Kedy ste išli do pôrodnice?

20. feb 2022

Pri predchádzajúcom pôrode som sa musela dostaviť na oddelení v deň termínu a v nemocnici som trčala 4 dni do sekcie. Viem že je to pre dobro bábãtka. Len teraz mám 1.5 ročné dieťa a rada by som v prípade priaznivej situácie šla do pôrodnice len porodiť a rýchlo domov k nemu. Ako ste to mali vy?

zuzanockamt
20. feb 2022

Pri prvom som prišla 1,5 hod pred pôrodom, pri druhom 1 hodinu pred pôrodom. V pôrodnici som strávila po pôrode 5 dní a 3 dni.

diamond007
20. feb 2022

Pôrodnica nie je väzenie. Ty si to zariadujes sama

zuzanockamt
20. feb 2022

Autorka: U nás v pôrodnici funguje aj možnosť ísť po 24 hod. domov, ale to by som neriskovala, aj tak je potrebné s dieťaťom potom denne dochádzať na vyšetrenia. A môže sa pridružiť žltačka. Moje deti mali obidve, ale s druhým som aj napriek tomu ostala uba 3*24 hod - tak, ako sa to vyžaduje. A tie popôrodné vyšetrenia sú potrebné, netreba to podceniť. Ani u matky, ani u dieťaťa.

domka222
20. feb 2022

Tiež som mala doma 2 ročného. Do pôrodnice som prišla 40 min pred pôrodom 🙈 v pondelok som prišla a štvrtok domov. Viem, že môžeš odísť aj skôr. Len musíš chodiť na všetky vyšetrenia, ktoré by bábätku robili, keby si tam zostala. Myslím, že tých pár dní bez teba doma vydržia. Máš istotu, že keby sa niečo dialo máš ty aj dieťatko hneď pomoc.

deti95060810
20. feb 2022

pri prvom som prišla asi 6 hodín pred pôrodom....
pri ďalších pôrodoch som prišla už na podstatne kratší čas, ale domov ma nepustili až o 3 dni spolu s bábom... a to som bola v stave že som mohla okamžite po pôrode vstať a odísť domov...žiadnu inú možnosť ako ostať v nemocnici som nemala - a tiež som doma nechala malé deti.

riamia91
20. feb 2022

Vo väčšine pôrodníc sa to ráta tak, že ak poodíš do 15.00 daného dňa, ráta sa to ako 1.deň a ideš na 4.deň domov. Ak porodíš po 15.00 ráta sa to ako 0.deň a ideš domov o deň neskôr. Poponáhlanie domov by som neurýchľovala, vyšetrenia, do toho sa môže pridužiť žltačka. Ak by dieťa dostalo doma silnú žltačku, opäť ho príjmu do nemocnice, ale už na detské odd., kde môže a nemusí byť pre teba miesto. Ja v čase pôrodu budem mať doma skoro dvojročnú. No manžel sa o ňu bez problémov postára, aj keď mi bude veľmi dcérka chýbať, aj ja jej, bude v skvelých rukách. S manželom majú excelentný vzťah, takže ja si pekne počkám v nemocnici tak, že keď ma prepustia, už budeme stále spolu my 4.

panda21
20. feb 2022

Ja idem kvôli prvorodenému do Čiech rodiť, lebo tam majú ambulatny pôrod 🤗

lienka.7
20. feb 2022

@riamia91 nie do 15.00 ale do 13.00

zuzanockamt
20. feb 2022

@riamia91 u nás sa ráta presne 3*24 hod ... Porodila som v stredu o 17-tej, išla som domov v sobotu o 17-tej.

jana_eyre_2
20. feb 2022

Keď som čakala prvého, doma mi praskla voda - šla som do pôrodnice a bola tam 11dni aj sporodom (malý mal veľmi silnú žltačku) keď som čakala druhé, starší mal 1,5r hospitalizovali má kvôli prenášaniu deň pred vyvolanim pôrodu a bola som tam 7dni, aj dcéra mala silnú žltačku..
Keď som čakala tretieho, tak som dostala preeklampsiu.. starší mali vtedy 4r a takmer 3r.. bola som pred pôrodom v nemocnici 2t a potom už len 4dni..

Samozrejme mi deti chýbali a samozrejme že bol trocha problém čo s nimi, manzel mal akurát toho veľa v práci.. ale nejako sme to polepili po rodine spolu s tým že muž si bral veľa dovolenky, deti to zvládli vždy..

