Kontrola maródky z úradu práce

newesticka12
17. dec 2015

Kočky prosím vás potrebujem poradiť.Som na PNke a zatial nemám ešte vychádzky.Som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a na sociálnej poisťovni marodku nechceli. Som po umelom oplodnení a zatiaľ neviem či sa podarilo alebo nie.Chcem sa spýtať či mi môže prísť kontrola aj z úradu práce.máte s tím skúsenosti 😖 ???

magic08
17. dec 2015

moze a nemusi

mihula
17. dec 2015

@newesticka12 z uradu prace urcite nie

magic08
17. dec 2015

@mihula ale mozu uz aj z uradu prace 🙂

mihula
17. dec 2015

@magic08 predpokladam,ze ak socialka nechcela marodku,tak pisatelka asi na ziadne peniaze narok nema.A ze je zaevidovana na urade prace,je preto,ze za nu odvadzaju do zdravotnej poistovne peniaze.Nic viac a nic menej.Takze kontrola urcite nie

newesticka12
autor
17. dec 2015

@mihula tak tak veru som zaevidovana a platia za mna odvody do zdravotnej poistovne inak nic takze nemam narok na ziadne peniaze marodku ani nic podobne a socialka marrodku nechce lebo som nepracovala ale som evidovala na urade

mihula
17. dec 2015

@newesticka12 takze,pekne obednajsie prechadzky teba a dietatku len prospeju.Ziadne strachy ,ziadna kontrola nehrozi.Prajem,nech vsetko dobre dopadne

newesticka12
autor
17. dec 2015

@mihula Ďakujem moc mne je aj lepšie keď sa prejdem na čerstvom vzduchu 😉

magic08
17. dec 2015

@mihula takze kontrola urcite ano. Nakolko po novom, uz nemusi nezamestnany ist na PN oficialne. Ale staci, ze pride na Urad prace, vyplni tlacivo, ktore mu daju na Urade, je to tlacivo uradu prace, to mu potvrdi lekar a odnesie ho na urad. Na zaklade toho, mozu pracovnici uradu vykonat kontrolu marodujuceho nezamestnaneho.

magic08
17. dec 2015

@mihula nejde o to, ci ma alebo nema narok na peniaze. predpoklada sa, ze pokial je na urade, tak nema narok na nemocenske. Ale ide o to, ze ti, ktori su evidovaní na urade prace, okrem toho, ze maju prava (ako je platenie zdravotneho statom) tak maju aj povinnosti a to je napr. byt k dispozicii uradu prace, kedykolvek pocas trvania evidenicie, za ucelom predvolania na nejake vyberove konanie a podobne. Na tieto ucely su tie tlaciva na PN vystavovane Uradom prace.

mihula
17. dec 2015

@magic08 samo,ze im musim byt k dispozicii,kedy mam prist sa ku nim hlasit a aj vtedy kedy mne oni zavolaju,ze maju pre mna pracu.Ale aby mne oni prisli do bytu na navstevu,to asi tazko

magic08
17. dec 2015

@mihula je to tak. Ci sa ti to paci alebo nie 😉

mihula
17. dec 2015

@magic08 no neviem a nebudem sa hadat,ale syn bol teraz Pn a je evidovany na UP,ziadne tlacivo nevyplnal u lekara bol dostal lieky lezal tyzden a UP nemal ani sajnu kde a co robil

magic08
18. dec 2015

@mihula ano. Pretoze ho v tom case nepredvolaval na ziadnu aktivitu. Keby mu prislo nejake predvolanie, ze sa ma niekam dostavit a on nepride kvoli chorobe, bol by vyradeny z evidencie.

miiselaa
7. feb 2017

Ahojte. Chcela by som sa vas opytat, ze ci jw mozne, ze vam pride kontrola z uradu prace ak ste pn a nepoberate ziadne peniaze? Momentalne som po operacii kolena a este budem doma asi tak mesiac a pol..

magic08
7. feb 2017

@miiselaa moze a nemusi.

alicka007
22. nov 2017

Ano môže prísť,mne kontrola prišla.....

fidorka7
27. dec 2017

@miiselaa áno a aj chodia, kontroluje sa dodržiavanie liečebného režimu nakoľko množstvo nezamestnaných sa dlhodobou PN kou bráni pred aktiváciou a podieľaním sa na projektoch.

lucinkaboz
16. nov 2018

urcite ano, mne boli