Druhý pôrod

12. nov 2023

Ahojte som teraz druhorodicka a kazdy ma strasi ze sa druhy porod je kratsi ako ten prvy.. pri prvom od prvej Kontraktie po narodeny dcery som rodila 6 hodin ja mam strach teraz ci to so porodnice stihnem.
Moja otazka je ze ci ste naozaj Mali kratsi prvy ako ten druhy porod?

gubcikova
12. nov 2023

Prvý od kontrakcií 1 hodina. Druhý 3,5 hodiny.

kris_tin257
12. nov 2023

Ja som mala, pri oboch mi začali kontrakcie okolo polnoci, syn sa narodil 21:00 a dcéra 7:00, prišla som do pôrodnice 5:30 otvorená už na 8 CM a rovno pôrodná sála 😊 tak u mňa naozaj druhý pôrod o dosť rýchlejší ale aj intenzívnejší

gubka2023
12. nov 2023

Ja som prvé rodila tri dni a potom ukončeny cisársky rez... Teraz čakám druhé. Tiež sa bojím ale čo už. Nejak sa to zvládneme

terry658
12. nov 2023

Už mňa druhý pôrod o 5 hodín dlhší ako prvý.

lilli110
12. nov 2023

Mne pri oboch odtiekla plodova voda. Odvtedy prvy 7 h, druhy 3 h. Mne to cca sedelo. Trosku som v strese, co bude teraz pri tretom 🙂

bolarazjedna
12. nov 2023

Áno, VÄČŠINOU je druhý pôrod rýchlejší, ale zase neni to pravidlo. Aj na internete nájdeš, že prvá doba pôrodná u prvorodičiek trvá v priemere 10 – 12 hodín, u viacrodičiek 6 – 8 hodín. A väčšinou to ženy poteší, nie ze majú strach 😃 ale chápem, bojíš sa, aby si stihla prísť do pôrodnice.
Sú ale prípady, že druhý pôrod je o niekoľko hodín dlhší, je to proste individuálne.
Napr mam kamošku, prvé dieťa porodila za 4,5hod, druhé za 3hod, tretie za 4,5 hod. Takže áno, mala rýchlejší druhý pôrod, ale zase len o niečo kratšie.

Vôbec sa s tým nestresuj, toľko ľudí ťa ešte bude "strašiť" toľkými informáciami, svojimi zážitkami a príbehmi, resp bude "radiť" co a ako robit/nerobiť, že radšej nepočúvaj. Sústred sa na bábo, teš sa na jeho príchod, prihováraj si, že všetko pôjde pekne podľa plánov, že všetko v kľude stihnete. Keď začnú kontrakcie, tak pôjdeš do nemocky hneď, nebudeš čakať, že sa ti dovarí perkelt na sporáku 😃

petra7797
12. nov 2023

@bolarazjedna prvá 5,5 h a druha 2,5 h 🤔 u mňa to sedelo ze druhe išlo rýchlejšie

ivangeline
12. nov 2023

No ja 3 a 4 ...obe po 5h v nemocnici. U kazdej je to inac ale urcitw je to lahsie.

nevenka
12. nov 2023

Je to individualne, prvy som mala 3,5 hodiny a druhy 5 hodin, bol dlhsi, tie dalsie 2 boli kratke, ale to boli vyvolavane predcasne kvoli vysokemu tlaku, takze tam odpadala ta otazka, ci stihnem. Tedaaa...trpla som, aby som stihla vyskocit na porodne kreslo 😅🙃.
Ale nechapem, naco stresuju zenu pred porodom, prvorodicku stresuju, druhorodicku, v kuse volakto musi deptat druhych, to nechapem...🙄

amelie2017
12. nov 2023

Prvy porod- kontrakcie od 13., narodila sa o 21. Druhy porod, voda odtiekla okolo 11,. o 16 bol vonku.

mamamasama
12. nov 2023

Bol dlhsi

kate_cs
12. nov 2023

Aj mne to všetci hovorili a vždy som mávla rukov. Prvý syn sa narodil po asi 3 hodinách v pôrodnici. Kontrakcie som tiež nemala dlho.
Druhý syn sa takmer narodil v aute 😀 Úplne prvá kontrakcia keď som upratovala kuchyňu okolo 17.00 a narodil sa 19.20 V aute cestou do porodnice som mužovi kricala, že ja cítim hlavičku 😀 nezabudnem ako so mnou v pôrodnici leteli na sálu a doktor ma prosil aby som neporodila vo výťahu.

petra92
13. nov 2023

Prvý pôrod 5h od prvej kontrakcie, druhý 12h od prvej kontrakcie

zuzi0911
30. nov 2023

U mňa cim viac porodov tým ťažšie a dlhšie...čiže neplatilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre