Bojím sa predčasného pôrodu

21. apr 2022

Ahojte, vlastne ani neviem co od zakladania tejto diskusie ocakavam...skor sa potrebujem iba vyrozpravat lebo mam pocit obcas, ze zosaliem.
Pred osmimi mesiacmi som skoncila na pohotovosti v 22tt, nalez podla lekarov katastrofalny, otvorena na 2 cm s prolapsom vaku blan. Povedali mi, ze je velmi pravdepodobne, ze potratim. Zrutil sa mi cely, svet je to predsa moj vysnivany syncek a mne doteraz nic nebolo. Povedali, ze ak nejakym zazrakom vydrzime, tak nas presunu do nemocnice so specialnou neonatologiou, kde bude sanca na zachranu babatka. Vydrzali sme, tak sa zacal riesit moj presun, no pred presunom bol nutny este PCR test, no a ten vysiel pozitivny....v nemocnici som schytala este aj covid (chvalabohu bez priznakov iba nadcha aj ked prisli dalsie obavy ako to zvladneme). Nemohli si ma nechat na gynekologii, tak ma este na 2 dni presunuli na covid oddelenie s tym, ze nasledne ma presunu do druhej nemocnice. Konecne prisiel den presunu a ja som konecne mala aspon stipku nadeje, ze moje dieta prezije. Po presune ma dali rovno na porodnicke oddelenie, samozrejme kvoli covidu izolacka. Nasledovalo vysetrenie, odbery, dali mi kortikoidy na vyvin pluc babatka...pripravovali ma na porod aj ked som ziadne znamky bliziaceho sa porodu nemala, len ten nalez, ktory k tomu naznacoval. Polezala som si 2 dni, no a nasledne mi povedali, ze ma presunu na gynekologiu, kedze ja naozaj este nerodim.
Aktualne este stale lezime v nemocnici, nalez sa za tu dobu zhorsil na 3 cm, no stale ziadne kontrakcie, ci odtekanie plodovej vody. (Dnes sme 29+6tt) Uz som vsak fyzicky aj psychicky neskutocne vycerpana, neustale iba lezim, moje ruky su cele dopichane, chyba mi manzel, rodina a cerstvy vzduch, no a najhorsie je, ze sa neskutocne bojim o zdravie mojho synceka. Tato neistota "kedy sa to spusti" ma privadza pomaly do sialenstva...mam strach, ako to zvladne moje predcasniatko, ci bude zdrave a ci to vobec prezije. Snazim sa mysliet pozitivne, nahovarat si, ze my to este dalsich 7 tyzdnov potiahneme, no potom pridu dni, ako je dnesok a mam pocit, ze to uz nezvladam. 😔

autor
21. apr 2022

*osmimi tyzdnami

babovka2321
21. apr 2022

V terminovkach mame mamicku, ktora porodila v 26tt+par dni. Malicka je uplne sikovna a nezaostava v nicom za rovesnikmi. Hlavu hore, ja viem, ze je to tazke a pobyt v nemocnici je otrasny, ale mysli na to, ze to raz skonci a pojdes domov aj so svojim babatkom ❤

lasoli
21. apr 2022

no nestresuj,lez niekedy doktori utobia z komara somara,moju sestru strasili cele 3tehotenstvo ze moze sa jej jazva po predoslych cisarskych poroodch roztrhnut,(pretoze je extremne chuda,a jazva bola tenka)a normalne vydrzala do 38tyz este sa musela o 2 deti starat,kludne ozes potiahnut otvorena este mesiac,lekari oni radsej sa chcu ubezpecit aby nahodou nedoslo k tomu ze by sa to zborsilo,preto ta sleduju a urcite aj robia horsie scenare ako v skutocnosti to moze byt.A ak aj porodia skor,30tyz uz je z tych lepsich i ked nie najlepsi ale taketo deticky to zvladaju dobre velakrat,ja mam dvojicky v 32tyz vidis mna mohli takto strasit radsej,mozno by som dlhsie potiahla;)

kiki68
21. apr 2022

Vydrz, ja Ti poviem, ze ked male uvidis, tak si nechas koleno vrtat a este sa podakujes 😉 stoji to za to vsetko.Uz iba par tyzdnov a mas zdrave babo , aj keby zacnes hned rodit uz bude dost dobre, keby to este potiahnes, tak este lepsie. Cert ber vsetko ostatne. Za rok si na to spomenies a uvidis usmev babatka a ako robi pokroky. Nie je nic krajsie ako toto. Mas sa na co tesit, je parada ako drzis pokope.

qwer2019
21. apr 2022

Ja som so synom bola riziková, narodil sa mesiac predčasne. V 6 mesiaci, som sa začala otvárať, krčok sa mi rýchlo skracoval. Doma som mala 9m bábätko... napichali ma kortikoidmi, v 32tt, som začala krvácať. Po prepustení nastalo striedanie. Týždeň mama somnou, týždeň svokra, týždeň muž. Nastal deň, keď som 1x musela ostať na dcérku,vtedy už ročnú sama doma. Som bola hrdinka, ako som to zvládla a na druhý deň hneď z rána nastali prvé kontrakcie. A syn zdravý, veľký chlapisko sa narodil... hlavne dychaj a sustred sa na to, že ty musíš byť silná pre svojho vytúženého syna. Ja som sa tiež sústredila na to, že musím bojovať za jeho život... zvládnete to aj ty aj maličký. Bud silná 😇😇

heln
21. apr 2022

ahoj, chapem ta, bola som v nemocnici oproti tebe len 5 tyzdnov, ale dobre rozumiem tvojim pocitom.
v prvom rade, 29+6, to uz je krasny tyzden, tych par tyzdnov uz zvladnes, aj ked ti je z toho do placu, ale zvladnes a budes v poriadku aj s babatkom. za 8 tyzdnov sa to zhorsilo o 1 cm, to v klude potiahnes este par tyzdnov a keby sa malo narodit skor, tak uz ma naozaj dobru prognozu.

marica61
21. apr 2022

Prajem ti, nech všetko dobre dopadne a dieťatko
a aj ty budete v poriadku.

kikushaa
21. apr 2022

Toto je moj 29+4 8rocny najsikovnejsi v triede, to len aby si videla svetielko na konci tunela 🤗 silno drzim palce nevh 2v1 vydrzite co najdlhsie 🙏

autor
22. apr 2022

Dakujem kazdemu za prispevky ❤️

snezienkaaa82
22. apr 2022

Lekári strašia, teda väčšinou ta pripravia zlý scenbar, až vieš s ccim môžeš rátať. Ja som raz mala taký silný menzes, že zo mňa kusy krvy zrazenej liali a doktor hneď straší, že asi budeme musieť vybrať maternicu.... Na to som odpadla, no pred tým som ešte začula, ako sestra vraví, ved ju nestraste, pozrite sa ako sa trasie.... Veľa šťastia prajem

petricka22
28. apr 2022

Pridaj sa do FBskupiny Predcasniatka a rizikove babatka. Uvidis, ze velmi vela tychto deticiek ma stastny koniec. Su to velki bojovnici. Vydrzala si to pekne, mate uz skoro 30tt. za sebo. Neboj, vsetko dobre dopadne a aj ked sa ti to uz zda neznesitelne, vydrzis to, lebo musis! Mama pre svoje dietatko vydrzi vsetko ❤️

autor
28. apr 2022

@petricka22 Ano, danu skupinu uz sledujem a naozaj mi dava vela energie 😊. Zatial sa stale drzime, zajtra sme uz 31tt, tak ja pevne verim ze este potiahneme 💪.

petricka22
28. apr 2022

To je super, ze uz mate 31. ja mam deti 36tt a 35tt. Obe su sikovne a zdrave. Drzim vam palce, nech to dobojujete do zdraneho konca 🤞

autor
28. apr 2022

@petricka22 dakujem pekne! ❤️

plnenapaprika
28. apr 2022

Odlezala som si v nemocke od 24+6 po 31tt, ked sa uz maly rozhodol prist. Co som tam zazila Ti nejdem pisat. Ale. Posuniem Ti vetu, co ma tam drzala nad vodou. Povedala mi je doktorka z neonatologie, co sa starala o predcasniatka. KAZDY DEN SA POCITA. Kazdy den sa vyvinie nieco. Ocko, ruka,atd. Za kazdy jeden den sa pochval. Viem, den tam je ako tyzden. Ale opakuj si to. Drzim palce, velmi!

autor
29. apr 2022

@plnenapaprika Ano ano, podobny rozhovor som mala s pani doktorkou aj ja 😊 som vdacna za kazdy den co sme este 2v1, aj ked pobyt v nemocnici je kazdym dnom frustrujucejsi. Snazim sa vsak ostat silna a dobojovat to do uspesneho konca! Dakujem ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre