Nosič Liliputi

zuzkamacken
12. júl 2013

ma niekto skusenost s tymto nosicom pre babatka?? vraj je vhodny aj pre novorodenca ale my ani nasho 3mesacneho syna nevieme do toho "dostat".. mame pocit, ze mu vyklbime nohy.. poradi niekto? dakujem

helsinka
12. júl 2013

Neboj sa, nohy mu určite nevykĺbiš 🙂 Dávate ho ešte do tej novorodeneckej vložky? Pokiaľ si ho kupovala nový, musí k tomu byť aj taký obrázkový návod, ten je dobre vysvetlený, ja som išla podľa toho a malá sa v pohode nosila 🙂 Pokiaľ ho nedávate už aj s tou vložkou, tak mu nôžky majú visieť dolu a to mu určite neublížiš . . . .

cacika
12. júl 2013

pre novorodenca je vhodný len ak je tam tá novorodenecká vložka (nie všetky modely ju majú), s nou by nemal byt problém, lebo sa používa práve kým si bábo nevie roztiahnuť nožičky, mozno mu je este nosič velký, pockajte teda este chvilu s nosenim. ale moze byt chyba aj v nespravnom usadzovaní bábetka do nosiča, nedávaj ho tam vystreté, nozicky nasilu neroztahuj, bábo treba vopred "podsadiť". teda skor ako dáš dieťa do nosiča, napolohuj si ho len tak na bruchu ako má byt správne - nožičky nie nasilu rozkročiť ale kolienka potiahnuť dopredu hore aby boli v úrovni pupka. tým sa prirodzene dostanú odseba do polohy naširoko a bruško dietatka sa od teba trochu vzdiali. zadoček musí byť nižšie. tá poloha pripomína klbko, niečo takéto: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/cacika/album...
ked sa ti to podarí bez nosiča, potom si zapni bedrový pás na tvoj pás, bábo usad tak aby mu zadoček trochu prekrýval látku a potom vystri tú chrbtovú opierku dohora, nasad ramenné popruhy a nakoniec dobre dotiahni.
@zuzkamacken

zuzkamacken
autor
14. júl 2013

dakujem, ale naozaj sa mi zda nosic pre neho akurat len ho tam nevieme dat. ma vyse 6kg.. ale nohy mu neroztiahneme. ten navod pribaleny k nosicu sa mi nepozdava tam je to nacvicovane s babikou. fakt neviem, som z toho nestastna lebo akurat teraz by sme ho vyuzili najviac kedze maly furt place. nepridete niekto k nam?? 🙂)) a tolko penazi sme zan vysolili...