Nárok na stravné lístky počas home officu

vitacalcin
16. feb 2022

Dobrý deň, je pravda, že ak pracujem home office, že nemám nárok na stravné lístky? Kde o tom píšu? Ďakujem.

kacena4
16. feb 2022

je to v zakone, otazka je ci mas oficialne v zmluve napisane praca z domu a miesto od kial pracujes, ci je ti "len" pocas korony povolene pracovat z domu, vtedy narok na gastrace mas, toto nie je v zakone (myslim ze je to zakonnik prace)

ciernabrigita
16. feb 2022

Nárok na stravné v zmysle § 152 Zákonníka práce vzniká po odpracovaní viac ako 4 hodín. Aj zamestnanci na ,,home office" majú nárok na stravné.

ivkazba
16. feb 2022

Nárok na stravné má každý zamestnanec za každý deň, kedy pracuje viac ako 4 hodiny denne. A to bez ohľadu na to, či pracuje doma alebo na pracovisku zamestnávateľa. Inak home office aby bol "oficiálny", tak je pracovná zmluva uzatvorená ako tzv. domácka práce (§52 Zákonníka práce), t.j. je v pracovnej zmluve dojednané, že zamestnanec vykonáva prácu z domu. Aj v tomto má zamestnanec nárok na stravné, ak pracuje denne minimálne 4 hodiny.

petronellla87
16. feb 2022

@vitacalcin ja som na HO uz..ani neviem kolko a stravne listky dostavam

mikadooo
16. feb 2022

@vitacalcin ahojte. Ja budem pracovať presne na 4h denne. Mám nárok na gastráče/príspevok, alebo nie, neviete poradiť? Dik moc vopred...

luliu
16. feb 2022

Dostávam gastrace aj keď som HO 😉

ciernabrigita
16. feb 2022

@mikadooo nie. je to nad 4 hodiny

mikadooo
16. feb 2022

@ciernabrigita ďakujem

7lenka11
16. feb 2022

ja som s malými prestávkami dva roky na HO a pravidelne som dostávala príspevok na stravu.. mali sme stravnú kartu, teraz dostávame hotovosť

elanor
16. feb 2022

@mikadooo skus si to precitat este raz - narok na stravne ma zamestnanec ak odpracuje viac ako 4 hodiny za den.
Ty budes pracovat presne 4 hodiny.
Co z uvedeneho logicky vyplyva?

mikadooo
16. feb 2022

@elanor už som dostala odpoveď. Ďakujem ti za odpoveď, ktorá zo mňa robí tupelo. Dúfam že ti to zlepšilo deň.