Kúpno-predajná zmluva

milan815
1. máj 2024

Dobrý deň,viete niekto kolko by ma stála kúpna zmluva na pozemok...kto je lacnejší notár alebo advokát alebo si stiahnuť z webu tlačivo vypísať a overiť u notára poradte...?

melanta
1. máj 2024

Jasné, stiahnuť z netu je najlacnejšie. Ale najdrahšie, ak sa niečo udeje a potom zistíš, že ťa zmluva riadne nechráni. Vždy som si dávala zmluvy robiť advokátovi.

milan815
autor
1. máj 2024

@melanta Zdravím,čo taký advokát stojí cc ?

melanta
1. máj 2024

@milan815 záleží od zmluvy a advokáta. Od 200 eur hore.

laurita285
1. máj 2024

Ak je to doslova len basic zmluva že osoba xy predáva osobe xy pozemok bez nejakých zápočtov niečoho alebo neviem akých bizarností tak kľudne to môže u právnika vyjsť 140eur ...

maranco
2. máj 2024

@melanta môže byť zmluva akákoľvek, ale ak je predajca podvodník tak ti ostane len súdiť sa a na slovensku je to na dlho.
Zmluva nezabráni aby to predal viacerým naraz, alebo mu majetok zablokoval exekútor.
Ak ho zajtra zrazí auto, tak sa budeš doťahovať s dedičmi.
Bezpečnejší spôsob je zaplatiť cez notársku úschovu.
Peniaze pošleš na účet do notárskej úschovy a keď kataster povolí vklad a zapíše nového vlastníka notár pošle peniaze predajcovi.
Ak kataster nepovolí vklad vráti ti notár peniaze.

melanta
2. máj 2024

@maranco svojim spôsobom máš pravdu. Napriek tomu mi nikdy nenapadlo robiť si zmluvu sama. Proste kúpu a predaj som riešila viac krát a vždy som si dala urobiť zmluvu právnikovi.