Podpora v nezamestnanosti na týždeň?

mirka136
2. dec 2018

Ahojte, prosim o radu. V praci som dala vypoved k 30.11. V novej zacinam 10.12. Mam sa ist evidovat na upsvar s tym, ze uz mam podpisanu zmluvu od 10.12.? Pracujem vyse 10 rokov, nikdy som nebola nezamestnana, preto by som rada vyuzila podporu aspon na tyzden... a neplatila si zbytocne este aj zdravotne... viem ze na socialku ma poslu az o 3 tyzdne, len to ja uz budem zarezavat v inej praci...vdaka za rady

evittam
2. dec 2018

@mirka136 Poziadat mozes.

anjelic
2. dec 2018

@mirka136 Môj muž to mal podobne, 31.7. končil v práci, v novej nastupoval 8.8. Bol sa zaevidovať na ÚP, žeby aspoň do zdravotnej za neho platili. A keďže vyše 10 rokov bol predtým zamestnaný, netušil, že o podporu si musí sám požiadať na sociálnej poisťovni. Nakoniec dával papiere spätne a aj mu to za ten týždeň doplatili.

mirka136
autor
2. dec 2018

@anjelic super. Dakujem za info. Toto som potrebovala vediet 🙂

leyla15
5. dec 2018

@mirka136 ahoj, prosím ťa aké papiere si potrebovala k vybaveniu podpory?

anjelic
5. dec 2018

@leyla15 Ak môžem odpoviem ja: potvrdenie z úradu práce o evidencii, vyplnenú žiadosť o vyplatenie podpory /nájdeš aj na internete/, potvrdenie od zamestnávateľa /uvádza tam dobu zamestnania, vymeriavacie základy na platenie poistného v nezamestnanosti/... to bolo tuším všetko.

evittam
5. dec 2018

@anjelic Od zamestnavatela netreba nic-maju to v systéme. Staci rozhodnutie o zaradeni do evidencie uchádzačov o zamestnanie a žiadosť o podporu.
@leyla15

evittam
5. dec 2018

@leyla15 Ak este nie si evidovana na UPSVaR ako uchádzač o zamestnanie tak potrebujes výpoveď-dohodu o skonceni PP, zapocet, doklad o najvyššom ukoncenom vzdelani, OP.