Kiahne na tvári - hojenie

daniela2303
19. apr 2024

Dievcata, viete mi prosim poradit nieco na uuuplne zahojenie "navrat povodnej pokožky"

Kiahne som dostala naraz s detmi, najviac ich mam ako naschval na tvari!
Robim s ludmi, takze nestaci, ze sa mi zahoja kiahne a urobia chrasty.
Momentalne hypermangan a taktiez potieram s Tantum verde
Co potom, ked chrasty odpadnu???
Ďakujem za akukolvek radu 🙏🙏🙏🙏🙏

luckuz
19. apr 2024

@daniela2303 skus tanum hermal. Mlieko.aktualne má syn kiahne a ti mi dali v lekarni

anavixy
19. apr 2024

Tanno hermal je dobre na pupaky, vysusa ich, ale ak myslis po odpadnuti chrasticiek, tak tam nejaky cica krem, napriklad cicaplast baume od La roche posay a hlavne si davaj spf stale! Aj ked je pod mrakom spf 50 a ideal ak si na slnku tak aj chranit si tvar klobukom.

daniela2303
autor
19. apr 2024

@luckuz ano to som davala tiez teraz synovi. Do 2tyzdnov bol fit, uz iba suche chrasty. Ja skor riesim co potom.
Aby chrasty rychlo odpadli a plet bola pekna cista cim skor

daniela2303
autor
19. apr 2024

@anavixy ďakujem 🙏
Ano myslim uz po chrastach, ako získať naspat hladkú, cistu plet

zanaz
20. apr 2024

Ja som mala kiahne pred rokom a jazva mi zostala na nose a v obočí... Žiaľ nosím okuliare a presne na tom mieste som mala. Ešte som si do toho rýpala (nevedela som, že z toho budú kiahne) no a po odpadnutí chrasty bola jazva, naozaj dosť hlboká. Osobne som si dávala aloe vera gél na jazvy a na zvyšok pleti moju bežnú kozmetiku. Na zahojenie pomohol iba čas. Ono keď je tá jazva čerstvá, tak je viditeľná ale po čase stmavne a je to lepšie. Prípade je dobré sa poradiť u kožného lekára.
Takže za mňa jedine aloe a hydratovať pleť (u mňa CeraVe).
Možno bude mať niekto skúsenosti s nejakým prípravkom priamo na jazvy ale ja som na tvári nechcela experimentovať. 😀 Už tak to bolo dosť zlé..

nikpa
20. apr 2024

@daniela2303 Imunoglukan P4H krém

slavomira236
20. apr 2024

@daniela2303 deti mali minuly rok v lete syn mensie vela dcerkaenej ale velikanske. Poodpadnuti jasne ze sme isli ku vode kefze sme boli mesiac doma. Vraj by sa nemalo . A syn nosil tricko privode dcerka cele plavky. Krasne zmizli vsetky flaky na miestach ktore zakryte neboli. A tie miesta pod trrickom plavkami este teraz vidno ze mali kiahne. TAkze u nas praveze slniecko pomohlo. Keby viem behaju bez tricka s plaviek celych

saxana000
20. apr 2024

Na bolaky cisty cajovnikovy olej a na chrasty obycajna kalciova mast po odpadnuti biolampa 2x denne po.10.minut..tiez som chytila kiahne od dcery.po 30ke..
Lekarka ma varovala chranit tvar pred slnkom prve leto takze siltovka klobuk slnecnik a na tvar 50ka faktor ziadna Nivea a ale poriadny krem z lekarne.Nezostal mi ani fliacik len jedna jamka co sa mi v noci odrypla.na to ako.som vyzerala som obisla.luxusne.

minenkak
20. apr 2024

@daniela2303 moje decko má tri jazvy na tvary a zostali a to bolo už pred viac ako dvadsiatimi rokmi