Zákaz viesť auto a vodičský preukaz

rostraper
5. apr 2023

Zdravím, ešte pred tým ako som mal spraviť vodičský ma chytili policajti s alkohol v krvi dostal som trest 2 roky zákazu viesť auto a v polke na vyžiadanie my ho odpustili ale neviem že či môžem ísť normálne do autoškoly alebo v prípade tých testov odborných ísť niekam alebo čo vlastne mám robiť kde je krok č.1 viete my niekdo poradiť prosím?
Niekto my tvrdí že ma čakajú odborne vyšetrenie niekto že môžem ísť do autoškoly lebo som nemal vodičky tak neviem.

liljana
5. apr 2023

Skusim sedliackym rozumom. Ked mas 2 roky zakaz riadenia, ako chces robit skusky za volantom s policajtom na zadnom sedadle?
Aha vidim, ze ho v polke odpustili. No jedine skocit k najblizsim policajtom a spytat sa.

mirko84
5. apr 2023

@rostraper este asi nemas vodicsky a uz za volantom aj s alkoholom? No prosim ta, ty na miesto vodica uz nikdy nesadaj

micusa2222
5. apr 2023

@rostraper na tvojom mieste by bolo najlepšie žiadne skúšky ani vodičák nerobiť....

tanyan
5. apr 2023

Opýtaj sa v autoškole alebo napíš správu priamo na políciu, napríklad cez túto stránku: https://www.minv.sk/?kontakty-25&kontakt=354&od...

draik
5. apr 2023

@rostraper
Keďže ako budúci vodič by ste mali poznať napr. zákon o cestnej premávke, tak len odkazujem na §77 ods. 1 písm. q

dilino
5. apr 2023

@mirko84 úplne suhlasim do bodky.

dilino
5. apr 2023

Ešte si nemal vodičak a už si šoféroval opitý ved ani VP by TI vôbec nemali dať.To znamena že ked si nemal VP opravnenie a už si šoféroval tak si sa dopustil Tresného činu si bol pod vplyvom navykovej látky.V registry podľa mňa budeš mať zaznám ked pôjdeš do autoškoly.

zuzulka558
5. apr 2023

V rodine sme mali takých 4, pre alkohol zobraty vodičak a jednému na 2x,, takýmto ľuďom nechápem čo z toho majú,, ja by som vodičský už ani nevrátila keby sa dalo, taky sa nikdy nepoucia,

rostraper
autor
6. apr 2023

@tanyan aha, diki