Je pôrod po vyvolávačke bolestivejší?

yella8888
25. dec 2021

Ahojte zienky, dnes koncim 39 tt a gynekologicka ma celkom vystrasila ze nakolko sa este vobec neotvaram a nevyzera to na porod, pokial neporodim do 2.1. daju mi vyvolavacku v nemocke...to ma troski desi..pocula som ze porod ktory sa umelo vyvola je bolestivejsi..mate prosim skusenost, dakujeem

mima1
25. dec 2021

Zaseba hovorim ze je to horsie ako normal. Prveho mi vyvolavali dva dni. Fakt brutalne kontrakcie.
Pri druhom som take bolestive nemala. Akoze nebolo to bezbolestne ale teda ovela miernejsie

marci77
25. dec 2021

@yella8888 ja som obidve deti rodila po termine porodu (pripisujem to genetike), pri synovi ma aj hospitalizovali, aj mi pichli infuzku, ale porod sa nerozbehol v ten den, az na dalsi, mala som aj epiduralku, takze tie bolesti som vnimala tak ciastocne

u dcery, aspon plodova voda praskla sama....a potom ma prijali do nemocky a az na dalsi den sa to potom rozbehlo

v BA je taky postup, ze cakaju cca do 10dna po predpokladanom termine porodu, kazdy druhy den po termine sme mali chodit do nemocnice na pasy a nasledne to vyhodnotili, ci je vsetko v poriadku, ak bolo, mohli sme ist domov a cakalo sa, kym sa porod rozbehne sam

jaga18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaga18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domkad
25. dec 2021

Prvá sa pýtala na svet prirodzenými kontrakciami a za 7h bola von.
Druhá,tá si dávala na čas tak som šla na vyvolávačku.O 7 ráno nástup do pôrodnice, o 8 podaná vyvolávacia, okolo 10.30 prvé kontrakcie a 12.30 bola von . No a áno,bolelo to viac ako pri prvej ,nakoľko mi to umelo vyvolali ale zas na druhej strane aj sa potom rýchlejšie poponáhľala von🙂

marvin1234
25. dec 2021

@yella8888 moj druhý bol vyvolaný a bol dosť bolestivý, ale prežila som, všetky sme prežili, neboj nič. Držím palce.

ivka27101
25. dec 2021

Aj za mňa je vyvolaný pôrod bolestivejsi. Prvý som mala prirodzeny a bolel menej ako druhý vyvolaný.

titla
25. dec 2021

@yella8888 Kontrakcie po vyvolavacke su ine, ako tie co sa rozbehnu prirodzene. Z mojej skusenosti horsie. Avsak, ak porod postupuje bez komplikacii, dostanes epidural, tak moze byt 1000x lepsi, ako porod, ktory sa rozbehol prirodzene. Mne sa napr. rozbehol porod prirodzene a i tak som nakoniec dostala 3 vyvolavacky a cele to trvalo 43 hod... ale tam sa pridali ine komplikacie.
Celkovo postup porodu zavisi od tolkych faktorov. Netreba z vyvolavcky robit strasiaka.

ukulela
25. dec 2021

@yella8888 skus dlhsie prechadzky, pozor na lad. Mne sa oba porody rozbehli rano po vecernej dlhsej tazsej prechadzke. Zhodou okolnosti bol na veceru obakrat spenat, no tomu to nepripisujem 😁

trendyy
25. dec 2021

@yella8888 mne vyvolavali porod 2x ..za mna sice hned silne kontrakcie ale trvali 8-13,00h a druhy 8-13,58h..takze nic strasne časovo...je to asi individualne..

michaela789
25. dec 2021

Prvého chalana som rodila bez vyvolania, druhého s.
Moja skúsenosť je, že je to oveľa horšie, bohužiaľ. Kontrakcie sú vždy bolestivé, ale tie vyvolané boli iné šupy, všetkých svätých som videla.
Ale teda, aby som zas bola spravodlivá, vyvolavacku mi dali po hodinách a hodinách prirodzených kontrakcii, ktoré však bohužiaľ boli zbytočné, lebo syn mal šnúru okolo krku a tá ho nechcela pustiť nižšie.
Takže som bola unavená a ubolena na smrť, keď mi dali kvapkačku do žily. Možno ak by vyvolali hneď na začiatku, tak by som to znášala lepšie. Každopádne, dúfam, že budeš rodiť prirodzene, to je to najlepšie aj pre teba aj pre dieťa.

zuzulkazu
25. dec 2021

@yella8888 za mna tiey po vyvolavacke horsi, dostala som 3 aby sa to vovec rozbehlo, epidural mi nepomohol vobec, za to druhe dieta 4,4kg rozbehlo sa to same, velmi rychli priebeh a ovela vuac v pohode

simsalabim
25. dec 2021

Z mojej skusenosti ano, a to bolo dieta pri vyvolavanom porode o 800g mensie ako pri tom nevyvolavanom.

lulu0123
25. dec 2021

Nie, vobec.2 porody som mala spontanne a potom 3. vyvolavany kvoli vysokemu tlaku. Praveze to bolo celkom ok.Hned ako boli bolesti silne, dali mi epi a pohodicka.

evica17
25. dec 2021

@trendyy mne dali vyvolavacku a kontrakcie silne ,ale teda ze o 11 bolo po, a tak cca o 8:30 zacali. Cize podla mna kratsie ako prirodzeny ale boleativejsie. A ak si mam vybrat, vybrala bybsom si to zas

nana8989
25. dec 2021

Ja som teda zatiaľ mala len 1 pôrod vyvolaný, ale tie bolesti boli uplne hrozne, vyvolávali mi ho 4 dni. V máji ma čaká další a dúfam, že to už nebude také peklo 👊 držím palce aj tebe, nech to máš čím skôr šťastne ťa sebou 😉🍀

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
25. dec 2021

Prvý pôrod vyvolávaný, druhý v termíne prirodzene a úplne porovnateľné, aj čo sa týka miery bolesti aj rýchlosti pôrodu. Pre mňa vyvolávačka nespôsobila žiaden rozdiel...

yella8888
autor
25. dec 2021

@jaga18 jasneee

katarinka2290
25. dec 2021

@yella8888 mne vyvolavali porod teraz vo stvrtok balonikom.
O 10 ho zaviedli a o 13tej zacali kontrakcie do krizov,ctg zaznam ich nezachytil tak mi tvrdili ze mam nepravidelne k. A ze balonik mozem mat aj do rana.posielali ma do sprchy pod horucu vodu a kym som prisla k posteli som.mala hned dalsiu.ako vybrali balon o 18.30 tak o 20 tej som mala porodene.s balonikom sa mi tazsie rozdychavalo kontrakcie lebo tlacil na vsetko
Bez neho to uz bola pohoda aj ked to bolo tesne pred finale.

ariannazara
25. dec 2021

Nie 🙂 prvorodicka pôrod po vyvolavacke ryyyychli a bolesti? V pohode 😁

miadi
26. dec 2021

Mne sa nezdalp zeby to bolelo viac . Prvy porod 37h kontrakcie dost neprijemne.. druhy s balonikom potom oxytocin ale Mne ho dala midwife tak nejak fajn postupne ze som necitila nic extra az do druhej fazy porodu ked bolo treba tlacit, od podania oxytocinu 4.5h a bol maly na svete Takze za mna super. Neprijemne boli len tie posledne minuty tlacenia tie tlaky taka panika ze mà roztrhne 😂9minut ( malu som tlacila ku koncu uz s epiduralom a to som skoro nic necitilA uz poslednych 5h porodu len som bola znicena z tych nekonecnch prirodzenych kontrakcii.) Takze za mna ten porod s vyvolavackou bol super . Neboj sa to zvladnes.

mariinak
26. dec 2021

@yella8888 Ahoj,aj mne to dávali,ale u mňa to bola rychlovka a bolelo to,ale každý pôrod bolí a musíme si to vytrpieť. Hlavne treba správne dýchať, strach ma každý a je to prirodzené. Všetko dopadne fajn,držím Ti prsty🙂😘

ivangeline
26. dec 2021

U mna bol.

kamatopo
26. dec 2021

@yella8888 aj za mňa bolestivejši. Prvý som mala normálny a druhý vyvolaný no kontrakcie boli silnejšie no mne ho vyvolávali o mesiac skôr a ešte koncom panvovym takže telo na to nebolo pripravene . Ale všetko sa dá vydržať.

katka533
26. dec 2021

Mne vyvolavali a aj doktorka mi teraz hovorila, ze su to umelo vyvolane kontrakcie, su silnejsie ,plus nemas ten hormon ( neviem ako sa vola), ktorý robi tie pozitivne emocie okolo toho. Vzdy je lepsie normalne. Ja som hovorila, ze nechcem uz vyvolavat. Robia aj Hamiltonov hmat, ten to moze rozbehnut tiez prirodzene bez umelych hormonov

lienka.7
26. dec 2021

@yella8888 záleží ako bude porod postupovať. Ja som bola otvorená ale bez kontrakcii, dali mi epi, potom 1x oxy a nic. 2x uz ho do mňa naliali, do 20 min.kontrakcie a mala bola vonku. Ani som nevedela ako som porodila...
Druhy porod sa mi rozbehol uz sam, bez epi ( uz sa nedala dat) kontrakcie a skoro som "skapala" od bolesti ti poviem... a to do hodiny som porodila. Za mňa ste všetky hrdinky co tu píšete o XY hodinách porodu.
Čiže za mňa zase vyvolávany porod bol prijateľnejšie, kratší a menej bolestivý.

ingush616
26. dec 2021

@yella8888 myslíte vyvolanie pôrodu oxitocinom?
Ja presne neviem, čo kedy dávajú keď to chcú urýchliť.
Ja som pred pôrodom bola na 5cm otvorená, hodinu som dostávala oxitocin, ale to bolo niečo hrozné. A to môj prah bolesti nie je nízky. Boli to nenormálne bolesti, čo sa nedá opísať. Ale mala bola na svete za 1:20 h

selest
26. dec 2021

Moj bol praveze bezbolestny. Prvy prirodzeny bol dost bolestivy. Takze to nemusi byt pravidlo. Prajem ti taky ako bol moj vyvolavany, este aj dr sa smiali na mne ze som nemala bolesti

25silvia25
27. dec 2021

@yella8888 mne vyvolavali porod minuly rok v oktobri. Vyvolali o 7 rano a syn sa narodil 11.00
Uz pri vyvolani som bola otvorena na 4cm. Keby som takto bola druhy krat prosila by som ich, aby aspon den pockali, ci sa porod nerozbehne sam (syn sa mal v brusku dobre, neboli ziadne komplikacie)
Chcela by som prirodzeny porod bez vyvolania z toho dovodu, ze tu mal porod velmi rychly spad. Kontrakcie zacali o 8.00, potom klystir a vtedy sa to rozbehlo, sprcha bolesti zmiernila ale ja osobne si myslim, ze spodok sa tak rychlo nepripravil za ten kratky cas, kontrakcie som mala velmi kratke a daleko od seba. Tu nastal problem lebo syn nemal ziadne ozvy a museli mi tlacit na brucho. Tym ze bol na moju postavu vacsi nesiel lahko von, museli ma nastrihnut lebo uz islo o sekundy..chvala bohu vsetko dobre dopadlo a ja som si prvy krat sadla az po 5 tyzdnoch skrz toho nepekneho nastrihu (ale rozumiem ze to muselo byt)

ckatka
27. dec 2021

@yella8888 .39tt ešte vôbec nemusí byť dieťa pripravené na pôrod. Jasne, ak je nejaký problém,tak musí ísť von, ale prečo to "tyrit" keď mu je dobre?
Normalne zdravé tehotenstvo trvá 40 týždňov (plus mínus dva týždne).
Čiže aj 42 je ešte okej a reálne to nie je prenášanie.
Ale.k veci.
Mne vyvolávali v začatom 38tt. Hneď ako sa dieťa považovalo za donosene. Vysoký tlak, začínajúca preeklampsia alebo co...
Ráno po hospitalizácii mi dali taky balónik do krčka (nebolelo len to bola otrava s tým . behať lebo trcala taka hadička, ale to bolo okej). Začali trochu kontrakcie. Mala som to.mat.do druhého dňa. Potom to.vypadlo samé. Dali mi potom do.krcku nejaké prostaglandinove tyčinky, ktoré mali vyvolať kontrakcie a krcok otvoriť. Kontrakcie som mala.cely deň cca po 3-5 minútach, niekedy už aj také "ozajstné", podľa monitora vhodné na pôrod. Ale do obeda som sa otvorila len na 3cm a dosť. Do večera nič.
Pred polnocou mi.robili sekciu lebo sa to nepohlo ani o milimeter a tlak už som mala nebezpečny pre seba aj pre dieťa.
Kontrakcie sa dovtedy dali úplne spokojne predýchať na fit lopte. Mala.som za sebou kurz hypnoporod, púšťala som si nahrávky, dychala, používala techniky z brušného tanca...A dalo sa to zvládnuť cele dva dni.
Ako je to ďalej to ti neviem povedať. Mne sa to nerozbehlo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre