Ergonomický nosič od narodenia

oxxi
6. nov 2023

Dobrý deň prajem.
Potrebujem poradiť, som tesne pred pôrodom a chcem si kúpiť nosič, vhodný tak od 1 mesiaca. Rozhodujem sa medzi Tula a BeLenka, prosím Vás ktorí je podľa Vás lepší?
Pri prvej som mala Rischino a bola to katastrofa. Nevyhovoval ani mne ani malej, nastavovanie bolo zložité, preto by som chcela teraz niečo jednoduchšie. Vďaka

henriettv
6. nov 2023

@oxxi ahoj, najlepšie vyskúšať viacej značiek nosičov, lebo niektoré nemusia sedieť tebe a druhé zas bábätku. Nájdi v svojom okolí regio nosiacu skupinu alebo nosiacu poradkyňu ktorá ti bude vedieť požičať na skúsenie 2-3 nosiče, prípadne šatky 😊 pre také malé bábätká sú lepšie šatky, máloktorý nosič sedí od narodenia, väčšinou sedia až od 3-4 mesiaca 😊 ale ak by som sa mala rozhodnúť medzi Tula a BeLenka tak volím značku BeLenka. BeLenka mini je zhruba od 3kg a šírka sedu sa dá stiahnuť na 19cm, Tula je až od nejakého 3,20kg a šírka sa dá stiahnuť na 20cm. Je to už na tebe, želám krásne nosiace obdobie 😊

oxxi
autor
6. nov 2023

@henriettv ďakujem veľmi pekne

sakaca
26. nov 2023

@oxxi určite vyskúšaj, neviem akú veľkú máš prvú dcérku ale mohla si mat rischino standard, už majú model Flexible co je vhodný od narodenia. Veľa záleží aj od správneho nastavenia nosiča.

oxxi
autor
26. nov 2023

@sakaca mala som Rishino flexible a vôbec mi nevyhovoval, to nastavovanie je katastrofa 😁
Dávali sme mu viac krát šancu od narodenie po 7 mesiacov, ale ani mne ani malej nesadol.