Opatrovateľský príspevok na dieťa

mishadudy
26. sep 2018

Ahojte.. syn ma diagnostikovany vysokofunkcny autizmus. Ako je to s vybavovanim opatrovatelskeho prispevku? Co vsetko k tomu potrebujem? A od coho sa odvija suma? Alebo je to rovnako v kazdom pripade? Dakujem za rady

deti95060810
26. sep 2018

čo potrebuješ...celú zdr. dokumentáciu....soc. poisťovňa si ju požičia na niekoľko dní.... potom prídeš aj s deckom, niečo sa ťa opýtajú a o niekoľko dní ti zašlú vyjadrenie....

savmebej
26. sep 2018

@mishadudy nie...soc.poistovna s tym.nic nema,chod na upsvar a tam sa spytaj,daju ti tlacivo,to.ti lekar vyplni a uradnicka ti.povie dalsi postup

deti95060810
26. sep 2018

@savmebej a prečo som na bola na soc. poisťovni? to čo jej radíš je pri predĺženej RD...aj to už mám za sebou...preto viem.

savmebej
26. sep 2018

@deti95060810 to ja neviem,preco si bola na socialnej.poistovni,max.odtial pre urad doniest nejake potvrdenie,ale opatrovatelsky prispevok sa riesi cez upsvar...a nemyslim predlzenu rodicovsku

sima.p
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sima.p
26. sep 2018

@deti95060810 opatrovatelsky sa naozaj riesi cez UPSVaR

suesue1983
26. sep 2018

Áno cez upsvar, podať žiadosť priložiť zdrav dokumentáciu a oni vás zavolajú na komisiu potom vám príde vyjadrenie. Vyplácajú odo dňa podania žiadosti.

mishadudy
autor
26. sep 2018

@suesue1983 ..a neviete nahodou o aku sumu sa jedna? Som este do buduce roka na rodicovskom s mladsim synom. Je mozne sa potom aj zamestnat na polovicny uväzok?

suesue1983
26. sep 2018

@mishadudy Áno je možné sa zamestnať na 4 hodiny kedy je dieťa v škole,ak sa nič nezmenilo. Suma závisí od výšky životného minima.Od toho koľko hodín bude chodiť dieťa do školy. Najlepšie vám poradia na upsvar.

stasim
7. apr 2019

@mishadudy dá sa poberat rodicak i opatrovateľský sucasne