Šatka alebo ergonomicky nosič?

pupamica
3. jún 2020

Ahojte maminky, chcem sa spýtať na názor, alebo skor skúsenosti s nosením bábätka, či je lepšie-pohodlnejšie- a hlavne zdravšie nosiť bábätko v šatke, alebo v ergonomickom nosiči.. a tiež od akého veku , od akého týždňa , či mesiaca sa to môže.. veľa o tom čítam, keďže ešte len čakáme , len všade ospevujú to svoje, zaujímali by má reálne skúsenosti .. ďakujem 😊

ckatka
3. jún 2020

Ja mam ergonosic zumbucca, je super ale tak od 3-4 mesiacov podľa mňa. Pre novorodenca nie. Niekto nosí aj menšie ale mne sa to nepáči.
Novorodenca budem nosiť v satke... Tu zasa skúsené kamošky tvrdia ze treba pevnú, lebo elastická hoci sa to nezdá, je dosť nepohodlné a zle sa dotahuje. Novorodenec môže byť v satke hneď. Takže ja si zumbuccu nechávam a pevnu šatku dokupim

macko1007
3. jún 2020

@pupamica mam nosic rischino flexible ,cize vhodny od narodenia..predtym som mala rischino standar+novorodenecku vlozku ale tento flexible je omnoho lepsi,vsetko si dokazes pekne nastavit ako potrebujes 🙂

proximaa
3. jún 2020

Satka je narocnejsia na zaviazanie, mne to neslo. Nosic bol razdva. Mame rischino flexible, ale tak od troch mesiacov sa dal pouzivat

renatka1985
3. jún 2020

za mna nosic, satku som nikdy nevedela zaviazat tak, aby som sa dobre citila. Mame Tulu free to grow a maly sa v nej nosi od narodenia.

pupamica
autor
3. jún 2020

@renatka1985
@ckatka ďakujem za radu, no mne To tiež tak príde že od toho 3mesiaca stačí ..

pupamica
autor
3. jún 2020

@renatka1985 veď práve že tu šatku neviem ani ja nikdy tak prispôsobiť ..😀 bojím sa, že mi odtiaľ bábätko vypadne

taga
3. jún 2020

Pri prvom som sa bala satku viazat, druhy bol v satke od 2 tyzdnov a bolo to super.. nosic sme zacali mozno po polroku pouzivat. V satke spinkal, paoal, zasa spinkal, ukludnil sa, ked mal koliky, super to bolo

23javane
4. jún 2020

Šatka - kým som sa do nej zaviazala s dieťaťom som bola cela “spotena 😂 nosic - je praktickejší jednoduchší odporúčam 👌🤗

pralinka86
4. jún 2020

Naj bude, ked si vyskusas, pozicas... Malinke babo je lepšie do satky, starsie aj nosič, ale su aj nosice od narodenia.. mne satka moc nesla a neskôr bol nosič super.

lucina19
5. máj 2022

@renatka1985 my to iste, starsia dcerka sa v nom nosila od narodenia a planujem ho vyuzit aj pri druhej