Vrátenie vodičského preukazu

anetdadi
25. máj 2021

ahojte chcela by som sa opýtat či náhodou neviete ako je to s vrátením vodičského preukazu známému odobrali už pred cca 8rokmi pred 5 rokmi mu už skončil aj trest , bol mimo SK takže sa stým ani nezaoberal otázka je može este poziadat o vrátenie na polícii alebo musí íst od znova na vodičák , papiere už síce nemá z odobratia dakujem za odpovede

mata1001
25. máj 2021

@anetdadi nech sa ide opytat na priestupkove odd. vo svojom meste a tam mu povedia.Podla mna by mal ist na preskúšanie.

hipuska
25. máj 2021

@anetdadi môj bývalý mal kvôli nehode odobratý pol roka a teda musel ísť na preskúšanie

anetdadi
autor
25. máj 2021

@hipuska a ako sa to vybavuje alebo ako to prebieha treba ist na policiu do mesta a tam poziadat a kolko sa plati a caka?

anetdadi
autor
25. máj 2021

@hipuska známemu bol odobratý za alkohol

nina255
25. máj 2021

@anetdadi my sme ziadali o vratenie na policii pisali sme nejaky papier oficialny ze vtedy a vtedy bol odobraty VP za taky a taky priestupok a ze nakolko uz uplynula doba na ktoru mal byt odobraty tak ziadame o jeho vratenie... vygoogli si to postup urcite najdes

anetdadi
autor
25. máj 2021

@nina255 ďakujem skúsime , a koľko sa tam platí a ako dlho sa čaká?

mariska30
25. máj 2021

@anetdadi
Ahoj zaplatíš 35€ tuším za kolky

anetdadi
autor
25. máj 2021

@mariska30 ďakujem

anetdadi
autor
25. máj 2021

@mariska30 a musí mať aj kópiu trestného rozkazu? lebo on už žiadne papiere otom nemá

mariska30
25. máj 2021

@anetdadi A čo sa týka preskúšania tak policajt vám povie kedy má najbližší termín autoškola v ktorej práve absolvuje skúšky atď.. Takže priateľ až sa učí pretože môže to byť aj tak že v pondelok si donesie žiadosť a v stredu už môže ísť na testy🙂

aleshka_supermama
25. máj 2021

@anetdadi bratovi tiež zobrali vodičak pred 2 mes si toto vybavoval, platil za kolok 16,50 alebo 16e už sa nepamätá. On dostal z polície papier aký kolok si ma kúpiť aký papier si ma ešte zobrať so sebou vypísal tlačivo musel ísť hneď ten deň na preskúšanie a hneď mu vrátili vodičak. Najlepšie zavolať na políciu a spýtať sa na postup.

anetdadi
autor
26. máj 2021

@aleshka_supermama dnes podal žiadosť poštou 1. triedov lebo sme tam volali a povedali že môžme poslať poštou , kolko to im trvá asi po podaní žiadostí? ďakujem

iwka_77
26. máj 2021

Nnajlepšie spravíš ak tam zavoláte, teraz, keď je korona, môžu mať aj trocha iný postup, hlavne aj čo sa toho preskúšania týka

28katka11
8. sep 2023

Vedel by mi niekto poradil ohladom vrátenia VP

veronika0206
9. sep 2023

@28katka11 čo treba?🙂

adri1221
17. okt 2023

Dobry den,bol mi odobrany vodicak kvolu alkohole,otazku mam na vas test musim spravit v tom okrese kde mi ho odobrali kde mam trval pobyt??

aligbee
21. nov 2023

Zdravim zobrali mi vodički na 20mes pozuadal som skôr nez som mal kvoli tomu mi zamietli lebo neprešla polovica teraz ked prejde mozem požiadať znovu bie mi niekto poradiť? Ďakujem