Rada ohľadom výberu kočíka

23. júl 2021

Dobrý deň, píšem anonymne, lebo nechcem uviesť, že som tehotná🙂 mám otázku, hľadám kočík, ktorý nás nezruinuje, ale využijeme ho dlhšie. Našla som tieto. Máte s nimi skúsenosť a prípadne mi, prosím, poradíte, ktorý by bol vhodnejší? Bude to zhruba februárové bábätko. Zatiaľ sa len rozhliadam🙂 Ďakujem za názory a rady🙂 pekný deň

1. https://www.svetkocikov.sk/kociky.krasnal/krasn...

2. https://www.svetkocikov.sk/kociky.seka/seka.dim...

3. https://www.svetkocikov.sk/kociky.seka/seka.mor...

4.
https://www.svetkocikov.sk/kociky.riko/riko.bra...

s_a
23. júl 2021

Prosím aspoň si požičal peniaze na kvalitné vajíčko.. vajíčko za 70€ fakt nebude bezpečné a rýchlo ti z neho vyrastie

dijka123
23. júl 2021

ahoj kup kvalitny kocik a vajicko lebo tieto lacne nie su bohvie ake

autor
23. júl 2021

@s_a s tým názorom som sa stretla. Odporúčate teda dvojkombináciu a vajíčko kúpiť iné? A nejaký tip na bezpečné vajíčko? Ďakujem🙂

autor
23. júl 2021

@dijka123 ja viem, ale situácia je je ľahká. Nie je to snaha šetriť na tom najdôležitejšom, ale fakt viac ako 400e do toho investovať nevieme a kladli mi na srdce, že máme kúpiť nový kočík

dijka123
23. júl 2021

ak ches tak ti predam nas ja ho nepotrebujem len vajicko si budes musiet kupit

autor
23. júl 2021

@dijka123 ďakujem, uložím si vás ... ale ešte máme čas, tak sa rozhliadam. Kočík budeme kupovať tak o 4 mesiace, ale nechcem kúpiť hlúposť, preto to riešim skôr. Hlavne ma zaujímalo, či ma niekto skúsenosti s týmito kočiarmi ... ale ponuku si uložím a dúfam, že sa nám podarí aj navýšiť rozpočet

veronice
23. júl 2021

Ja neodporucam ziadnu 2-3 kombinaciu 🙈 staci pozriet bazar (je ich tam plno "ako novych" no preco asi...)- v tejto cenovej hladine si dovolim povedat ze neexistuje kombinacia, ktora by splnala poziadavky na bezpecnost autosedacky a spokojnost s vanickou a zaroven so sportovou castou. Moja rada. Zainvestuj v prvom rade do kvalitnej autosedacky (kuk na fb skupinku Deti v aute), hlboky kocik kup hlavne s velkou vanickou, aby si v 4-5mesiacoch neplakala ze sa ti tam uz dieta nezmesti a potom sportovy kocik uz kupis podla toho co ti bude/nebude vyhovovat na tom hlbokom (ake kolesa, ci aj do terenu, skladnost, vaha, otocitelnost do oboch smerov a podobne...)

Ja som mala hlboky kocik bexa line klassic (zdedili sme ale bol fakt super 👍) a sportovy sme kupili sice bazarovy ale tiez super jane crosswalk - ma sice chybicky ktore by som si vedela predstavit inak ale boli sme spokojni.

Drzim palce pri vybere 🙂

autor
23. júl 2021

@veronice ďakujem za rady. Poradíte mi prosím, čo je "veľká vanička"? Teda aký rozmer by jej zodpovedal🙂 a do zhruba koľkých mesiacov je vhodný hlboký kočík? Ďakujem

s_a
23. júl 2021

Cybex Anton M kúpiš za cca 150€ a je to bezpečné a veľké vajíčko, čo by ti malo dlho vydržať, keďže bábätko by malo byť čo najdlhšie vo vajíčku.. kľudne aj do 1,5 roka, ak sa bude zmestiť 😊 lebo pri lacnom malom vajíčku by si aj tak za pár mesiacov musela investovat do pokračovacej sedačky

autor
23. júl 2021

@s_a jej tak rada nad zlato🙂 ukladám si a ozaj ďakujem za pomoc a ochotu. Tých 150 e zvládneme,ak bude bábätko v bezpečí a pohodlí.

basska23
23. júl 2021

Ja som mala kvalitné vajičko,kočík z bazáru za 50€ ktorý som využila max pol roka a kúpila som si nový športový kočík ktorý využívam dennodenne rok aj pol.
Za mňa žiadny nový kočík a už vôbec nie 2-3 kombinácia to sú zbytočné vyhodené peniaze.Investujte do vajíčka a športového kočíka

veronice
23. júl 2021

Juuuj rada by som aj odmerala ale mame ho odlozeny na orave a my sme v BA 🙈 ale najdi si tu znacku bexa line classic a kukni rozmery 🙂 v hlbokom kociku sa dieta vozi kym sa nedokaze SAME posadit a SAME sediet. Cize moja dcera sa v nom vozila do 8m 🙂 niektore deti sa posadia uz v 6m,niektore neskor, je to individualne takze neda sa dopredu povedat ako dlho bude tvoje dieta potrebovat hlboky kocik. Preto radsej vacsia vanicka aby aj kocik dlhsie vydrzal 🙂

A ano, teoreticky vies nesediace dieta vozit aj v sportovom kocika kde sa da dat do polohy uplneho lahu a priputat ho aby sa nepretocilo z kocika von ale vanicka mi pride pre taketo nesediace dieta pohodlnejsoa a praktickejsia 👍

autor
23. júl 2021

@basska23 tak asi pouvažujeme o kúpe hlbokéko kočíka z bazaru, radšej nový a lepší športový a kvalitné vajíčko. Ďakujem veľmi pekne za rady a ochotu

autor
23. júl 2021

@veronice fantastické rady, ďakujem. Skúsim nájsť ten rozmer a asi pôjdeme do kvalitnejšieho z bazáru a nový kúpime neskôr športový. Ďakujem veľmi pekne🙂

dijka123
23. júl 2021

ak budes cchciet predam ti aj vanicku aj pult prebalovaci aj hojdacku pre dieta

thereisabear
23. júl 2021

Mala som dvojkombináciu, hoci celý MK radí všetko kupovať zvlášť a ľutujem, že som nepočúvala. Za mňa hlboký kočík s veľkou vaničku na cca pol roka (kľudne aj poľský tank), športový kočík jednoznačne nie z kombinácie - oveľa jednoduchšie sa skladá a budeš už trochu vedieť, čo od kočíka potrebuješ a samostatné kvalitné vajíčko s izofixom.

ingrid28
23. júl 2021

Ahoj, skus si kuknut este kocik Riko Nesa, al. Villa tie su cenovo dostupne a podla mna aj pekne ;) (cca 400 eur)...pri cenovo dostupnejsich kocikoch si pri sportivej casti vsimaj to ako je umiestnene madlo, ci nie je prilis daleko od dietatka. Ja som mala Tako baby heaven exclusive a bola som s nim spokojna, akurat bola tazsia konstrukcia. Mala som od neho aj vajicko za 70 eur a uplne v pohode, akurat si daj pozor, aby lezadlo nebolo z ekokoze, ale z latky. A uplne v pohode mi vajicko vydrzalo pri oboch detoch do 15 m 🙂...co sa tyka bezpecnosti vajicka, tak ide hl. o to ako je uchytene, teda ci je spravne uchytene pasom, alebo ci si k nemu dokupis aj isofix zakladnu ;)...ja som pouzivala pas a vsetko v pohode 🙂

ivinkapink
23. júl 2021

Za mna keby mam znova riesit tuto situaciu (kupovala som kocik dva krat,prvy raz z druhej ruky,druhy novy)...tak kupim iba hlboky kocik, autosedacku co sa moze pouzivat od narodenia (mame joie ispin 360 a som spokojna) a neskor sportovy kocik...

