Je druhý pôrod ľahší ako prvý?

cicusmicus30
29. aug 2012

Ahojte mamicky: Chcem sa spytat, ci je pravda, ze druhy porod je uz lahsi, ako ten prvy. Ja som rodila prvy krat velmi rychlo a bez komplikacii, ani neviem ako a porodila som. Myslite, ze aj 2 porod bude dobry, alebo? Maly bol na svete za 2,5 hodky. Ake mate skusenosti? Dakujem.

lejlla
29. aug 2012

je to asi individualne.mozu a nemusia nastat komplikacie,to nik nevie dopredu.moja osobna skusenost ze druhy bol ovela rychlejsi.ani prvy netrval nejak dlho a z druheho si viac pamatam 🙂 .drzim palce...

strapco13
29. aug 2012

ono je to strasne individualne ..ale jedno je iste..uz vies do coho ides 😉
osobne..prvy porod lahky a druhy anio som si nestihla uvedomit, ze uz a bolo potom 😀 ..druhy porod som mala bezbolestny , dokopy 7 kontrakcii..inak som sa postavila k porodu
ide o to ako sa postavis k porodu 😉

marya
29. aug 2012

Je to individualne, ale vo vseobecnosti je druhy porod rychlejsi, takze pozor, aby si neporodila doma 😉 😀

Ja som tiez prvy porod mala rychly a pohodovy, druhy bol vsak bleskovka, Misko sa narodil cca 45 minut po prichode do porodnice a na porodnu salu som musela uz dobehnut, prisla totiz prva a zaroven posledna kontrakcia 😅 takze ano, u mna bol druhy porod rychly, ani neviem ako a dieta bolo vonku 😉 lekar odporucil tretie rodit doma 😀 😀

sante81
29. aug 2012

prvy pôrod 10 hod v bolestiach, druhy pred 2 mes ani nie hodinka a pol , bez bolesti

sssimi
29. aug 2012

U mňa ani nie ľahší, ale o dosť kratší. Oba pôrody som mala vyvolávané. Prvý trval 7 hodín od napichnutia vyvolávačky, druhý 2,5 hodiny.

janine01
29. aug 2012

pri prvom to bolo 2,5 hodky a druhe ani nie za 1 :D

puskaruka
29. aug 2012

Jasne, ze je lahsi. Vies co ta caka

bona
29. aug 2012

Prvy porod u mna trval 3hodiny, od odtecenia plodovej vody, nastupu kontrakcii az po chvilu, ked sa Terezka vyklubala..🙂 No a tento druhy (bohuzial predcasny ☹ ), to bolo tak bleskove, ze ani neviem, ako sa to vsetko udialo..20 min, mozno menej..este stastie, ze som lezala v nemocnici..inak neviem..
A ak sa naaaahodou este niekedy odhodlame na tretie babatko, asi si zabezpecim nejaku mobilnu porodnicu.. pre istotu.. 😅

tea333
29. aug 2012

nie je to zarucene, zalezi od moznych komplikacii, ale druhorodicky sa vo vseobecnosti rychlejsie otvaraju a lepsie sa im babo tlaci. najlepsie je ze uz budes vediet co a ako, lebo psychika je najvacsi carodejnik. ja som sa pred casom v nejakej teme pytala @strapco13 ako to robi s tymi porodmi a ona tiez pisala nieco v zmysle ze psychika je dolezita, a mala pravdu 😉 prvy porod som bola vystresovana vynervovana na rizikovom a porod dopadol blbo, vyvolavany 2 dni a nakoniec akutny cisarsky. na druhy porod som sa vyslovene tesila, bolest som prijimala a dopadol uplne super, a bol celkom rychly aj ked som vlastne bola prvorodicka.

lienocka89
29. aug 2012

Nie je to pravidlo, lahsi hlavne asi v tom, ze vies o co ide. Mam za sebou dva porody, obidva mi zacali odtecenim plodovej vody - pri prvom sa babo narodilo po 12 hodinach, pri druhom po 36 hodinach od odtecenia plod. vod. Bolesti som mala pri prvom asi 2 hod. pred samotnym porodenim, pri druhom asi 3 hod. a silnejsie. 😒

kepassa
29. aug 2012

druhy bol vyvolavany a o mnoho kratsi 3,5 hodiny ale o to viac bolestivejsi, malu som ani nevedela poriadne vytlacit, nakoniec pod kyslikovou maskou, pricom prvy bol dlhy /nekonecny/ cely jeden den bez zasahu /az na prasknutie plodovej vody/ ale na tretikrat ako som potlacila bola von, druhy bol urcite tazsi, dal mi riadne zabrat, cize nie je to pravidlom

darinkazv
29. aug 2012

no, u nás ani náhodou. po prvom pôrode, ktorý sa spustil sám, som všade vravela, že pôjdem rodiť aj za tortu. druhý pôrod mi vyvolávali a bol to masaker. mám veľmi vysoký prah bolesti, ale toto bolo na mňa už príliš. do polhodky od podania tabletky som dostala silné bolesti, nohy sa mi podlamovali a kontrakcie nemali žiadnu prestávku. a to trvalo 4 hodiny, kým sa malá narodila. šlo to hrozne rýchlo, no 100násobne bolestivejšie, než prvý pôrod. ale myslím, že keby sa bol spustil pôrod sám, tak to bude malina, ako prvý 🙂

cmulinko
29. aug 2012

Ak je druhy porod lahsi a rychlejsi,tak pri tvojej prvej skusenosti si tentokrat ani nevsimnes,ze si vobec bola v nejakej porodnici 😀 a ak dam zarty bokom,tak samozrejme,ze je to individualne.Drzim palce.

