E 041

zabkaa
11. jún 2013

ahojte kocky . potrebujem vybavit si 2hu matersku. prvu som cerpala v anglicku kedze so tam robila . a teraz se na SR a uz so na materskej z 2hym dietatom a na urade povedali ze overenie ci splnamm 270 dni platenia odvodou trva az 3 mesiace . vraj ak vyplnim E041 a vybavi si to v uk sama je to rychlejsie . Len ja neviem kde ci na koho sa obratit o pooc. mate dakto s tym skusenosti? vdaka

marylis
11. jún 2013

@zabkaa Nemyslis nahodou E104 formular?? Lebo ano, ten potrebujes ak si platila nemocenske v zahranici a chces, aby ti bola materska vyplacana na SR. Ja osobne by som si ziadala materku priamo v UK, to je jednoduchsie. Na to nepotrebujes E104. E104 potrebujes mat vyplnene uradmi v UK a odovzdas to tu v Socialnej poistovni a na zaklade toho dokumentu ti vypocitaju matersku. Ja som platila tucne nemocenske v Norsku a tu na SR som pracovala len 3 mesiace. Socialna poistovna brala do uvahy tie 3 mesiace na SR a zvysok dopocitala z Norska. Ide o to, ze mi vysla asi o 1000€ nizsia materska ako keby som tu tie 3 mesiace nerobila. Vtedy by mi ju totiz vyplacalo Norsko priamo a v ich vyske. Tu mi bude vyplacanych ubohych 300€... Tak som nastvana jak svina,

zabkaa
autor
11. jún 2013

jooj nie zle so napisala je to S041

zabkaa
autor
11. jún 2013

tiez mam odspracovane 3 mesiace a daco na SR a vie ze i to aj s toho budu pocitat . problem je vsak v to ze i usim vydokladovat 270 dni odvodou ci aspon urcitu cast s toho co som bola v UK. a na to vraj potrebuje ten S041 a nieso si ista aky postup mam zvolit a koho presne v uk kontaktovat aby mi dali spravne doklady s ktorimi posdem na socialne to na SR

marylis
11. jún 2013

tak to neviem, skus google 🙂 snad to tam najdes 😉