Kde sa prejavujú kontrakcie?

martina374
9. okt 2014

Ahojte chcem sa spýtať možno pre niekoho takú banálnu otázku ale kde sa prejavujú kontrakcie? Je to v oblasti pod bruchom a zaroveň bolia aj kríže? Lebo som celú noc mala také krčovite bolesti v podbrušku a opakovali sa zhruba každych 10 minut....potom 2 hodiny nic a rano opäť zase v trochu inych intervaloch a sem tam ale bolelo to.. Keď som rano išla na wc tak sa uvoľnilo take čosi ako hlien, žltej farby s trochou červenej. Je to znak toho že už čoskoro mám očakávať odtok plodovej vody a pôrod?

daniela1983
9. okt 2014

@martina374 no to ti zrejme odisla hlienova zatka...to moze byt za par hodin, alebo par dni 🙂

martina374
autor
9. okt 2014

@daniela1983 myslis ten odtok plodovej vody ze moze byt uz za par hodin alebo dni?

martina374
autor
9. okt 2014

@martina374 a tie kontrakcie ci co to je, ta bolesť v podbrušku to je ako normalna, lebo vyzera to ze dnes budem cely den len tak polehovať na postely lebo sem tam ma ešte ta bolesť chytí. To môže ta bolesť trvať počas celého dňa?

martina374
autor
9. okt 2014

@daniela1983 a tie kontrakcie ci co to je, ta bolesť v podbrušku to je ako normalna, lebo vyzera to ze dnes budem cely den len tak polehovať na postely lebo sem tam ma ešte ta bolesť chytí. To môže ta bolesť trvať počas celého dňa?

daniela1983
9. okt 2014

@martina374 porod. mne voda neodisla

daniela1983
9. okt 2014

@martina374 no to moze. mne napr odisla hlienova zatka vo stvrtok nad ranom a syn sa narodil sobotu vecer

denisska10
9. okt 2014

myslim, ze uz sa ti rozbehol porod, mne sa to stalo velmi skoro uz v 28 tt, vecer som dostala taketo bolesti, ale nie casto...kedze prve tehu, nechcela som panikarit...rano sa to stupnovalo kazdych 5 minut a to som vedela, ze uz je zle...taktiez som videla hlien, tak som utekala na prijem...a bola som otvorena na 6 prstov, takze akutny porod...mame predcasniatko...drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂)

map0007
9. okt 2014

@martina374 boleli môžte máť aj preto že sa otvarate,ak sa uvoľnila zátka,ták to može prist aj dnes alebo 🙂 do pár dni.Kontracie sú o dosť silné ako pri M,veľa šťastia a aby Vám to prebehlo rychlo a boli ste s mimcom oki

ichbinich
9. okt 2014

@martina374
Podla vsetkeho ti uz odisla hlienova zatka a tie slabsie kontrakcie ti uz skracuju/otvaraju krcok...
Takze, bal kufor a hned, ako ti odide aj voda, sa vydaj na cestu do porodnice 😉
U mna to slo strasne rychlo, kontrakcie (IBA bolest krizov), zatka prec, zacala som sa obliekat, pocas obliekania voda prec, a uz sme sli...
4,5 hodiny od prvej "naozajstnej" kontakcie bola dcera na svete 😀
Vsetko dobre a hladky priebeh porodu!

lenka.s
9. okt 2014

a co tak kontaktovat lekara ? modry konik ta nevysetri ... a ak je to zacinajuci porod, urcite ti viac pomoze lekar ako konik ... ak nie, aspon budes kludnejsia ...

aduskatt
9. okt 2014

@martina374 no, keď sa Ti spustil pôrod, tak môže trvať až kým neporodíš🙂

martina374
autor
9. okt 2014

@denisska10 no ja som bola prave vcera v poradni a tam mi robili ctg monitor a ze vsetko v poriadku ziadne znamky toho zeby uz daco malo byt a lekar povedal ze este niesom otvorena. a dnes toto, no neviem. Ale dal mi nejake vagin.tablety lebo ze tam nieco je a mam pocit ci som si zavedenim do posvy nejak nenarusila toto tam dole a preto dnes tie bolesti.

daniela1983
9. okt 2014

@martina374 tak ked si bola vcera tak nic, sedela by som doma, oddychovala, zberala energiu a dobre jedla a cakala co sa bude diat. pripadne si dala priejmnu prechadzku po okoli, teplu sprchu...skratka rozbieha sa porod. vsetko v pohode 🙂

hrjanka
9. okt 2014

@martina374 riad sa tym, co ti tu uz napisali baby - odpocivaj a cakaj 😉 pokial neodtecie voda, tak ziaden stres. A k tomu doktorovi - ja som bola u lekara vo stvrtok doobeda o 10tej na poslednej poradni, skontroloval, ze vsetko OK, ze rodit este hned nebudem. O 11tej doobeda (ano, hodinu po poradni) mi prisla prva kontrakcia a postupne sa to stupnovalo. Mala sa narodila v piatok o 8 rano (ale mne vodu prepichovali, neodtiekla sama) - takze neriad sa tym, co hovoril doktor. Babo samo vie, kedy treba ist von 🙂

lulistek
9. okt 2014

ja som mala kontrakcie do krizov iba
@martina374

kaiak
10. okt 2014

nenapisala sa, v kt. tyzdni si....takze moze to byt hlienova zatka, al. aj vylucok tych liekov...Kontrakcie citis s bolestou ako take tvrdnutie brucha a moze to vystrelovat az do krizov...a citis to samozrejme najma na maternici 🙂

renca910
10. okt 2014

prave kontrakcie spoznas podla toh,ze nebudes moct sediet ani lezat,vystrelis ako sip s postele,ci sedacky,a pravdepodobne ti odisla zatka,blizi sa to,drz sa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre