Dotepanie pupočníka

yetta
18. máj 2014

Ahojte mamičky! Otváram tému, ktorá mi vŕta v hlave už istý čas. Čítala som o tom už mnoho, ale skôr ma zaujímajú Vaše skúsenosti. Najmä to, v ktorej nemocnici Vám to umožnili, či bolo treba o to oficiálne požiadať, atď. Plánujeme pôrod v Bratislave - Ružinove. Všetkým Vám za príspevky vopred ďakujem 🙂

keziah
18. máj 2014

@yetta dotepanie pupocnika som mala v porodnom plane a porodnik to respektoval bez akychkolvek poznamok. rodila som na kramaroch.

pribinak
18. máj 2014

Aj ja dom rodila na Kramaroch s tiez mam pozitivnu skusenost, porodnik s tym nemal ziadny problem a snuru nakoniec prestrihol manzel

ematko29
18. máj 2014

@keziah Ako dlho trvá dotepanie pupočníka, A zaujíma ma aj to,že či to nemá vplyv na pripadne zašívanie hrádze či to nebolí viacej ked si telo oddýchne.

keziah
18. máj 2014

@ematko29 ehm, nepamatam si, dotepanie mozno 5 minut a sitie hradze bolo v poho

pribinak
18. máj 2014

@ematko29 nie, neboli to a ani to nema ziaden vplyv na sitie hradze. Dotepanie pupocika bola minutkova zelezitost, ale to je asi individualne. Prestrihnutie pupocnika boli asi ako strihanie vlasov a potom este 1-2x potlacis a porodis placentu, az potom ta budu zasivat

ematko29
18. máj 2014

@pribinak hej viem už som 2x rodila,ja len preto lebo pri prvej dcere ma strašne bolelo zašívanie zástrihu,tak či tým že sa čaká na dotepanie sa svali neuvolnia a nebolí šitie viacej 🙂

pribinak
18. máj 2014

@ematko29 mna to sitie nebolelo, mala som epidural a este mi to preistotu porodnik "opichol" umrtvovackou, neviem ci je toto standartny postup, ja som mala zazmluvneneho doktora

ematko29
18. máj 2014

@pribinak dakujem za info 🙂

apollo13
18. máj 2014

ano, nechali dotepat, rodila som v zahranici. preco rozmysat o siti ked existuje epino a aniball?

niki101988
18. máj 2014

@yetta Ahoj dotepať pupočník Ti nechajú v každej pôrodnici a dajú Ti ho pri tom aj na bruško ak budeš chcieť. Robí sa to však LEN vtedy ak je dieťa po vybavení dobré. Ak by sa stalo, že sa nechytá po narodení strihá sa okamžite a všetky bláznivé nápady tipu pôrodný plán, bonding idú bokom. Nepoznám lekára, ktorý by pri dnešných strelených ľudoch čakal čo i len o pár sekúnd viac.
Dotepanie pupočníka a dávanie ešte špinavého bábatka na telo matky je dnes už skôr štandard

ematko29
18. máj 2014

@apollo13 neviem ešte som o tom nerozmýšlala,teda,že je aj taká možnosť sa tomu vyhnuť

apollo13
18. máj 2014

@ematko29 samozrejme ze je. ako prvorodicka som nemala ani oderok ani skrabanec a maly vysiel cely na jednu kontrakciu ziadne postupne vytlacanie. ja by som sa teda rozhodne strihat nenechala

yetta
autor
18. máj 2014

@niki101988 Ďakujem za info, snáď bude všetko OK. Ako prvorodička veľa o takýchto veciach neviem.

yetta
autor
18. máj 2014

Ďakujem aj Vám všetkým za príspevky a želám aby ste mali zdravé detičky 🙂

niki101988
18. máj 2014

@yetta Dobrá rada nerob si pôrodný plán aby si nemusela byť sklamaná ak Ti niečo nevyjde. Pôrod je náročná vec, ak si zazmluvníš pôrodníka je potom dobré dohodnúť sa s ním čo by si chcela a čo nie. Je milé ak Ťa nemusia nastrihávať, ale isto je to menej ako sa nechať roztrhnúť dieťatkom. Cielený nástrih ak ho je treba robia v mieste na to vhodnom ale trhanie to sa nesmerovať nedá. Je však pravdou, že pôrodník ako pôrodník, vidím pri dosť pôrodoch, že ak žena spolupracuje a o hrádzu sa starala aj počas tehotenstva lekár jej počas pôrodu pomože a zaobíde sa to aj bez nástrihu ak nie je lenivý

apollo13
19. máj 2014

niki lenze dotrhanie spravidla nie je takeho rozsahu ako nastrih. potrhanie je v najslabsich miestach kdezto nastrih ide aj do svalov v kazdom pripade

http://www.dulaeliska.cz/clanky/clanky-tematick...

apollo13
19. máj 2014

@niki101988 podla mna porodny plan je dobra vec aj na to aby si sama zosumarizovala co chce a co rozhodne nechce. lebo na sale moc casu na rozmyslanie nebude

zuzuliak1981
20. máj 2014

@keziah
@pribinak ahojte, pri kom ste rodili a mali ste zazmluvneneho lekára?

pribinak
20. máj 2014

Mudr Cunderlik, bol zazmluvneny

keziah
20. máj 2014

@zuzuliak1981 mudr. plank, nebol zazmluvneny, mal akurat sluzbu. ale poznal ma uz z rizikovej poradne.

zuzuliak1981
20. máj 2014

@keziah ako dlho trvá dotepanie, alebo je to individuálne?

keziah
20. máj 2014

@zuzuliak1981 zrejme je to individualne, priznavam, uz si to moc nepamatam, ale mohlo to byt tak 5, max. 10 minut

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre