Ako je oblečená rodička pri tlačení na kresle?

girlie_konik
25. dec 2013

Ahojte, vopred sorry, ak je to blba otazka - ale pri samotnom porode, resp. uz pri tlaceni na koze/kresle, ako je rodicka oblecena?
Ma na sebe nejaku koselu nemocnicnu aspon alebo ako?
A ak chcem, aby mi babo hned prilozili na prsnik, tak sa kosela rozhali alebo som cela naha?

Dakujem za odpovede aj pochopenie, som prvorodicka a naokolo ziadne kamosky, co by to uz mali za sebou 🙂

maribell
25. dec 2013

ahoj hned pri prijati do porodnice ti daju obliect koselu ktoru si pri porode vyhrnies nad pupok 🙂

stardust
25. dec 2013

ako chces...aby si sa necitila pri porode obmedzovana, mali by ti vyhoviet v tvojich poziadavkach..napr. ked chces rodit naha. Staci ti obycajna nocna kosela, hore volnejsia alebo s gombikmi na dojcenie a nezabudni na ponozky, aby ti nebola zima 😉

katren
25. dec 2013

opytaj sa tam, kde budes rodit..... 😉
ja som nic od nemocnice nedostala, mala som si doniest svoje veci

dijefcatko
25. dec 2013

U nás rodíš vo svojej vlastnej nočnej košeli, samozrejme bez spodného prádla (odporúčam zobrať si staršiu, prípadne si objednaj tu z MK, ak by si si ju pri pôrode náhodou ušpinila, aby ti nebolo ľúto). Pri samotnom tlačení ti ju iba vyhrnú podľa potreby, to isté platí aj pri položení dieťatka na bruško 😵 nech vám to dobre dopadne ;)

zkad
25. dec 2013

ja som mala svoju košelu, tú som mala vyhrnutú..po porode ti priložia na prsník----rozopneš si gombíky 🙂 pekné sviatky

bosoriak
25. dec 2013

Vidis, toto bol moj technicky problem pri oboch porodoch 🙂 Mala som oblecenu klasicku nocnu koselu. Akurat potom ked mi podali dieta, tak som ju musela vyhrnat, ked mi dceru chceli prilozit. Cize som bola v podstate na tom kresle cela hola. Ale ramena som mala zahalene 😀
Bola som na Kramaroch pri oboch, takze prilozili, poobjimali sme sa, ale po klasickom porode bolo este zasivanie, musela som dve hodiny lezat a tlacit si brucho, takze tam velmi nebol priestor na kojenie, dceru vzdy vyfasoval manzel na nosenie. 🙂
Vela stasia!

danulicek
25. dec 2013

ono to dost zavisi od nemocnice, v ktorej budes rodit. ja som mala svoju nocnu koselu, vyhrnutu do pol pasa. na prsnik u nas v nemocnici neprikladaju, ale polozili mi ho hned po porode na brucho, takze som mala koselu nakrcenu pod prsiami. inak, najlepsie kosele su s gombikmi - ak ti budu prikladat babatko na prsnik, len rozopnes gombiky a je po probleme 😉

jancikaw
25. dec 2013

ja som tiež rodila vo svojej košeli,mám ju na gombíky,tak som si ich rozopla a tak priložila k prsníku

blackcat8885
25. dec 2013

Ja som mala svoju košeľu tiež do pása vyhrnutu a ked mi ho priložili tak som si ju nadvihla uplne ale od brucha dole som bola zakryta ich paplónom sestrička ma hned zakrila po šití

kofoluska
25. dec 2013

Pri prichode na kliniku som dostala aj nocnu koselu. Pri tlaceni ju len vyhrnuli. A ked mi doniesli maleho, sama som si ju vyzliekla a bolo mi lautr fuk, ze som tam naha. 🙂 Xcela som mat svoje dieta co najskor kozu na kozu. 🙂

titkovamiriam
25. dec 2013

ja som pri vsetkych mala klasika nemocničnu košelu ktora sa na priloženie babatka jednoducho rozopla 🙂

martinkaxp
25. dec 2013

ja som dostalal erárnu nemocnicnu koselu, ktora bola rozstrihnuta skoro po pupok a prelepena leukoplastom 😀 pri oboch detoch to tak bolo 🙂

rusinka1989
25. dec 2013

dajú ti takú košeľu pokiaľ viem volá sa to andel švagriná tak mala

fopka
25. dec 2013

ja som mala tiez nemocnicnu koselu...co som nakoniec aj ocenila, ze nebola moja, vzhladom na to, ze sa zaspinis az az

fiffinkaa
25. dec 2013

ja som mala pri oboch porodoch svoju nočnú košelu a nič som nemala špinavé..

ludka140281
25. dec 2013

mala som svoju košelu,žial len pri prvom pôrode mi dcerku priložili,ale už čistu v perinke:(...pri druhom mi ju ukazali a odniesli(ja som mala problemy s krvacanim,bola som natom dost zle) takže som ju dostala až na prve dojčenie do náručia:(...V Prešove nedávaju oblečenie,,,musíme mat svoje

katrinka8
25. dec 2013

Ahoj, ja som mala nemocnicnu koselu na rozopinanie (vraj skoda spinit vlastnu) a este mi prikryli nohy a brucho plachtou, kvoli teplu a aj intimite asi 😉 Ked mi prilozili malickeho na brucho, hned ako sa narodil, len som si povyhrnula koselu, aby sa mohol "dopravit" k prsniku 😉 a plachtou som bola od bruska dole zakryta 😉

miku1
25. dec 2013

Pri oboch pôrodoch som hneď pri príjme dostala nemocničnú nočnú košelu, vpredu bolo zapínanie na gombíky, takže tie som len rozopla a bábo sa mohlo pricucnúť 🙂

epsonka45
25. dec 2013

Mala som nemocnicnu pocas porodu a potom som mala este cely den nemocnicnu som si vypytala cistu a ked uz mala prist rodina dala som si svoju

linda20111
25. dec 2013

ahoj, ked som sa bola pred porodom informovat sestricka mi dala zoznam veci, tam bolo napisane stara nocna kosela alebo tricko. tak ja som mala na sebe dlhsie tricko a po porode ked mi prikladali maleho tak som tricko vyhrnula. najlepsie je spytat sa v konkretnej porodnici, pretoze vsade je to inac, niekde nemozes mat vlastne oblecenie a niekde ti nemocnicne nedaju takze musis si doniest.

luciferkax
25. dec 2013

Ja som vyfasovala nemocničnú, čo mala zapínanie až po pupok :D ta

sonagolisova
25. dec 2013

ja som si nechala nemocnicnu na porod aby som si neznicila nove svoje a po porode som sa prezliekla...tiez som mala vystrih po pukom ale nastastie tam boli gombiky

svetlusska
25. dec 2013

ja som dostala klasicku nemocnicku koselu, a vcelku som bola aj rada lebo tu moju by som potom asi rovno zahodila do kosa...a maleho mi v pohode prilozili aj sa prisal, kedze navrchu sa dala rozopinat 🙂

lejlla
25. dec 2013

Aj ja som oba razy dostala ked som prisla na prijem.bielu nemocnicnu s vystrihom po kolena 😀 a bola som v nej oblecena pocas celeho porodu.ked mi maleho prikladali mala som veeelky vystrih,tak nebol problem.

petrula21
25. dec 2013

Ja som mala svoju na dojčenie....pri tlačení bola vyhrnutá na bruchu a malého mi bohužial neprikladali kedže mal problémy :/ ale keby prikladali tak si ju normálne vyhrnieť hore...šak po tom čo sestričky, doktor a chlap vidia pri pôrode je toto tá najväčšia banalita 🙂

whiterosses
25. dec 2013

ja som mala klasickú nočnú košelu, len som ju mala trošku vyhrnutú .. a ked prestrihli pupočnú šnúru mi ju hned dali na bruško.. len škoda, že nie na prsník :/

meggi23
25. dec 2013

Ahoj ja osobne som rodila celá nahá . Keď mi odišla plodová voda dali mi dole košelu že prečo to neviem a nedali mi maleho hneď kojiť lebo som prenášala a neskoro mi to zistili tak hneď mi ho brali preč 🙂

klh013
26. dec 2013

Mna prezliekli do nemocničnej-bielej košele hned pri prijatí,ešte kým som išla na pásy potom som až do porodu bola v nej. A malinkého mi priložili hned a tiež som si musela vyhrňať košelu.

zoraroz
26. dec 2013

Ja som si zadovážila čierno-červenú mini nočnú košeľu tesne pod zadok (aby nezavadzala) s obojstranným zipsom od vrchu po spodok, aby sa dal rozopínať z každej strany, podľa toho, čo potrebujú vidieť a aby som si bábätko mohla bez problémov priložiť a ostať vždy ako-tak oblečená. V pôrodnici, kde som rodila, boli dosť ústretoví, ešte aj podprsenku mi dovolili mať, samozrejme, mala som takú, čo sa rozopínala vpredu. Inak som si zobrala aj čierne nohavičky, dokonca aj ponožky - potom po pôrode vyzeráš čisto, ako by si ani nerodila 😉 Želám všetko dobré...

martuska75
26. dec 2013

Najlepšie si podľa mňa doniesť svoju košelu. Kúpila som si takú veľkú, voľnú a hore rozpínaciu na gombičky. Ved nemusí byť super značková 🙂 Za pár eur kúpiš. Aj ked sa to dá bez problémov oprať a použila som ju 2 krát 🙂 Hlavne aby ti bolo príjemne a pohodlne. A hlavne nezabudni na teplé ponožky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre