Psychomotricky vývin a nosenie

17. mar 2024

Ahojte, mam doma 3 mesacnu dcerku, ktora sa rada nosi, co jej teda aj doprajem, samozrejme v poriadnom nosici, aby mi ruky neodpadli..🙂 precitala som si tu aj minule diskusie ohladom nosenia, kde zienky pisali, ze nosili deti kolko bolo treba..moja otazka je, ci to nema vplyv na psychomotoricky vyvin? Kedze dcera vydrzi na podlozke, na bruchu ci chrbte, asi tak 10 minut, potom uz plac a rev, tak ju dam do nosica..samozrejme cez den ju pokladam na zem niekolkokrat, ale aj tak mam pocit, ci nema malo prilezitosti na to, aby skusala chytat hracky, ci sa postupne pretocila? Lebo aj ked ju tam polozim tak len popozera hracky, otaca hlavicku, ale zatial ziadna vacsia aktivita.
Prosim neradte mi nechat take male dieta vyplakat, to absolutne nepodporujem..Dakujem

.

marianarem
17. mar 2024

Mozes ju skusit dat aj na seba, ze lahnes si na chrbat a dieta na seba v polohe na brusku. Plus nosit v polohe tigrika a klokana. Moj si posilnoval svaly hlavne v tychto polohach. Sice som ho nenosila v nosici, ale take klasicke davanie na brusko bolo u nas nula bodov, nemal to rad, takze bol tak mozno 10-15 minut denne este aj v 3m, viac nie.

bubuzu
17. mar 2024

Môj prvý bol taký, že na brušku sa mu nepáčilo.Cize sme ho naň dávali malo. Nosiť sa nechcel vôbec. Cvičil práve tak, že ležal na mne. Až keď sa začal pretáčať sám, už bol na bruchu rád. A potom raketovo šiel na štyri a v 11 mesiacoch chodil. Druhá sa nosí rada, ale aj vydrží dho na štyroch, na bruchu, na chrbte... každé dieťa je iné. Každopádne k noseniu v nosiči, kamarátka skvelá fyzioterapeutka to vôbec neodporúča,aspoň do siedmeho mesiaca, práve kvôli správnemu vyvinu chrbtice, svalov. Jasné, že sú deti, ktoré to potrebujú viac, s tým nič nenarobíš. Takže ak to dcérka potrebuje, tak nos, ale striedaj nosič, nosenie na tigrika, polož si ju na seba, nech aspoň tak trénuje.