sasanka605
23. júl 2021

Ja by som ti poradila samostatne kvalitne vajce a nový, lepší športový kočík, pretože ku väčšine vieš kúpiť aj vaničku. A tu vaničku kľudne aj bazárovú. Na februárové nejak extra ani nepotrebuješ veľkú vaničku. S fusakom tam dlho nebude a niektoré deti ani nevydržia dlho vo vaničke. Moji boli obaja cca do 5 mesiaca a potom na lezato v športovej časti lebo inak revali nenormálne.

s_a
23. júl 2021

@veronice na jednej strane máš úplnú pravdu s tým sedením, ale na druhej strane veľa detičiek sa začne vo vanicke po par mesiacoch rozčuľovať neskutočne.. ja som vo vanicke kocikovala po 3 mesiaci len na spanie na terase, aj to mi spal polhodinu a potom spustil plač.. tak som čakala aspoň do toho 5-6 mesiaca a vytiahla som športový kočík na prechádzku po "dedine", alebo keď sme niekam potrebovali nachvíľu ísť, dala som ho do úplného ľahu a tam sa mu už oveľa viac páčilo, keďže videl lepšie von 🙂 má 8 mesiacov, sám nesedí ešte, ale do vaničky by sa jednak už nezmestil a nevydržal by mi v nej už určite

ingrid28
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ingrid28
23. júl 2021

s_a mas pravdu, zalezi od dietatka. Moj prvy syn vydrzal vo vanicke 4 m, bol prilis zvedavy chcel vykukovat von, mozno preto, ze bol marcovy a ked mal 4 m tak bolo leto 🙂...druhy sa narodil koncom jula a vo vanicke vydrzal 8 m. Zalezi od dietatka ako dlho vydrzi v hlbokej vanicke.

veronice
23. júl 2021

@s_a to su tie vynimky potvrdzujuce pravidlo 😁👍 samozrejme aj toto je individualne ale to proste clovek nwvie dopredu odhadnut tak radsej byt pripraveny 🙂

enoula
23. júl 2021

Pozri poriadny sportovy kocik, ktory sa da sklopit do uplnej roviny a k nemu dokupis/dokliknes vanicku a aj vajicko. Na väčšinu kocikov pasuju viaceré vajicka cez adaptéry. No a ten sportovy vyberaj podla toho co ocakavas, ci budes casto autom chodit/skladat do kufra, aky teren bude jazdit.. predpokladam, ze v lete uz bude babo v športovom a ten vyuzijes teda ovela viac ako vanicku
My sme boli uplne spokojni so zopa move, maly, spratny, lahky, prezil rozbite chodníky, tichy

artemislix
27. júl 2021

presne tak ako píše enoula.. pozeraj sa po športovej časti, kde je možné pripnúť na konštrukciu aj vajíčko aj vaničku. rátaj s tým, že vajíčko sa používa veľmi krátko, potom sa kupuje autosedacka.. mne odporúčali všetky kamošky kupovať vajíčko z druhej ruky za páru peňazí. vo vanicke dieťatko môže a nemusí byť spokojne. a v športiaku ho budeš kocikovat možno aj dva roky.nekupuj určite vajíčko za 150 eur 🙏 totálna zbytočnosť. potom si s tým obijes hlavu. vajíčko musí priniesť manžel do nemocnice a podla toho, aké budeš mat možnosti, ho bude používať. väčšinou keď sa ide k lekárovi, tak si ho dáš do vajíčka, pripnes na bázu v aute, potom na konštrukciu a ideš. ale ak sa bude za 2 týždne cítiť fit, a budeš schopná prejsť na pešo k lekárovi, neviem kde bývaš, stačí ti, ak babo bude vo vanicke v kočiariku a ty pôjdeš na pešo. tak to plánujem ja a tak mi bolo povedané od viacerých kamosiek