Kde bude otecko počas pôrodu, ak nechce byť s mamičkou?

pantina007
17. jan 2020

Ahojte,

chcem sa spytat ako je to po prichode do nemocnice, ak otecko nie je naplanovany aby bol pri samotnom porode, tak od zaciatku caka niekde inde, alebo pocas prvej fazy je normalne na izbe s vami? dakujem .)

natalala
17. jan 2020

@pantina007 do isteho casu moze byt pri tebe ale uz na “cakacke” si sama. V BA jedine u Kocha moze byt cely cas otecko pri tebe.

klarik707
17. jan 2020

@pantina007 presne tak ako napisala natalala

deti95060810
17. jan 2020

môj čakal za dverami...nemal odvahu ich prekročiť...a potom po sklamaní si išiel vypiť...

sapetka
17. jan 2020

@pantina007 pocas prvej fazy je s tebou , potom uz asi nie. Moj bol so mnou cely cas🥰neviem si to bez neho predstavit

sisulia
17. jan 2020

Ak nechce byt pri porode tak normalne je najprv s tebou ked si este na izbe ak ho tam chces a potom ked ides na cakacku uz zostava potom vonku, moze pockat alebo odist

janikk54
17. jan 2020

@deti95060810 pockaj ako po sklamani? tomu nejak nechapem. akoze nenabral odvahu, ci jak?

jaskolka
17. jan 2020

@janikk54 tiež som premýšľala, či ho to, že nemal odvahu, sklamalo...

mon895
17. jan 2020

Kazda nemocnica to ma inak v TT moze byt na cakacke aj tatino

adkat13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adkat13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adkat13
17. jan 2020

@deti95060810 @janikk54 @jaskolka
ja skôr tipujem, že to bolo sklamanie z pohlavia bábätka 😉

ukulela
17. jan 2020

@pantina007 ako ktora nemocnica. niekde caka na chodbe, nepustia ho ani na "cakacku/vzdycharen" - ved tam mozu byt aj ine zeny a bolo by im ti neprijemne.

evalin88
17. jan 2020

So mnou bol od,cakacky cely cas, bola som uz hospitalizovana a ked ma z rizikoveho oddelenia presuvali na porodne mohla som ho zavolat aby prisiel. Bol tam so mnou, aj pri porode bol ale myslim, ze ak by sa na to necitil, kludne mohol pockat na chodbe. Velmi pomohlo ze som na cakacke nebola sama. Pri porode som ho velmi nevnimala, skor stal vzadu ale na tej cajacke bol velka opora.

malinovka333
17. jan 2020

@deti95060810 po akom sklamani?

sapetka
17. jan 2020

@adkat13 🤦‍♀️

tenerifka
17. jan 2020

@deti95060810 po akom sklamani preboha?

tenerifka
17. jan 2020

moj bol cely cas vsade so mnou, ale nie sme na Sk, nic sa dopredu neoznamovalo, nic sa neplatilo, prisli sme spolu, porodili a isli na izbu. Jedna sa o normalnu statnu nemocnicu

blondyne
17. jan 2020

Tým že som rodila vtedy len ja tak ho nechali so mnou na vzdychárni, pomohol mi v sprche avšak pôrod sa nejak nehýbal resp. Otváranie išlo pomaly tak ho sestričky poslali domov, aj keď nebývame ďaleko nešiel domov ale ku kamarátom aby to mal ešte bližšie. Keď mi praskla voda a presunuli ma na sálu tak potom som mu nejakej dobe mohla zavolať aby prišiel a bol tam celú dobu až po kým ma neodviezli na izbu. A za pár hodín nás prišiel pozrieť zase.

pininka1
17. jan 2020

Aj u nás je čakacia izba pre rodičov, ale môj muž ostal radšej na chodbe. Spolu sme sa prechadzali

eriksonka1234
17. jan 2020

@deti95060810 po sklamaní?????

hettinka
17. jan 2020

Môj šiel domov.
Pri prvomsom bola v nemecke 2 dni vopred a ani dr nevedel povedať, kedy presne porodim. Pri druhom som šla rovno na sálu a syn sa do hodiny narodil.

deti95060810
17. jan 2020

@janikk54 mal to byť syn. Tak to bolo to sklamanie.... máme 3 dcéry.

sara07
17. jan 2020

normálne pôjde domov ved nejdeš umierat
môj pomohol pred ordinaciu, zaniesol tašku na izbu, pokecal po vyšetrení s mudr a išiel domov , pri všetkých 3 detoch

tinatitti
17. jan 2020

Pri prvej dcére ma ani nenapadlo, že by šiel so mnou muž (dnes už ex) do pôrodnice. Nechcela som ho tam. Pri druhej dcére som si zas nevedela predstaviť, že by tam partner so mnou nebol. Nehovorili sme dopredu o tom. Skratka keď to prišlo a odviezol ma do pôrodnice, sam sa opýtal, či môže zostať so mnou. A ja mu za to budem stále vďačná. Bol pri mne celý čas a mne to veľmi pomohlo. Pomohol mi do sprchy, pri kontrakciach so mnou dýchal, držal ma za ruku, hladkal chrbát, bol skvelý. Po 10 hodinách pristúpili k cisarskemu, to počkal na chodbe kým mu doniesli malú. Potom keď vedel, že aj ja som v poriadku, šiel si domov pospať a po pár hodinách nás prišiel opäť pozrieť.

evkamotka
17. jan 2020

Ja som rodila vcera v ba u kocha bol so mnou od začiatku do konca, sala, cakacka, izba

evitka83
17. jan 2020

@pantina007 ja som rodila u kocha. Muz bol neskutocna opora. Najlepsie mu islo odborne buzerovanie, ze ako mam tlacit, povedala som mu, ze mi to moze nazorne ukazat 😉 samozrejme, ked som revala od strachu, lebo baby len chodili, kricali a porodili, a ja som tam cakala asi na godota, malej sa nejak nechcelo von, tak moj muz vedla mna chrnel v kresle. V kazdom pripade, keby nechcel byt so mnou, bol by na chodbe:

malinovka333
17. jan 2020

@deti95060810 a povedali vam ze to bude syn? ako toto spravanie nechapem ze bol sklamany, ako keby pohlavie dietata bolo najdolezitejsie,

pantina007
autor
20. jan 2020

super dakujem za vsetky odpovede 🙂

simuskaaa123
20. jan 2020

Môj bol cely čas na chodbe, že pustia ho keď sa mi vrátia kontrakcie. O 3 ráno sa vrátili, o 8 som sa pýtala ze môže dôjsť, o pol 9 to isté, o 9 tiež a nakoniec ho zavolali 9:45 a 10:01 bola malá vonku. Ale tak aspoň ju držal kým ma sili a podal mi obed. 2hid ma sili, cely čas bol pri mne, potom zobrali malú a asi hodinu sme boli my dvaja na sale

kotulicek
22. jan 2020

@deti95060810 môj chcel zasa tie dcéry a Treti bol chlap....💓

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre