deti zvedavé a otočia sa za svetlom. Či to pomôže, netuším. Dieťa si spraví aj tak, ako chce. Sú deti, čo sa otočili aj v deň pôrodu. Nechaj to na dieťatko, ono vie, prečo chce ísť riťkou. Keď budeš stále na to myslieť, dieťa vycíti, že nie si v pohode. Skús sa uvoľniť a nechať tomu voľný priebeh. Ty neovplyvníš možno otočenie dieťatka, ale ak budeš kľudná, vyrovnaná, aj dieťa bude v pohode a pôjde to dobre. Ak budeš vystresovaná a nervózna, telo bude v kŕči a nebudeš dobre rodiť. Pri pôrode sa musíš uvoľniť, aby si pustila dieťa von! Dôveruj si, zvládneš to 🙂

dianka3
14. okt 2011

@miskap Dakujem ti velmi pekne moja za rady, si poklad 😵 Mne ked tvrdne brucho a citim uz kontrakcie tak si rychlo vypodlozim pod ritou vankuse aby mala netlacila na krcok, ale nepomohlo to, nuz s tym studenym to skusim ale az neskor, no a tou baterkou 🙂 to je sranda aj to skusim.Ja viem chudatko moja malinka co vsetko si musi popri mne vytrpiet, uja ju normalne obdivujem ze je stale somnou.A navyse dnes sme sa tak skaredo pohadali s muzom ze to vyzera asi na rozvod a este aj k tomu som sa obarila horucim cajom.A teraz mi akosi casto tvrdne brucho ☹ bojim sa aby som nesla rodit

monika15
15. okt 2011

@wewe22

ja osobne by som sla na sekciu, mne tiez pred terminom povedala lekarka ze mozem skusit ale sa to skonci cisarom lebo vidi ze co a ako... takze na co riskovat???
zacnes rodit, nepodari, budu vytahovat dietatko kliestami za hlavu..... rozrthas sa, natrapite sa alebo sa zasekne a skoncis sekciu tak ci tak....
a nijake babske rady by som neskusala pretoze... nic neni dokazane....
a na co riskovat? je to tvoje dieta pre ktore by si vsetko dala, tak asi tak....
=)=)

monika15
15. okt 2011

@wewe22
no citam dalej ze mas sekciu...
kvoly hlavicke, nov idis, ... darmo pokial mas dobre lekara/lekarku tak to vedia....
treba im doverovat....
a neboj bude vsetko ok, mna sokli v pondelok ze v stredu je cisara, nestihala som nic prestudovat ...
riesit... nic....
akurat som stihla sa pobalit a v stredu uz bol maly... a v piatok uz sme boli doma 🙂

tasiko
15. okt 2011

ahojte,ja mam tiez malu KP a nalieha nozickami .neviem si predstavit ako nozicky "urobia" priestor pre zbytok tela ☹ navyse mam malu malinku,takze sekciu mi nikto nechce spravit,ze naco ked je taky chrust ☹ som z toho na vetvy.neni tu nejaka mamina co rodila male babo KP?

radynadzlato
8. máj 2019

@sesijane ahoj mne sestricka povedala ze.chlapci sa nerodia naor.nojami dole leno sa im mozu vtlacit vajicka do bruska..a ze u dievcatok je to jedno. Ze maju strasne drahe stroje a vidia detailne ci je vsetko v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre