Ovulačné testy pre skúsené i neskúsené

manamani1
15. dec 2011

Zakladám tému tak ako má "Bazálna teplota", nech majú aj "ovu testy"...Ja testujem druhý mesiac, ale stále v nich nemám jasno.Ako vy?

pempusik
15. dec 2011

@manamani1 ja som na tom rovnako :(.

adula3334
15. dec 2011

@pempusik pripajam sa :( tak neskusene by tu boli,kde najdeme skusene?? 🙂

monika2712
15. dec 2011

Ahojte, ja som odskusala dvoje, rapiclear, a pepino, rapiclear my z 5 vysiel pozitivny len jeden, pepino mi nevysiel pozitivny tak ako ma ani jeden, a to som mala ovulku potvrdenu ultrazvukom a este aj z krvi LH hormon bol v ten ten uplne top a ovu test to ledva zachytil. Podla mna ale u mna bol problem, ze hoci som testovala vecer, po prichode domov z prace, vacsinou som mala takmer ciry moc a tak mi to zrejme proste nezachytilo, pise sa ze sa nesmie 3 hodiny pred testovanim vela pit, co ja velmi neviem. Inak poznam tu na MK baby ktorym vyslo aj 5 testov po sebe pozitivnych, takze ovu testy su dost velka zahada.. na jednej strane fajn ze si potvrdite ovulku, ale ak vam vyjde niekolko po sebe pozitivnych tak vlastne neviete kedy je spravna doba a kedy uz pride negativny.
Takze pre mna ovu testy - zbytocne vyhodne peniaze, viac sa mi osvedcilo meranie teploty. 😉

pempusik
15. dec 2011

@monika2712 cim viac o tom citam, tym viac sa priklanam k tomu, co vravis. Ja som si objednala testy z netu - wondfo. minuly cyklus som aj celkom vychytila silnejsiu carecku a priblizne to sedelo s teplotou. Teplota je asi naozaj najpresnejsia, len som si to chcela porovnat, co "povedia" testy. Ale tento cyklus to vyzera, ze sa minepodarilo zachytit vrchol, kedze dnes uz bol test negativny a podla hlieniku a pichania v brusku predpokladam, ze teplota zajtra stupne.

alex999
17. dec 2011

Ahoj, tak ja mam dobru skusenosť. Otehotnela som po 9 mesiacoch vdaka ovulačnym testom, vždy som si myslela že ovulacia je okolo stredu menštuačneho cyklu. OMYL, mne nabehla ovulacia 7 den od prveho dňa menštruacie. Bola som zufala kupila som si ovu test, a od prveho dna menšt. merala.Merala som vždy po obede okolo druhej hodiny a test bol pozitivny, hned sme sa na to dali, a cuduj sa svete konečne po takej dobe som otehotnela. Inak sme sa v tomto case ani nesnazili lebo v taky deň som mala stale este trocha spinenie a vzdy sme boli aktivnejsi o cosi neskor. čo vlastne ani nemalo zmysel. Teraz sa ideme pokusit o druhe a zase som si kupila ovu testy, tak uvidim či sa podari na prvy šup 😝

tea333
17. dec 2011

ovu testy nie su take zlozite 🙂 len niektore su nekvalitne, to je moj nazor. pepino testy vo vseobecnosti nie su ok, ja som si kupovala z lekarne, nepamatam sa na tie znacky, ale byvaju aj po viac kusov, 10 ks v baleni, a to uz sa oplati 🙂 co sa tyka testovania, ja uz mam cosi odtestovane 😀
treba testovat po obede. vecer ani rano nikdy nie je taka vysoka hladina lh. kazdy den v podobny cas.
samozrejme, 3 hodiny predtym velmi nepit. z cireho mocu vam ovulaciu neukaze, ako ma.
test je pozitivny az ked su obe ciarky rovnako silne, alebo je testovacia silnejsia nez kontrolna.v opacnom pripade ide o negativny vysledok. takze skoro tak silna ciarka nestaci!

@alex999 vela stastia, ja som si teraz zas trochu potestovala, ale hned sa aj zadarilo 😉

@monika2712 co sa tyka viacerych pozitivnych testov. kazdy clovek je iny. a ma ine hladiny LH. mohlo byt, ze ta baba ma proste vyssiu hladinu lh - vtedy by som za den ovu brala den za poslednym pozit. ovu testom. pretoze jedine, co je iste je, ze lh prudko klesne v case ovu a ostane dolu. takze kym mala pozit. testy, ovu urcite neprebehla. druha moznost pozitivnych ovu testov je tehotenstvo. ja som mala velmi skoru ovu a vtedy som nemerala, az po tom, a naivne som si myslela ze mam nejaku oneskorenu ovu , lebo testy silneli od 25dc, a pritom uz som bola tehotna.inak v pripadoch ako tento je najlepsie merat BT.

tea333
17. dec 2011

a netreba zabudat, ze ovulacia prebehne az 12-48 hodin od pozitivneho testu, pricom si myslim, ze tych 48 ma uz malokto. preto je najlepsie snazit sa prave v den, ked je ovu test pozitivny, aj ked sanca otehotniet je samozrejme aj den po ovulke 😉
uplne najlepsie, ak si nemeriate ovu, je sledovat hlien a krcok. hlavne krcok 🙂 po par nahmataniach rychlo zistite, kedy je hore a makky a kedy dole a tvrdy. tak si mozte velmi rychlo potvrdit ovulaciu tym ze skontrolujete, ze sa krcok otvoril, je makky ako pera a do otvoru uz sa vam vojde spicka prsta. dolezity je samozrejme aj plodny hlien, ale ten je najlepsie kontrolovat priamo z krcka, lebo napriklad ja som ho mala dost malo 🙂

alex999
17. dec 2011

@tea333 ano, tak to gratulujem 😀 tak dufam že aj mne hned na prvy krat, počitam že niekedy v pondelok alebo utorok to nastane, tak dufam že do noveho roka vhupnem ako 2v1 😵

manamani1
autor
17. dec 2011

@adula3334 hladaj inde🙂

manamani1
autor
17. dec 2011

@monika2712 ano aj moj nazor je presne taky ze su to zbytocne vyhodene prachy.Mne minuly mesiac vyslo tiez vela pozi testov a to som ovulku ani nemala, proste mi nepraskol folikul, aj ked test ukazal, pretoze hormon bol produkovany, ale nakoniec folikul nedorastol na taku velkost aby sa mohol uvolnit🙂..takze asi tak...

manamani1
autor
17. dec 2011

@tea333 mne doki povedal, ze vysetrenie krcka si nemam robit, to patri do ruk gynekologov!

lucinocka
17. dec 2011

krcok by som si neohmatavala, najlahsie si tam clovek zanesie infekciu.. ovu testy su lacne cez ebay, 50 testov a viac testov stoji len par eciek 🙂 my testujeme uz..uff..12 mesiacov...nepocitam tie tri ked som bola tehu..a stale mi to sedi aj s teplotou🙂

tea333
17. dec 2011

@manamani1
@lucinocka ja som dodrziavala niekolko zasad, typu dezinfekcne mydlo, utriet novou papierovou utierkou ruky, a moc do toho nesprtat, len jemne zistit stav. aj nechty som mala uplne ostrihane. ked ide o sex, tiez sa tam moze vselico zaniest 🙂
ja v tom nevidim rozdiel, je to ako ked sa zena uspokojuje sama.nic som tam netlacila 🙂

manamani1
autor
17. dec 2011

@tea333 nie kvoli infekiam a tak, ale doki mi povedal ze samovysetrenie krcku maternice je dost nespolahliva metoda....

tea333
17. dec 2011

@manamani1 ja som o nom hovorila ako o metode, ktora pomaha popri ovu testoch, pripadne merani teploty. ak si zena nie je ista, ci je to pozitivny test alebo chces zistit, ci uz prichadza a pod. ja som si krcok kontrolovala pred prvym tehotenstvom, par krat za cyklus, a overila som si prichadzajucu ovu.

manamani1
autor
17. dec 2011

@tea333 a chodila si aj na folikulometriu?

manamani1
autor
18. dec 2011

ciarka silnieeeeeee

alex999
18. dec 2011

@manamani1 aj nám dnes zosilnela, čakam že zajtra alebo v utorok to pride 😀

alex999
22. dec 2011

Tak nakoniec až dnes zosilnela aj ta druha, tak sme sa na to dali, je to prvy krat na "ostro" od pôrodu, som zvedava či to bude na prvy šup 😅 otestujem schopnosť ovu testou 😀 dam info či su spoľahlive 😝

carie32
27. dec 2011

@manamani1 vieš čo je najlepšie, ovu test síce ukázal že bude alebo teda už asi bola ovu ale graf na fertility ovu zatiaľ nezaznamenal... tak tomu nerozumiem... či bola ovu alebo nebola.... a ty si ktorý DC?

manamani1
autor
28. dec 2011

@carie32 ja som dnes 25DC 😉

carie32
28. dec 2011

@manamani1 tak nakoniec mi ju predsa len označilo 🙂 , dnes 2 DPO 😉

manamani1
autor
28. dec 2011

@carie32 huha, supeeeer

alex999
4. jan 2012

Takže moje odporučanie na ovulačne testy je 100% 😀 Tak dnes mi tehu test ukázal krááááásne 2 čiarky a to hneď na prvý šup 😝 Takže ak gynekologička potvrdi tak čakám druhé dieťa pomocou ovu testu 😉
Pripomínam, že prvý krát som nemohla otehotnieť 9 mesiacov až kym som nekupila ovu test a hneď som otehotnela. 😀

vejula
10. jan 2012

ahojte dievčata. Teraz som si prvy krat kupila ovulačne testy aby som zistila či mi vôbec prebieha ovulacia, kedžer ešte dosť vela kojim synčeka. No a dnes test negativny až po nejakych 10-15 minutach tam bola slaba čiarka, inak aj ta druha testovacia čiarka mi pripada nejaka slaba
Ale tak chcela som sa spytať dievčat čo maju skusenosti s ovu testom, kolko dni pred ovulaciou sa vam začala čiarka zvyraznovať?
A ake ovu testy su podla vas najlepšie, najvyhodnejšie?

alex999
12. jan 2012

@vejula ja som kupovala tie najlacnejšie. Pozitivny je vtedy ak maš silne obe čiarky, ono vždy ukazuje slabe, ale až ked zosilnie,tak vtedy by mala dojsť do 12-24 hodiny ovulacia

nicearty
31. jan 2012

ahojte, chcela by som sa opytat, ci by ste nechceli odomna ovulacne testy, totiz ja som otehotnela hned druhy mesiac ako sme snazilkovali a sa mi zvysili a neviem co s nimi, nemam ich komu dat, tak ak by ste chceli dohodli by sme sa aj na lepsej cene, lebo je ich skoda, ked niekomu mozu pomoct 🙂

magnolie123
31. jan 2012

@nicearty ahoj, ja by som mala záujem!

timona
29. feb 2012

co moze znamenat ked mam ovulacny test pozitivny uz asi tyzden?

vejula
29. feb 2012

@timona že si tehotna 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre