Ergonomické nosiče

terezia323
9. sep 2020

Baby prosím vás aké sú ergonomické nosiče okrem ergobaby, rischino a sestrice?
Kinderkraft nemá ergo však?
Ďakujem 😊

kp7333
9. sep 2020

@terezia323 My sme boli velmi spokojni s Boba 4G.

ckatka
9. sep 2020

Ja mam Zumbuccu. Spokojná som. Slovenský výrobok.

mama_veronika
9. sep 2020

Tula

lavender21
9. sep 2020

Ja som spokojná s Moyo. Skús na FB skupinu Nosíme naše deti, je tam k tomu kopec informácií. Kinderkraft nie je ergo.

ayanamirei
9. sep 2020

Manduca napr. 🙂 je to totalne to iste co Zumbucca (podla mna ich proste pajcli, kedze zacala SK vyroba v case, ked mala Manduca na Sk boom), len teda o dost lacnejsie 😀

xjakubikovak
9. sep 2020

@terezia323 LennyLamb, BeLenka

simona92101
9. sep 2020

@terezia323 Liliputi,velka spokojnost.r9bia aj detske topanky

chvostik1
9. sep 2020

@ayanamirei prirovnať manducu k zumbucci je riadne terno. Manduca Zumbucci nesiaha ani po "členky" a čo sa týka využiteľnosti veľa deťom je už od 8m malá (manduca). A to nie je nie nosiť vhodný od narodenia...

ayanamirei
9. sep 2020

@chvostik1 vidim, ze si odbornik 😀 manduca ma aj zmensujucu vlozku , je vhodna pre deti od narodenia 😉 neviem akym detom je manduca v 8m mesiacoch mala, moj 14kg syn sa v nej spokojne nosil v 1,5roku (ma predlzujucu cast-taku rozopinaciu, ktora umoznuje nosenie vecsim detom)
To skor Zumbucca je za vela penazi malo muziky ... je to sice "stylovka" a "original" , ale inak nuz - vec chuti a nazoru a Zumbuccu vies pouzit od narodenia do vecsieho dietata ? Lebo ja vidim len rozdelene podla velkosti nosice na ich stranke - pre babatka a pre deticky a ziadne zipsy, ktore by umoznovali usposobenie velkosti ...kludne ma oprav ak sa mylim

xjakubikovak
9. sep 2020

@ayanamirei ta zmensujuca vložka sa velmi neodporúča pretoze v nej nieje mozne uplne dosiahnutie ergo polohy.
Rozopinacia cast nestaci lebo to je len na chrbatik, latka musi byt id kolienka po kolienko co v 1.5 roku pochybujem.ze bola.
Pokial ja viem tak iba Manduca ma zipsy, ine nosiče nie ale to neznamena ze niesu nastaviteľné su tam bud snurky alebo suchy zips na nastavenie velkosti napr. Byva od narodenia resp. 3 mesiacov po cca 1.5 roka a potom.zas toddler velkost od 1.5 roka po cca 3 roky. Paradoxne manduca nieje nastaviteľný nosič aj ked má zips.

ayanamirei
9. sep 2020

@xjakubikovak uplne sa to tvari ako nevyhovujuci nosic ... https://www.noseniedeti.sk/p/497/ergonomicky-no... a podla popisu na original stranke na nosenie deti JE Manduca nastavitelny nosic ... navyse mala som ho od narodenia do 1,5roka tak asi viem o com hovorim a viem ako sa ten nosic nastavuje.

xjakubikovak
9. sep 2020

@ayanamirei ja som tiez mala manducu a uz by som ju veru nechcela 🙂 na stranke sa pise o rozsireni na chrbte a nejakych extendoroch ktore ked mas tak ano vtedy je zrejme mozne nosiť aj vacsie dieta. Ja msm teraz Moyo a nepotrebujem k nemu nastastie nic dokupovat aby som si ho vedela nastavit. Urcite lepsie ako klokanka ale zo spominanych znaciek (a aj tych nespominanych) je manduca posledna po ktorej by som.siahla.

nana8989
9. sep 2020

Prvú som mala Tulu a v roku a pol som kúpila Moyo, ten je pre mňa TOP pohodlny 😊 ale najlepšie je vyskúšať 😉

natalia1619
10. sep 2020

Kazdy ti tu navrhne aky nosic jemu vyhovoval. Ale skus si na fb kuknut stransku nosime nase deti, alebo nosenie deti s laskou. A su tam baby ktore robia poradenstvo, daju ti vyskusat nosice a uvidis aky ti sadne. Zalezi od vela veci...

mareka49
10. sep 2020

Lenka.
Slovensky vyrobca

chvostik1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chvostik1
10. sep 2020

@ayanamirei novorodenecké vložky sa neodporúčajú, čiže sú kvázi neergo. Bol tu odkaz na slovenské nosiace komunity na FB, tak sa tam pridaj a rozsir si obzory v oblasti ergonosenia 🙂

Netvrdím, že v manduce neodnesies aj väčšie dieťa, v každom malom sa kvázi dá. Ale už vám nebude veľkostne dobrý a kvôli tomu nedosiahnes tie body typické prave pre ergonosenie. A bude to nepohodlné tebe aj dieťatku a nevydržíte v tom dlho. A ako tu už spomínala mamička predo mnou, manduca nie je rastúci nosič.

ayanamirei
10. sep 2020

@chvostik1 takze mi chces povedat, ze na stranke klamu? A vlastne som mala 100 eurovu klokanku?
A inak asi sme teda divny aj ja aj moj syn, lebo tu nasu "klokanku" miloval a nosil sa do nemoty kedykolvek to islo...

chvostik1
10. sep 2020

@ayanamirei manduca nie je klokana. Ale keď ti je už nosič malý, tak jednak dieťatko nemá látku od kolienka po kolienko a aj chrbtova opierka je mu už krátka atď.

chvostik1
10. sep 2020

@ayanamirei zavádzajú pretože tie údaje čo sú tam uvedené sú údaje "testovacie", že koľko to Max unesie. Myslím, že aj manduca má uvedene, že je do 20kg, čo je blbost pretože 20kg nemajú ani niektoré 5-6 ročné deti. Dúfam, že chápeš čo tým myslím.

simapett
10. sep 2020

za mna Tula a LennyLamb.

babatkoo
10. sep 2020

@terezia323 ja som si objednala TULA. Kazdym dnom cakam kuriera. Mam 2 mesacne babo

terezia323
autor
10. sep 2020

Ďakujem baby za tipy. My mame doma ergobaby nosič a teraz hľadám niečo pre kamarátku, ktorej sa má narodiť bábätko 😊

chvostik1
10. sep 2020

@terezia323 Moyo (SVK značka) má teraz novinku už od novorodenca, tak sa nan pozri keď budeš mať čas 🙂 a vážne sa pridaj do tých skupín na FB čo tu baby spomínali. Nájdeš tam veľa užitočných rád a informácií 🙂

shee11
10. sep 2020

@ayanamirei Ja som mala aj manducu (pri synovi) aj zumbuccu (pri dcere) a je to 100 a jedno. Novordenecka vlozka v manduce je nevyuzitelna, je nevhodna pre babatko. Zumbucca sa da plynule nastavit medzi nozickami aj chrbát a je makkucká. V zumbucce nosím od 3 mesiacov. Dnes má dcérka 3a pol roka , je to drobák a este stále ju vyuzijem na nosenie na chrbte na túre :D takze tomu ozaj hovorím - vyuzitelná na celé nosiace obdobie :D

natalia1619
10. sep 2020

@terezia323 idem predavat nas nosic Afrodity kengurga na fb uz mam pridaty sem dom este nestihla, ale je od narodenia a za 50€ tak ak by mala zaujem nech sa mi ozve 🙂

veronika_1991
10. sep 2020

@terezia323 Zumbucca je perfektná ☺️

natalief
13. sep 2020

NoMa baby 🙂 tiež slovenské nosice