Manduca šatka Sling

alex2019
19. jún 2021

Ahojte, chcem sa spytat ci mate niekto tuto satku a ci ste boli spokojne ak ste v tom nosili male babatko. Ja si chcem hlavne kupit nejaky nosic uz od narodenia, asi BeLenka, so synom sme mali Rischino, ten je super, ale skor pre vacsie deti, jeho som nosila az tak od 4-5 mesiacov. Teraz by ale bolo prakticke zacat skor. Kedysi som skusala satku so Sestric ale teda pre mna to bola hotova veda to zaviazat, vobec mi to neslo, preto sa chcem spytat ako je to s tymito elastickymi satkami. Moja laktacna poradkyna vtedy takuto elasticku satku myslim velmi neodporucala tak aj preto sa chcem opytat na nazor mamiciek. Dakujem.

veronice
19. jún 2021

@alex2019 niekde tu by mala byt skupinkas nosiacimi maminami, poloz svoju otazku tam, urcite dostanes odpoved 🙂 a ak nie tak na fb skupinka Nosenie deti s laskou.
Jasom prve tri mesiace satkovala (ak mas spravnu satku a cvik, lebo toto na prvykrat neslo nikomu, treba sa to naucit a potom je to parada 🙂) a potom som mala nosic s lenka rastuca s krizenymi popruhmi a tiwz parada, nosil v nom aj muz ale cca od 7,5-8kg malej mi zacal byt ten makky bedrak nepohodlny tak sme presli na sestrice zaklad.
No a kamoska ma partyzdnovu dcerku a od narodenia ju ma v belenke ten model co je od narodenia (nespomeniem si na nazov) a velmi si to chvali 🙂

natalief
19. jún 2021

Aké máš veľké bábätko ? Elastická šatka väčšinou vydrží veľmi krátko tak do 5-6 kg bábätka potom už nie je pohodlna. Najlepšie by bolo začať pevnou šatkou s nízkou gramazou keď chces začať so šatkami. Ja ďakujem od malej narodenia a elasticku sme ani nemali rovno sme mali pevnu

natalia1619
19. jún 2021

@alex2019 ja som mala na zaciatku elasticku satku, vyhoda ze dieta nemozes nejako extra zle naviazat. Nevyhoda je v nej teplo, cez dieta musis mat 3 vrstvy aby ho to udrzalo coz v lete(mala je augustova) bolo hotove peklo, vzdy sme dosli cele mokre. A cca od 7kg je nepohodlna...

amelie2017
19. jún 2021

Ja som mala podobnu, znacka caboo, bola som spokojna, vyuzili sme priblizne do pol roka.

emjee
19. jún 2021

Satky sa viazu viacmenej rovnako, jediny vyrazny rozdiel je v tom, ze pevnu satku viazes uz s dietatom, zatial co elastik najprv uviazes, az potom vkladas dieta. V lete je elastik velmi teply, urcite by som isla do pevnej satky. Viazanie nacvicis pred zrkadlom s medvedikom / babikou.

alex2019
autor
19. jún 2021

@natalia1619 aha, no tak ked vidim ako je uz teraz vonku tak asi to nie je najlepsi napad.. babatko sa ma narodit o 3 tyzdne..

alex2019
autor
19. jún 2021

@emjee raz som dostala taku profi instruktaz co sa tyka viazania neelastickej satky a teda bola to celkom katastrofa.. jasne, ze asi to nie je teraz najtazsia vec na svete a nakoniec by som sa to naucila, ale uprimne ked viem ako to vyzera ked dakam ideme so synom (ma 2 roky) tak keby som este do toho mala riesit uvazovanie satky tak neviem ako by to dopadlo.. asi pojdem cestou toho nosica co je od narodenia, tie belenka sa mi pacia..

alex2019
autor
19. jún 2021

@veronice tak asi aj ja nakoniec kupim ten nosic, tie belenka sa mi pacia.. a nosila v nom kamoska babatko naozaj od narodenia, resp od par tyzdnov? lebo napriek tomu, ze pisu, ze od narodenia sa toho troska bojim kvoli tomu, ze predsa len zo zaciatku neviem babatko hlavicku drzat same, tak by som mu v tom nosici nejak neublizila.. verim, ze e to nejak vymyslene, len mam trocha obavy..

natalief
20. jún 2021

@alex2019 bábätku neublížis je tam horný lem čo drží hlavičku alebo má nosič aj kapucku ktorou môžeš hlavičku upevniť 🙂 áno be Lenka mini je od narodenia s kľudom môžes dieťatko nosiť od prvých dni

veronice
20. jún 2021

@alex2019 ano ano, hned ako prisla z porodnice tak sa nosili 🙂 takze uplne od narodenia 🙂 teraz uz teda ma 3 mesiace pomaly a stale sa v nom nosi. Spokoj a je mala velmi, aj maminka 🙂 a ako pise @natalief, nemusis sa bat, je to tam vymyslene s tym lemom, hlavicka bude pekne drzat tam kde ma 🙂