Ako ste cítili kontrakcie?

10. nov 2021

Zdravím. Chcela by som sa opýtať žien, ktoré už rodili. Citili ste kontrakcie ako ostrú bolesť alebo naopak tupu? Možno divná otázka, ale nemám sa vo svojom okoli veľmi koho opýtať. Ďakujem

alexandra2468
10. nov 2021

Skôr by som povedala, že tupú.
Začalo to ako menštruačné bolesti, potom sa to stupňovalo.

panda21
10. nov 2021

Ja som to cítila skôr ako krc keď dostaneš do nohy, taký pocit a bolesť ako také silné krámy. Proste brucho ostalo v krci, začala sa stupňovať bolesť, vystúpila na 10tku a potom odchádzala a krc sa uvoľňoval..

veronice
10. nov 2021

Mne isli vsetky kontrakcie do krizov. Takze ako menstruacne bolesti krizov ktore sa stupnovali a prichadzali v intervaloch. Brucho za cely cas ani tuk. Ani som nevedela ze to brucho mam... Vseeeetky kongrakcie do krizov... A teda u mna skor ostra bolest ako tupa.

alzbeta311
10. nov 2021

@veronice presne ja to isté, uplne do bodky ako ja. Brucho vobec, všetko cez kríže

kiki68
10. nov 2021

Ono to ide postupne, od takej fazy ze tupa akoby kramova bolest a potom uz su to take naozaj ze vlny skoro bez pauzy. To uz je ostra bolest ako keby si seknuta v krizoch, mas brusnu chripku a este mas robit drepy s 30 kileckami. Ale tak vsetko je to len zalezitost par hodin. Vies zalezi ako to telo reaguje. Mne to sposobilo neustale zvracanie. Taka loteria

katulastraka
10. nov 2021

@kiki68 kks jak keby si o mne hovorila. Ja som pregrcala cely porod. Fuj

zuzuliennka1
10. nov 2021

ja tiez len krize, zacalo to vecer, nevedela som este, ze je to ono, boleli ma neskutocne krize, ako pred menzesom, nevedela som si najst ani len poziciu na sedenie, proste ako fakt brutalne menstruacne krce do krizov, ake som predtym semtam mavala..
a na druhy den sa to spustilo, ale brucho vobec nic

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deginko
10. nov 2021

@veronice presne to isté, ani jedna brušná kontrakcia...oba pôrody kontrakcie do chrbta,krížov,kostrce a takisto skôr ostrá bolest

marvin1234
10. nov 2021

Ja som mala extrémne kŕče brucha, ale že z nula na sto za minúty, bez pauzy, ale mne pôrod vyvolávali. Keď si pomyslím, že som sa bála, či budem vedieť, či rodím až to príde 🤣🤣🤣

mirka438
10. nov 2021

Baby, som jedina, co si vobec nespomina ako to bolelo? Pamatam si pri prvom porode som sa tiez od bolesti povracala ale aka to bola bolest si vobec nepamatam.. dcera bola od zistenia, ze som na 5 cm za 2,5 hodiny na svete, tak sa to rychlo zbehlo, ze si tiez neviem vybavit aka konkretne bolest to bola. Ja som sa snazila rozmyslat, mysliet na ine veci, ako mi tiekol oxytocin infuzkou som si pozrela este narcos na netflixe. Mozno preto, ze som sa celkom neoddala tym kontrakciam ale som sa ich snazila proste len prezit tak si ich ani poriadne nepamatam..

chrumka333
10. nov 2021

Ostrá bolesť na začiatku krča, ktorá sa prelinie do tupej a prejde bruškom. Žiadna bolesť krížov. Pôrod bez vyvolavacky.

aylinn
10. nov 2021

Ako keby mi zaživa kombinačkami trhali maternicu na cimpr campr 😃 tak veľmi som si priala aby mi to strieľalo do chrbta žiaľ som to schytala len do brucha čo ja osobne veľmi zle znášam. Ale prezila som. Epidurálka ma zachránila 😃 ale 4 hodiny to bol totálny masaker a najdlhšie 4 hodiny môjho života
* s vyvolavackou

thoughtfulweirdo
10. nov 2021

Prvý pôrod len bolesti v krížoch, najskôr taký tupý tlak, postupne sa menil na ostrú bolesť, akoby ma niekto pichol nôž do chrbta a ku koncu už som mala pocit, že ma v krížoch lámu na škripci. V bruchu nič 🤷 druhý pôrod len v bruchu, od začiatku také ostré pichlave bolesti, akoby mi pripinaciky niekto zapichoval a krútil 😂 na menštruačné sa mi to nepodobalo. Potom sa zosilňovali a predlžovali, ku koncu mi bolo až na zvracanie z toho, ale stokrát lepšie ako ten prvý v chrbe 😬

triptamiiinka
10. nov 2021

Také kŕče ako pri menštruácii najprv slabunke a postupom času ostrejšie a ostrejšie,

eila88
10. nov 2021

@mirka438 vobec nie si jedina, ja som pri prvom mala.bolesti 14 hodin a pri druhom 6, ale viem len ze to bolo brutál. Ale ake to boli bolesti tak to vobec netusim 🙈. Mne oba vyvolavali, takze mi nic ani od bolesti nechceli dat, vraj by to zastavilo porod

maryetta
10. nov 2021

Prvy. Cisto bolesti podbruska. Ale ze extrem. Nakoniec ked ma otvorili-sekcia tak dr pochopil preco ma to tak bolelo. Syn tak tlacil na maternicu ze takmer praskla.
Druhy porod taktiez viac brucho a trosku krize
No ale treti porod take slabe ms bolesti zrazu silnejsie potom brucho som uz ani nevnimala lebo prisli krize. Ale to bolo brutal 🙂 som sa normalne tesila ze hura nie brucho ale krize 😅
Ale neviem odhadnut tupa/ostra bolest.

mirka438
10. nov 2021

@eila88 ja som mala prvy vyvolany tiez a druhy, ten zistili ako som pisala, ze som na 5 cm tak klystir, sprcha, oxytocin a ked to nepomahalo, lebo to si pamatam, ze sa chodili pozerat a ja som stale lezala v klude pri tom oxytocine tak ma odpojili a prepichli mi vodu. To si spominam, ze vtedy to zacalo v tej sekunde ako to prasklo.. len vtedy prisla ta prava bolest porodna 😀 a odvtedy bola za 50 minut von takze ani nebolo casu velmi vnimat tu bolest aka konkretne je 🤷‍♀️

mimina_h
10. nov 2021

Ostré bolesti iba v krizoch, masaker. 🤷‍♀️🤷‍♀️ Ale stalo to za to ❤️

adoska717
10. nov 2021

Vobec som necitila 🤦‍♀️ keby mi neodtiekla voda tak neviem ze rodim

elizuella
10. nov 2021

Pre mňa to bolo také cudne, ze mi tie kontrakcie trhali myšlienky, vyrazali dych, kradli slova. Tupý tlak dade na spodku maternice, potrebovala som to akoby telom uvoľňovať, krcok, aby sa tomu poddal. A vydychovat, akoby sa mi ani nedalo nadýchnuť. O tri hodky som si povedala, že keď toto bude do rána, tak to nedám alebo už bolo takmer finále. Keď dr praskol vodu, tak ma ochromila taka čudná strachobolest. Dalo ma to do uzasu, ze co za haluz to je. Adi dom to dáko psycho popísala, tak pardon.

veronice
10. nov 2021

@aylinn tak neviem, maternica kombinackami na cimpr campr alebo 100 ostrych nozov naraz do chrbta... Asi by som brala tie kombinacky radsej 🙈 ale tazko povedat. 😁 Uvidime co ma caka pri tomto druhom porode 🤦‍♀️

aylinn
10. nov 2021

@veronice no, ak to bude tentokrát ta maternica náhodou tak daj vedieť čo bolo lepšie 😂

hama007
10. nov 2021

Najprv bolesť ako keď ti majú prísť krámy alebo počas svojich dní. Potom sa bolesť začne stupňovať. Ja som si myslela, že zomriem. Brucho som mala tvrdé ako betón. Nevedela som sa ani hýbať ani dýchať, vyrážalo mi dych, keď na mňa prišla kontrakcia. 2 hodiny pred pôrodom som ich prosila nech mi dajú niečo na posilnenie lebo nevládzem. Odpoveď bola, že nemôžme, ale musíme vám dať oxytocin. Boli to tupé ohromné bolesti, kedy si myslíš, že snáď to horšie už nebude. Omyl. Privedú ťa na dno tvojich síl a trochu ďalej.
Neodradilo ma to a v januári si pôrod zopakujem ✌️
Dúfam, že som ťa nevystrašila. 🙈

katka533
10. nov 2021

Brutalne bolesti do krizov, take, ze som sla k zemi. K tomu mi slo od bolesti na vracanie. No nezabudnuteľný zazitok. Priala som si ,aby som odpadla. Preto sa snazim psychicky na druhy pripravit, aby som sa opat nezlozila.

katka533
10. nov 2021

@hama007 ja rovnako ,uz sa teším 🤣🤣🤣

juditaaaa
10. nov 2021

Mne to bolo také, keby ma niekto šteklil z vnútra. Keď to stupňovalo, ja som rehotala. Ešte som napísala básničku, pre môjho synčeka a o 20 minút som ho aj videla. Aj on sa smial.

jaskolka
10. nov 2021

Ostrá silná bolesť. Najprv to bolo také pichnutie, potom sa to stupnovalo, až do kŕčov. Nikdy predtým som takú bolesť nezažila.

ailiba
10. nov 2021

Mňa bolelo brucho... Taky kŕč, akoby stahovanie. Stupňoválo sa a odznievalo. Dosť dlho nepravidelne. Asi až 2 hodiny pred pôrodom som ich mala pravidelne. To sa už pridruzili aj tlaky, čo bolo ešte horšie. Ako keď musíš strašne moc cikat aj kakat a nemôžeš. Plus už aj kŕče v nohách, bolesť kostrce. To už bolelo veľmi, ale našťastie to už netrvalo dlho. A tlačenie bola už úľava. To vôbec neboli.

paradajkova
10. nov 2021

U mna to zacalo ako menstruacne bolesti, najprv slaba bolest brucha, vystrelujuca do noh, postupne sa to stupnovalo. Este som varila aj obed s kontrakciami 😂 Aplikacia ma stale posielala do nemocnice a mne sa to zdalo ako blbost, lebo vsade na nete som citala ako to hrooozne boli. Neviem ci si mavala bolestive kramy, alebo nie. Ja som isla do nemocnice ked kontrakcie boleli tak nejak ako silnejsie kramy, ze ideme pre istotu a to som uz bola na 6cm otvorena. Nabuduce by som isla o nieco skor 😂 Zalezi aky mas prah bolesti, mne doktorka povedala, ze tym, ake som mavala silne bolesti pri kramoch, tak sa mi nezdali kontrakcie az take bolestive.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre