Úrad prace a dovolenka

29. apr 2024

Ahojte,som na úrade dva mesiace a až teraz som si doma všimla že ďalší termín mám v čase keď máme byť na dovolenke....myslíte že budú mať problém mi to prehodiť?Nebude to dovod vyradenia?

opica_skorica
29. apr 2024

Predpokladám, že keď slušne poprosíš o iný termín, tak ti dajú iný termín. Asi skorší.
Laik

marci77
29. apr 2024

to asi velmi zavisi od tej ktorej pracovnicky, ak je v pohode - nemal by to byt problem aj s inym terminom

ale raz som tam aj zacula konverzaciu, ze niekto telefonoval, ze mal prist v ten den a ze to nestihne ....a hned do telefonu mu hovorila, ze jedine ospravedlnenie je potvrdenie od lekara, ze je chory (resp. PN-ka) ....ale tak to mozno islo o nejakeho dlhodobo nezamestnaneho, netusim

laik

alebo skuste jej povedat, ze presne na ten termin mate nejake vysetrenia s detmi ...alebo nieco ine ako dovolenku

kvetka404
29. apr 2024

Ja som "mojej" pani na úrade povedala, že idem navštíviť mamu, ktorá býva v inom meste, na týždeň/dva a či by mi mohla posunúť termín. Keď som sa v deň kontaktu cítila zdravotne zle, ale nebolo to na lekára, zavolala som ráno, vysvetlila situáciu, poprosila o termín o deň-dva. Vždy mi vyhovela. Záleží asi aj od toho, či spolupracuješ a nie sú s Tebou problémy.

sonia_wiener
29. apr 2024

Naozaj záleží od referentky, ja pracujem priamo s nezamestnanými a mam pre takéto niečo pochopenie, ale mam kolegyne, ktoré nie sú ochotné urobiť žiaden ústupok....

marrynka112
30. apr 2024

Určite nie ja tiež keď som bola na úrade práce a cestovali sme na dovolenku tak som to pani včas bola oznámiť a iba mi prehodila termín