Kto poradi? Oznámenie o uložení vecného bremena

denjelka
21. aug 2018

Baby, neviem do ktorej temy to dat, tak ak nech ma admin presmeruje 🙂 prislo na oznamenie o ulozeni vecneho bremena na nasom pozemku s nazvom stavba zahustovacej transformacnej stanice. Co to je???klasicky stlp alebo??

evallu
21. aug 2018

od katastra? nie je tam nič viac? skoč na kataster, nech ti daju listiny/geometrak čo k tomu patri, ten kto to vložil na kataster musel niečo priložiť ku žiadosti o zriadenie vec. bremena, v dnešnej dobe by sa to ani nemalo diať bez vedomia majitela............ može to byť stlp, mala trafostanička..... čokolvek.... a na pozemku sa nič nedeje? ak by ti to malo znehodnotiť pozemok tak sa bráň, to za komunistov si mohli dať čo chceli kam chceli...... ak inak nejde, inam dať, tak by ta mali možno odškodniť.....

denjelka
autor
21. aug 2018

@evallu nie nic ine neposlali, ani na pozemku sa zatial nic nedeje. Aj som tam volala dnes ale nik tam uz o pol tretej nebol z pravneho odd. Skusim aj ten kataster. Ma skoro porazilo ked som to videla

denjelka
autor
21. aug 2018

@evallu a papier prisiel od stredoslovenskej distribucnej

lericenkam
21. aug 2018

@denjelka ahoj, kataster ti nic vysvetlovat nebude, oni len skontroluju ci je zml v poriadku, opytat satreba SSE kto zriadil vec. bremeno na vas pozemok, ked vy ste zmluvu o zriadeni vec. bremena nepodpisivali a teda nikomu nedali suhlas, aby tadial ulozil el. vedenie,transf. stanica je betonovy maly "domcek",vsetko dobre

evallu
21. aug 2018

@denjelka aha, to je ten lepší prípad.... snaž sa s nimi spojiť, a dohodnuť stretnutie, vela zavisi aku cenu pozemok ma, asi dosť vysoku, ked ta to "vytočilo" alebo ako to napisat, chapem ta... to oznamenie sa mi celkom nezda, viem ze boli doby, ked to takto robili, akoze kaslat na ludi, my to tak potrebujeme a basta (a nie už neboli komunisti pri moci), ale da sa s tym bojovat, nasi tak vybojovali stavebnu parcelu, ktoru chceli energetici akoze "my nič" znehodnotiť uloženim kabla naprieč...... a ver mi su určite obkluky ktorymi to vedia dosiahnut.... verejny zaujem a rozne lehoty na ohradenie sa a pod.... volaj, napis, dohodni stretnutie, ak nebudu reagovat, listom doporučenym jednoducho ze nesuhlasis ..... držim palce a verim, že to nakoniec nebude take zle a pôjde len o nejaky stlpik niekde v rohu.....ktory vam vadiť nebude a oni vam za to vykompenzuju nejako

draik
21. aug 2018

Ak ide o tzv. extravilán (mimo zastavaného územia) a ornú pôdu a pod. , tak právo zriaďovať el. zariadenia majú distribučky zo zákona.