Určenie otcovstva na inej matrike a vydanie rodného listu na inej

soniaa23
3. apr 2013

Chcela by som sa opýtať ci sa da ze ak som z dediny ktorá patrí pod okres Moldava a rodit chcem v Saci tak ci sa dá ten dokument o prehlásení otcovstva vybaviť v Moldave a ak porodím mi v Saci dajú uz rodný list s uvedeným otcom alebo aj to prehlásenie treba vybavovat v Saci na matrike neviete ako to funguje poradte mi prosím 🙂

kaja444
3. apr 2013

@soniaa23 ak som dobre pochopila bývaš na dedinea rodiť budeš inde než máš ísť obvykle do okresného mesta.papier na určenie otcovstva vybavíš hocikde na matričnom úrade ale musíš mať so sebou rodný list, rozsudokak si rozvedená, prípadne úmrtný ak si vdova občiansky preukaz partner otec dieťaťa to isté aspolu prídete na matriku a určité otcovstvo počatému ale nenarodenému dieťaťu, bude to v troch vytlačkoch prípadne 4, tri vám dajú kde jeden si zobereš do pôrodnice kde budeš rodiť aby už z pôrodnice malo dieťa zapísaného otca a rodný list si vybavíš na príslušnej matrike v mieste pôrodu.

kaja444
3. apr 2013

a ešte som zabudla, že ked pôjdete na matriku aby ste mali dohodu o tom ako sa bude dieťa volať meno aj priezvisko po kom bude mať aj ženský a mužský tvar aby ste sa na matrike nehádali :- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

soniaa23
autor
3. apr 2013

jeeej dakujem tak to som rada ako v nasom okresnom meste pod ktore patrime je len poliklinika a nie nemocnica tak preto idem inde.... len som chcela vediet ci sa to da vybavit na inej matrike lebo moj priatel este nie je rozvedeny lebo nejak na sude maju cas a nasi doma o tom nevedia a v meste kde budem rodit pracuje na matrike mamkina svagrina tak preto som chcela ze ci sa da aj na inej matrike ten papier vybavit