Mám kúpiť súrodenecký kočík?

natalia_r
23. okt 2023

Ked porodim buduci rok, rozdiel medzi detmi mam 2,5 roka. Mam investovat do surodenec kocika? Nasla som rozne kombinacie aj vanicka+sportovy, neskir sportovy+ sportovy....ci blbost? Radsej zvlast a vyuzijem vlastne to co uz mam po starsej. Dakujem za nazory.❤️

ada12345
23. okt 2023

Ja som mala rozdiely medzi deťmi 1 rok a 9 mes. a 2 roky a nemala som súrodenecký kočík. Mne deti od 2 rokov chodili vonku samé. Dokúpili sme len skejtík a s tým sme v pohode fungovali.

michala_1990
23. okt 2023

@natalia_r pre 2,5 rocne dieťa podľa mňa už určite nie....skôr skejtik alebo stoličku ku kociku

euka210
23. okt 2023

@natalia_r ja som mala rozdiely 2r2mes 2x (3deti) a nepotrebovala som kocik pre starsie, chodili od cca roka, takze na 2r v pohode peso na prechadzky...od jari do jesene odrazadlo a maly v kociku. Max. ked skejtik dokupit.

majlo1234
23. okt 2023

Ty vies, ci ti dieta chodi same, alebo sa chce vozit. Moj miluje kocik, keby sa mi ma teraz narodit dieta(ma 2 aj 2 lesiace) urcite kupim surodenecky.

katka0123
23. okt 2023
kate_cs
23. okt 2023

@natalia_r prečo chceš tak veľké dieťa voziť v kočíku? Moje deti prestali používať kočík skôr ako mali dva roky. Nemala som ani skejtík. Buď išiel čerstvo dvojročný normálne popri kočíku, alebo potom na jar na odrážadle.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tianna
23. okt 2023

@natalia_r ja by som šla, no to som ja 🙂 náš najmladší drobec sa stále denne aj vozí, má 3r4m. Stredný syn sa vozil takmer do 4 rokov. Najstarší zas ale odmietal kočík od 15. mesiaca. Musíš ty vedieť či sa tvoje dieťa rado vozí alebo radšej už chodí po svojich 🙂 ak súrodenecký tak by som si skúsila zohnať ten od Bugaboo, Donkey ak sa nemýlim, z toho vieš spraviť potom aj jednokocik 🙂

tianna
23. okt 2023

@denisah6 len ono to vie byť aj veľká pomoc pokiaľ sa teda dieťa rado vozí.. ja prejdem s drobcom aj 11 km a to by mi teda peši ešte nedal aj keď má už vyše 3 rokov 🙂 mňa by asi svaclo denne chodiť len volakde za dom 😁 ak má staršie dieťa kocikove a má rada dlhé prechádzky tak jej môže byť súrodenecký kočík veľmi nápomocný 👌

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamickalisticka
23. okt 2023

Nešla by som do toho, je to zbytočné..za ten čas sa starší úplne zmeni/osamostatni a už bude mať radšej odrážadlo alebo vkuse vybiehať z kočíka..a budeš vláčiť dvojitý kočík zbytočne.. radšej ten skejt

mane01
23. okt 2023

@natalia_r ja mam rozdiel 2 roky medzi detmi, surodenecky kocik som nemala, ani nam nechybal. Ale uz v tehotenstve sme s prvym dietatom chodili na dlhe prechadzky, aby sa naucilo vela chodit po svojich… a to boli naozaj dlhe prechadzky, nieze ‘za dom’.. takze da sa to… nie ako niektore deti, ze rodic povie: ono to este nezvladne, prejst 500 metrov, vsak ma len 4 roky! Deti su sikovne, len mnohi rodicia su pohodlni!

domka222
23. okt 2023

@tianna neviem si predstaviť, že by som skoro svoje 4ročné dieťa vozila v kočíku. Už moja 2ročná mi príde na kočík veľká, ale ešte ho používam.

tianna
23. okt 2023

@domka222 asi záleží aký máš alebo aj ako veľké je dieťa.. my máme korytkovy a v pohode doňho vojde aj s hrubým fusakom 😄 ale je pravda že je to kočík do 22 kg (drobec má 15 kg) a 4 rokov oficiálne 🙂

tianna
23. okt 2023

@denisah6 jasné, to je individuálne 🙂 my sme zas absolútne antibicyklovi, nemáme doma ani jeden, nie som ani za odrážadlá, najstarší syn mal a ako na ňom jazdil nohy mu začali ísť brutálne do x a teda aj mu tak ostali. Teda my buď pekne po svojich alebo radšej sa povoziť 😄 to ale jasne neznamená že sa aj nevybeha, väčšinou sa pol hodinu povozia kým prídeme na nejaké zaujímavé ihrisko, vyše 2 hodín si pobeha a späť sa opäť odvezie 🙂 to teda v rámci jednej prechádzky 🙂

selest
24. okt 2023

Ja som mala podobny rozdiel a nekupila som. Spatne to vidim tak ze by nam a hlavne mne to velmi pomohlo, kebyzd ho mam. Ak mas velmi poslusne dieta kt pojde vedla teba alebo na stupienku, aj ked ides na nakup alebo niekde kde je nuda tak budis,mozno ti ozaj bude na nic. Moj maly je super zlaty ale velakrat je to tak ze starsi v kociku lebo ho neudrzim a mladsi nevladze tak na rukach. A ak chceme niekam na cas dojst bez auta tak tlacim kocik a druhe dieta na rukach. A stale pri tom nadavam ze pocuvam co kto hovori..

katka0123
24. okt 2023

@tianna prepac, ale z odrazadla, ak malo spravnu vysku nohy do X nezostanu. 🙂 To chce ortopeda, pozriet postavenie clenkov.

zdenkak87
24. okt 2023

Nas starsi mal 1.10. 2 roky, aktualne mame doma tyzdnove babo a nad surodeneckym som ani neuvazovala. Od 10 mesiacov chodi, od 16 mesiacov lieta na odrazadle. Je zvyknuty na prechadzky, zvladne aj dlhsiu trasu v pohode. Kocik vyuzivame len do obchodu. Mame skejtik, uvidime ci na tom bude chodit. Zatial v pohode ide peso a kocikuje sestricku 😁

samimami777
24. okt 2023

Ja som mala súrodenecký kočík ale medzi deťmi mám rozdiel 1,5roka cca. U rozdielu 2,5 roka je to naozaj zbytočné, však to staršie dieťa bude už pomaly v školkarskom veku tak na čo ? Radšej ako baby radili skejtík na kočík , stupienok alebo niečo také.

matkahelka
24. okt 2023

@natalia_r zavisi to od toho, ci mas kocikove dieta. a aky mate zivotny styl. ci chodievas len do obchodu/ihriska, alebo nachodite kilometre. ja mam takmer 2-rocnu a kocik vyuzivame naplno. chodievame na fakt dlhe prechadzky, vylety, v kociku bezne aj spava, takze ano, keby som teraz mala babatko, zarucene by som riesila surodenecky kocik. starsia dcera fungovala v kociku do 4 rokov, tiez tam aj spavala. neviem si celkom predstavit, aby 2 rocne dieta odchodilo 4-5-6 a viac km.

simona92101
26. okt 2023

@domka222 tiez si to neviem predstavit,moja dcera od 1.5r lietala na odrazadle,kocik som vzdy brala keby nahodou nevladala.od 2r sme chodili bez kocika a celkom dlhe trasy,od 3r chodila na bicykli.teraz ma 4 roky a s tatom urobi aj 10km na biku,v kociku by ju slaktrafilo😃

domka222
26. okt 2023

@simona92101 ja skoro dvojročnú vozím v kočíku len keď potrebujem ísť rýchlo niekam. Inak ako tu píše, že 4 ročného, záleží aj od typu kočíka. Mám tiež kočík do 25kg,ale jednoducho keď si tam skoro 4 ročný syn sadol,že si ide oddýchnuť tak to bolo dosť divné. Keď si predstavím, že by som ho do škôlky doviezla v kočíku 🤣 pokiaľ nemá zdravotný problém, tak mi to príde čudné voziť tak veľké dieťa