Viem že staršie dieťa chýba, ale to zvládnete.. teraz je dôležité aby ste sa obaja domov vrátili zdraví a vpohode.. o staršie máš určite zabezpecenu nejakú spoľahlivú pomoc a potom si už budete užívať spolu..

elizabet173
20. feb 2022

veď má dieťa otca, nechaj ho, nech sa postará, je super, keď porodíš do dvoch hodín po príchode do pôrodnice a po troch dňoch ideš domov, no vždy to tak nefunguje, stačí žltačka, nejaké komplikácie a pod.

riamia91
20. feb 2022

@zuzanockamt tak to je super, ze aj takto je to niekde. Ano, dieta ma byt 72h v nemocnici a vacsinou pustaju doobeda dalsi den. Super, ze su uz aj svetle vynimky.

mimi3008
20. feb 2022

1. porod. Prijem piatok okolo 5 nad ranom s odtecenou plodovou vodou, porod 17.45 v ten isty den - piatok, domov sme sli v utorok dopoludnia

2. porod Planovana sekcia na stvrtok, prijem stvrtok rano, sekcia popoludni, cas narodenia 14.15, v nedelu poobede sme sli domov, doma bol 2 rocny syncek

zuzanockamt
20. feb 2022

@riamia91 áno, martinská pôrodnica, púšťajú aj po 24 hod., ak matka poźiada

evkamotka
20. feb 2022

Pri prvom som pobudla 3 tyzdne, pri druhom 7 plnych dni. To nenaplanujes...mala som ine predstavy

nikpa
20. feb 2022

Nechápem načo ta hospitalizovali keď si bola v dobrom zdravotnom stave ty aj bábo a nevyzeralo že sa blíži pôrod. Bežne sa nechodí ležať do nemocnice len preto, že máš termín, pokiaľ teda nemáte vopred dohodnutý dátum pôrodu ( vyvolavacka alebo plánovaná sekcia), vtedy sa u nás chodí na príjem deň pred plánovaným pôrodom. Nie si povinná tam ležať dlhšie keď ti nič nie je. A vôbec nie 4 dni a ešte keď máš doma ďalšie malé dieťa.

zapalkazapalkova
20. feb 2022

Pri 1.sme išli skoro, kontrakcie asi každých 7 min, ale tým stresom sa stopli.
Pri 2.sme išli do porodnice až pri 3 min kontrakciach (bolo to cca 3 h pokial sa narodila dcera) a domov som odisla do 48 h k starsiemu a nemuseli sme nikam chodit na vysrtrenia (ultrazvuk urobili v nemocnice pri prepustani a krv z päty vie zobrat pediatricka, ak sa s nou dohodnes)

autor
20. feb 2022

@nikpa môj gynekológ odporúčal sekciu kvôli VKT a zároveň kvôli veku. Avšak v nemocnici si postavili hlavu, že budem rodiť prirodzene. Ctg mal slabý záznam celé 4 dni, vyvolávačka nezabrala tak nskoniec aj tak spravili sekciu. Malý mal aj žltačku takže sme boli v nemocnici dlho. Ak tal ju iba pozorovali, nemal fototerapiu.

autor
20. feb 2022

Ďakujem vám že ste sa tak krásne rozpísali , asppň viem ako to chodí. Ste moc zlaté.

zuzanockamt
20. feb 2022

Autorka: Koľko máš rokov, keď chcú robiť sekciu? Tiež som bola geriatrická rodička (vek 38).

riamia91
20. feb 2022

@zapalkazapalkova odber z paticky je potrebne urobit do 48h, neskor nemusi vykazovat spravne vysledky.

ivka21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. feb 2022

@zuzanockamt v čase termíínu budrm mať 37. Môj gynekplóg tvrdí že to nie je indikácia na sekciu :o

zuzanockamt
20. feb 2022

Anonym: Vek nie je indikácia na sekciu. Rodila som tesne pred 38, spontánne, pôrod od prvých kontrakcií 3.5 hodiny, dieťa hypertrofik, tak boli v strehu, ale všetko ok. Bola som druhorodička (2.pôrod po 9 rokoch).

autor
20. feb 2022

@zuzanockamt pri predošlom som mala o mesiac 35 a predošlý gynekológ kt. mi odporúčal vtedy sekciu, už nerobí. Vtedy som mala VKT tak to hodnotil ako preeklampsiu.

autor
20. feb 2022

@zuzanockamt pri predošlom bolo viac indikácií. Aj predpokladaný veľký plod, VKT- preeklapsia, môj vek a iné.

zuzanockamt
20. feb 2022

Ja som tiež mala hypertrofika 4270g a 55 cm a spontánne. Lenže výsledky dobré, tlak 80/50, bez opuchov, prírastok hmotnosti v norme.

autor
20. feb 2022

@zuzanockamt pekne 🙂. U nás mal syn nakoniec 3 550 g takže to nebol problém, ale mal zlé ctg a všetko predošlé uvedené takže bez debaty. Aj by som bola za prirodzený, ale neverím si vôbec že to dám po redošlích komplikáciách. Nechali ma čakať aj napriek zlým mojim aj synovým výsledkom a som sa strašme vystresovala. Chcela by som zažiť prirodzený pôrod.

nikpa
20. feb 2022

@zuzanockamt geriatricka rodička 🤣😂😅😅😂 takéto slovné spojenie som ešte nepočula a to sa k nim podľa veku a pôrodov radim aj ja. Pobavila som sa 😄

autor
20. feb 2022

@nikpa tak nás berú v takom veku. Je to tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre