Má pôrod doma nejaké výhody?

jannka777
7. apr 2016

Máte s tým skúsenosti?

bonaqa2013
7. apr 2016

moja mama. Povedala že nikdy viac. Takmer zomrela a dieťa tiež. rodila uprostred noci, kedy sa narodilo dieťa nik nevedel či to bolo pred polnocou a či už po polnoci....

sasa1310
7. apr 2016

asi žiadne výhody. Ja som mala tehotenstvá bez problémov a keby som rodina deti doma, tak neprežije nik z nás. Podľa mňa zbytočný risk matky aj dieťaťa

dominika6
7. apr 2016

výhody? žiadne...takéto vymýšľance v dnešnej dobe ma udivujú,ked každý druhý pôrod je rizikový

tobnuf
7. apr 2016

Ja by som v ziadnom pripade doma nerodila.. neviete ake komolikacie sa mozu vyskytnut.. napr. akutny cisarak.. a mnoho inych veci.. netiskovala by som zivot svojho dietatka

drobcek181
7. apr 2016

Podla mna je to tiez zbytocne riziko. Ved pri porode uz clovek moze mat blizku osobu.

alchemilkazltozelena
7. apr 2016

Presne..baby napisali vsetko..je to zbytocny blud

candii
7. apr 2016

Ziadne.. akurat tak mozno domace prostredie ale to ti je na prd ak sa nieco stane .. moze to stat tvoj zivot alebo zivot babatka. Tak ja by som radsej nevymyslala..

xckaret
7. apr 2016

o pôrode doma uvažuje iba ten, keď už nevie čo so sebou...

yanni
7. apr 2016

Boooze nevymyslaj hluposti. A aj tvojmu chlapovi povedz, aby kraviny okolo fotenia tiez nevymyslal. Normalne sa mi rozum zastavuje.
V zahranici je porod v porodnom dome a aj doma mozny, ale to lekarske zabezpecenie a starostlivos pred, pocas a aj po porode je uplne ina, ako keby si rodila v domacom prostredi na SK (na SK to oficialne ani neni mozne).

Nechape, preco hlavne prvorodicky musia stale vymyslat.

janka54321
7. apr 2016

Strasna hlupost...ked nastane problem....a bude treba cisarsky..co potom?...kedysi zeny doma rodili...nemali ine moznosti a preto aj tolko deti zomieralo...ako moze dnes niekto vobec rozmyslat nad porodom doma?...

drahusa2
7. apr 2016
Používateľ drahusa2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drahusa2.

ja by som to urcite nikdy tak neriesila ze doma.. predsa len v nemocnici je vacsia istotu ked nastanu nejake komplikacie ze sa o vas postaraju

sissy27
7. apr 2016

ak už sa rozhodneš pre túto atrakciu, tak ťa poprosím nes si následky a dôsledky sama - nevolaj 112 v prípade komplikácií, nevyplakávaj, čo sa vám stalo, plať si následnú liečbu sama z vlastného vrecka... neprajem ti samozrejme nič zlé, ale máš k dispozícii lekársku starostlivosť prakticky zadarmo, nevidím dôvod, prečo zbytočne všetko komplikovať... existujú aj lekári s úžasným prístupom nie len po profesionálnej, ale aj po ľudskej stránke a nie je ich málo, určite nájdeš aj nemocnicu s nadštandardným vybavením a na ružovo vymaľovanými stenami ak ti len toľko chýba ku šťastiu...
a očakávam vlnu naturmatiek, ktoré ťa budú presviedčať, že pre teba a tvoje dieťa neexistuje nič lepšie ako pôrod v domácom a dôverne známom prostredí, bez zásahu lekárov a modernej medicíny 😝

fuska
7. apr 2016

Keby som rodila doma, tak sa neprezijem ja a ani dieta. Obe by sa mi zadusili. A to som mala tehotenstva uplne bezproblemove.

viera27
7. apr 2016

mam kamosku, presne taka biomatka. Furt na cvikle a detoxe a podobne veci (Tym neznevazujem, sama som dost bio zamerana, davam si obrovske bacha na stravu aj na kozmetiku a podobne. Len priblizujem situaciu). Ona ako bezproblemova prvorodicka tiez zvazovala domaci porod a veci s tym spojene. Nakoniec isla klasicky do nemocnice, ani si uz nepamatam preco, asi manzel jej dohovaral. No a nakoniec pri porode ruptura maternice a skoro to nedala. Keby bola doma.... Male ziena, ci by vobec sanitka stihla dojst, kym by vykrvacala neviem neviem.....

rhiannon
7. apr 2016

Ja keby som rodila doma, tak obe neprezijeme...takze take kraviny by som nezvazovala...

meluela
7. apr 2016

@jannka777
vyhody - v pripade fyziologickeho porodu moznost porodit bez zbytocnych medicinskych zasahov, psychicka podpora znameho prostredia, mikrobiologicky bezpecnejsie prostredie (nehrozia nemocnicne nakazy)
nevyhoda - v pripade problematickeho porodu (sice mensia cast ale stale velke %) strata cenneho casu pri prevoze /v sr este vacsia kvoli chybajucej infrastrukture pre dom. porody/
ideal by podla mna bolo prijemne nenemocnicne prostredie s moznostou slobodneho vyberu polohy v priebehu porodu pri dobre vybavenom nem. zariadeni (porodny dom)

zsoja
7. apr 2016

najvacsia blbost ako moze byt, mna by to ani nenapadlo rodit doma.. ak budem raz rodit tak urcite len v nemocnici a v nejakej lepsej kde viem ze sa o nas postaraju

miriam11
7. apr 2016

ziadne vyhody nevidim, prave naopak. Kopec komplikacii, vybavovania, zhanania duly a vsetky tie veci okolo. Pride mi to nezopodvedne a egoisticke od matky, ktora sa tak rozhodne, pretoze mysli len na seba, nie na dieta. A robte si co chcete.....

charlie1980
7. apr 2016

Ja nechapem, naco tieto zeny vymyslaju a nerozumiem ani tymto myslienkovym pochodom. Nezijeme v dobe kamennej. Ak by som rodila doma, moje dieta by porod neprezilo, kedze uz po 2h mal zle ozvy. No a keby mi porod nevyvolavali, asi by sa udusil tesne pred porodom, kedze plodova voda bola zelena. Aj v nemocnici ho vytiahli takmer za 5min 12 CR.

misel0806
7. apr 2016

Rodit doma to chce riadnu odvahu a hlavne risk.. No ja osobne by som neriskovala.. Ak sa vyskitne nejaka komplikacia doma si veru nepomozes.. Je to nebezpecne.. Ohrozit seba aj dieta

martina833
7. apr 2016

znama utekala s trciacou hlavickou medzi nohami do porodnice, lebo dietatko sa nevedelo dostat von, doma ti nastrih nikto neurobi... musel to byt skutocne nadherny zazitok pre vsetkych zucastnenych 😀

maxiva
7. apr 2016

snad je jedine plus to sukromie.ale teraz mas porodne boxy,kde si sama s muzom,popripade ta chodia sledovat sestry,alebo lekar,ci je vsetko v poriadku.porod doma,nech to akokolvek pekne znie,je nebezpecny pre teba,aj pre tvoje babo.nestoji to za to ☹ par dni v nemocnici pretrpis ,ked to dalo tolko zien,das to aj ty 😉

katuliena82
7. apr 2016

moj starsi syn by sa asi nebol narodil bez lekara...vratilo mu vzdy hlavicku spat, bez nastrihu neviem, minimalne trvale nasledky. Kedysi umierala kazda 3.zena pri porode (domacom), vyuzime vsetky moderne prostriedky, nevracajme sa zbytocne spat. Ak uz fakt chces nejaky extra porod, kde budu respektovat tvoje zelanie atd...tak chod rodit napr.do Hainburgu. Zeny si to zvyknu chvalit. Ale ja sama pokladam vsetky zasahy v nemocnici nie za zbytocne, nik nic zbytocne nerobi, vsetko je to pre ochranu zdravia matky aj dietata. Nech ma nastrihnu az po usi, je mi to jedno, hlavne nech vyjde maly von v poriadku. TAkze ja som stastna ze rodim tu na Slovensku.

michala.s
7. apr 2016

Keby som rodila doma nezila by som ani ja ani Leo. A to podotykam tehotenstvo bolo bezproblemove a cakala som zdrave babatko

mima4
7. apr 2016

výhoda jedna: domáce prostredie
nevýhod: milión...

zdravie a život rodičky a dietaťa sú podstatne dôležitejšie ako "návrat do stredoveku"

mimcurik
7. apr 2016

spytaj sa sayurinka ... ona rodila doma . Aj pisala o tom clanok ... ale ja osobne by som to neriskovala , prvy syn takmer neprezil ,vytiahli ho o ,, 5 min 12" ako sa vravi a nebyt okamzitej pediatrickej pomoci pre neho ,tak to uz asi ani nerozdycha ... tehotenstvo bezproblemove,priam ,,ukazkove" .... narodil sa uplne modry s pupocnou snurou trikrat okolo krku a silnou infekciou z plodovej vody (2 tyzdne v inkubatore) ... pediatricka povedala ze ak prezije prvych 24h ,tak uz bude dobre ... syncek to nastastie prezil , ma takmer 3 roky ,je zdravy a je to poriadny sinter , ale ked si na to este teraz spomeniem , tak este teraz citim ten strach co som vtedy prezivala ....

slnecnica174
7. apr 2016

Ja by som to neriskovala. Ja som rodila v krajine, kde vacsinou zeny rodia doma aj sa ma na to pytali a dobre, ze som si vybrala nemocnicu, lebo som nakoniec mala akutny cisarsky, takze to je moja skusenost.

sashka22
7. apr 2016

Rodila som doma a pokiaľ všetko pôjde tak ako doteraz aj moje ďalšie pôrody budú výhradne doma...to sa tým zenskym hovorí, keď si to nezažili 😉 ak chceš pokecať, kludne IP

vejula
7. apr 2016

Bohužial v SR niesu vytvorené dostatočné podmienky pre bezpečné domace pôrody. V zahraničí su presne určené postupy ako pôrodna asistentká ma v ktorej situacii postupovať, kedy zvoliť presun do nemocnice, ako ktoru situaciu vyhodnotiť. Kedže na Slovensku sa proti domacim pôrodom dosť bojuje a žiadna spolupraca s nemocnicami neexistuje je o dosť väčšie riziko, že sa niečo stane. Aspon ja to takto vidím. Ak by tu bol vybudovaný systém ako v zahraničí, kde je domaci pôrod jedna z alternatív, ktorá sa ponuka rodičke a nikto to tam tak nedemonizuje ako tu, tak by som sa zrejme na domaci pôrod i dala. Bohužial k tomuto sa ani neschyluje ☹
A tie výroky o tom ako pri nejakom probleme nebežať do nemocnice a zotrvať doma ako radi sisy su uplne scestné. V zahraničí je to presne o tom, že ak pôrodna asistentka vyhodnotí určité signaly ako dôvod na presun do nemocnice tak sa tak i udeje a lekari to beru ako niečo uplne normálne, nepozeraju na rodičku ako na nejakého mimozemšťana, či nezodpovednu hazardeku, proste je to tam normalne ak si žena vybrala takuto alternatívu a samozrejme v prípade že je dôvodný presun do nemocnice tak sa lekari bez vyčitiek o tuto ženu postaraju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre