Tehotenstvo a úrad práce

tinnka86
24. sep 2015

Ahojte, neviem ci pisem spravne ak nie vymazem to.... Chcela by som sa opytat. Momentalne som evidovana na urade prace, nedavno som zisitla ze som tehotná, co je lepsie byt nadalej evidovana a ist na podpis cca kazde 2 mesiace alebo moze mi lekar vypisat PN kedze si myslim ze to aj urobi nakolko uz predchadzajuce tehu nedopadlo dobre....
Kym som na UP stat za mna plati co v pripade ak som PN?dakujeem

lusyke
24. sep 2015

@tinnka86 Ja som bola pocas tehu na urade prace. V tretom mesiaci si pani uradnicka sama vsimla ze som tehotna. Doteraz nechapem preco. Ale asi preto ze mi bolo trosku nevolno. Povedala ze uz jej nabudúce nemusim nosit ziaden papier ze hladam pracu, len sa mam prist ukazat a podpisat sa. A este mi povedala ze som jej to mala povedat hned ze som tehotna. Asi by ti preplatili zdravotnu ak by si bola PN. Dostavas davku v hmotnej nudzi? Ja som pred tromi rokmi kvôli tehotenstvu dostala este k davke príspevok pre tehotne vo vyske 13 eur. Ved povedz uradnicke ze si tehotna a nech ti povie ake mas moznosti. Tie tetusky na urade sa zvycajne zmenia na medik ked pride tehotna. Ta nasa je inak neznesitelna zena..ale akonahle zistila ze som tehotna tak bola na mna tak mila az to bolo divne.