mikovka
29. aug 2012

ja mam za sebou 3porody a ten treti bol najhorsi a najtazsiiiiii ☹

gubcikova
29. aug 2012

u mňa nie.dcérka do 1hodiny od silných kontrakcii syn hned od začiatku 3min.kontrakcie 2hodiny po pichnutí oxytocínu kontrakcia každú minútu hodinu.nevládala som už.

norwayka
29. aug 2012

Prvy 36 hodin, druhy 15. Na skapanie obidva, hehehe. Stale cakam, ze treti bude za 3 hodinky.

pata31
29. aug 2012

ja som mala obidva porody vyvolavane...pri prvej dcerke mi praskol vodu dr a potom to trvalo 6hodin, pri druhej mi praskla sama voda rano o piatej a trvalo to 4hodky, takze u mna plati, ze to bolo rychlejsie, aj ked s vyvolavackou...a porodne cesty uz su viac roztiahnute po prvom, takze malo by to byt rychlejsie, aj ked zase sa hovori,ze kazdy porod je iny... 😉

stellamaris
29. aug 2012

myslim,ze je to individualne,kazdy porod je iny,kazda z nas je ina....ja mam za sebou prave prvy porod cisarskym rezom,mala som obrovsky strach....dnes planujeme este jedno dietatko,ked to bude znovu sekcia,no tak bude,dala sa prezit 😉

tynamartina
30. aug 2012

Druhý pôrod je väčšinou rýchlejší. Ja som prvého porodila 45 min. od príchodu do pôrodnice a druhého 15 min. od príchodu.Teraz čakáme tretie tak hádam neporodím doma 😀

nikaa123
30. aug 2012

Ja som mala druhy porod horsi nez prvy maly bol velky dotrhal ma ako sa len dalo tak ma potom hodinu sili,takze tretie brrrrrrrrrrrrrrrrr...

betina1984
30. aug 2012

Moje boli zhruba rovnake, len druhy bol kratsi, prvu som rodila od prepichnutia vody asi 3,5 hodky, dvojcata boli do 1 hodiny na svete.

kika1111
30. aug 2012

ja som rodila len raz, s dvomi vyvolávačkami, od prvej kontrakcie až po zaplakanie drobca prešlo 4,5 hodiny..ale moja mama nás má tri deti, a u nej to bolo opačne.. najstarší - môj brat za hodinku, mne to trvalo dlhšie a moja sestra ju vytrápila najviac..a to jej museli ešte pichať injekcie, aby sa to pohlo..

berus222
30. aug 2012

prvy som mala rychly a lahky, druhy este rychlejsi ale bolestivejsi

leanax
30. aug 2012

Dievčatá a keď som rodila prvé cisárskym, budem musieť aj to druhé cisárskym? Pýtala som sa doktora nato, tak , že pravidlo to nieje, ale je to viac než pravdepodobné... Ja sa cisárskeho bojímmmmmmmmmmmm ☹ ☹ ☹ raz stačilo...

ludka140281
30. aug 2012

u mna nie..prvy(to som nevedela do čoho idem 😀 trval dva dni ☹ ) ...druhy dvy tyždne vyvolavačky,sice rychlejši,ale nie menej bolestivy(od kontrakcie do 2 hodin som sa tešila).....

aniicka24
30. aug 2012

No u mna to plati druhy porod som mala lahsi a hlavne rychlejsi 😉

vojann
30. aug 2012

prvy bol celkom v pohode od prvej kontrakcie 5 hodin. Druhy bol kratsi a bolestivejsi - vyvolavany. Trvalo to od prvej kontrancie 1h45m . Oba na druhe tlacenie. Syn 37t2d, dcera 37t3d a obaja mali rovnaku vahu 3060 g

azuz
30. aug 2012

u kazdej je to ine, hovori sa ze druhy je rychlejsi, ale u mna to neplatilo o 2 hodky som ho mala dlhsi a este aj bolestivejsi, nevedela som ho vobec vytlacit 😒

terina25
30. aug 2012

pri prvom porode som mala bolesti asi 12 hodín a pri druhom porode som mala bolesti asi 3 hodiny.Prvý porod bol dlhší,ale mala som čas si aj vydýchnuť,druhý bol rýchlejší ,ale bolesť bola intenzívnejšia.

prvý porod - dcérka mala necelé 3 kilá - šili ma cca hodinu,druhý porod - syn skoro 4 kilá - šitie možno 10 minút-ale zase bolelo to jak hrom,keďže injekcia proti bolesti nezabrala 😢

a ešte aby som nezabudla - pri oboch som dostala aj oxitocín a prepichovali mi plod.vodu 😖 Pri dcére mi dávali kyslík a museli mi tlačiť na brucho,keďže som ju nevedela vytlačiť a pri synovi bolo tlačenie celkom rýchle,čo je zvláštne,pretože bol dosť veľký.

emilii
4. sep 2012

je to ozaj individuálne .. môj prvý pôrod trval presne 1h / kontrakcie a samotný pôrod 5min/ ..porodila som ani neviem ako .. druhý bol horší . malý bol väčší .. rodila som ale aj napriek tomu iba 3 hodiny ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre