Na čo všetko mám nárok ako slobodná mama v UK?

deniska2305
2. aug 2011

ahojte vsetky buduce slobodne mamicky v uk.potrebovala by som poradit,moj partner nas opustil v 7mesiaci tehu a tak som sama v auguste mam termin,chcela by som vediet na co vsetko mam narok ked budem s dietatom sama.mam cez agenturu byt vsetko platim sama aj najom,cancel tax,elektriku,ja som nepracovala v uk mozno pol roka zivil ma partner v uk zijem 3roky.budem velmi rada za akukolvek odpoved.

majka88
5. aug 2011

ahoj deniska...ja sice zijem v UK momentalne moje druhe dieta budem rodit tu na Slovensku...ale ako tak citam aky mas problem nie je lahsie ist zit s dietatom po porode na Slovensku, ja som v Uk tiez nikdy nepracovala, porodila som tam prve dieta ale zivil nas moj partner, takze si ani neviem predstavit ako sa musis citit...ale drzim palceky nech aj porod dopadne dobre a nech sa vyriesi tvoja situacia 🙂 🙂

luciauk
6. aug 2011

chod do citizen advice bureau v tvojom meste, oni ti vo všetkom pomôžu, možno aj na councile, samozrejme midwife by ti mala všetko vysvetliť a poradiť, len jej povedz o tvojej situácii. držím palce

halime
7. jan 2012

Tiez mam podobnu otazku. Ma niekto nejake dobre rady a info co vsetko sa nalezi slobodnej mamicke v UK? Mam skoro 8 mesacneho synceka a v UK som uz siesty rok. Cely cas som pracovala a nikdy som nemala ziadne benefity ani taxi. Teraz mam obrovsku krizu v zivote, mala by som sa do prace vratit v aprily ale uz od polovice februara nebudem mat platenu matersku tak neviem co robit. Boli ma srdce zeby som mala nechat 10 mesacne babatko s cudzimi. Nedavno som sa rozisla s partnerom po dlhorocnych konfliktoch a neporozumeniach a ledva co teraz prezivam, s dlhami na krku. Velmi by mi benefity alebo taxi pomohli ale nic o nich tak naozaj neviem. V suvislosti s tym ze som este na materskej ani neviem ci mam vobec na nieco narok (som platena od zamestnavatela) :(((