Ako rýchlo dostanem rodný list novorodenca?

24. aug 2022

Pekný deň prajem, po novom vyšlo že nič netreba vybavovať čo sa týka papierovaciek ak v nemocnici nahlasite aby to bolo automatické ci co.. Ale zaujímalo by ma ako rýchlo keď sa malý narodí sa vieme dostať k rodnému listu? Potrebovali by sme hneď tak ci by to bolo vlastne možné....?

doriiis
24. aug 2022

Zaujimalo by ma naco to potrebujete tak rychlo

autor
24. aug 2022

@doriiis síce to nie je vaša vec a ani moja otázka neznela : "kto chce vedieť na čo potrebujeme co najskôr rodný list,, ale pre váš pokoj na duši, môj muž pracuje v zahraničí a rodný list potrebuje predložiť aby dostal otcovsku dovolenku.

ajka0207
24. aug 2022

Keď si nahlasis automaticky tak ti ho pošlú poštou, bude to trvať určite dlhšie ako keď poň pôjdeš osobne. Na Slovensku vystavujú na treti-stvrty deň. Ale individuálne sa to dá vybaviť aj rýchlejšie.

e1i
24. aug 2022

mala sa pred 3r narodila v sobotu, v pondelok to posielali doobeda na matriku a poobede bol manzel pre rodny list

jaskolka
24. aug 2022

U nás to trvalo asi den. Boli sne nahlásiť ráno a na druhy deň poobede prišla sms, že máme hotový rodný list.
.

ajka0207
24. aug 2022

@jaskolka vy ste boli dieťa nahlasovať osobné v deň pôrodu?

jaskolka
24. aug 2022

@ajka0207 nie prečo? Normálne keď sme už prišli z pôrodnice, tak sme šli na matriku.

bambulka814
24. aug 2022

Od 1.8 je všetko super. Rodný list mi prišiel doporučene automaticky asi po 2 týždňoch a Union kartička tiež. Aj pôrodný príspevok ide automaticky, jedine som vyplnala tlačivo na prídavok (kamoška robí na ÚP a teda vzala to). Takže tentokrát u mňa fakt žiadne behanie nikde. U teba jedine ten prídavok.

ajka0207
24. aug 2022

@jaskolka keď si napísala že ste boli nahlásiť ráno a druhý den už bol. U nás nahlasuje dieťa pôrodnica a potom už len ideš po RL. Tak ma to zmiatlo, ale teda asi to je všade inak

jaskolka
24. aug 2022

@ajka0207 jaj, aha. Ráno som myslela, akože ráno sme šli tam, nie ráno po pôrode 🙂.

nicole003
24. aug 2022

@ajka0207 volakedy sa islo hned z porodnice na matriku a do 10 minut teda na pockanie sme mali hotovy rodny list. Ja v mieste bydliska nemam porodnicu a nechcelo sa nam tolko cestovat tak hned cestou domov sme to vybavili.

ajka0207
24. aug 2022

@nicole003 no tak aj my sme to mali, ale dieťa už bolo hlásené porodnicou, keby si tam šla deň po pôrode tak to RL nevystavia do 10 minút.