Ako vybrať správny kočík?

17. feb 2024

Ahojte čakám svoje prvé dieťa a keďže toto všetko sú pre mňa úplne neznáme vody, chcela by som si nechať poradiť podľa čoho vybrať kočiar pre bábo. Zatiaľ som pozerala nejaké trojkombinácie no je toho strašne veľa, za rôzne ceny. Na čo sa zamerať? Rada by som nejaký ľahko skladný do auta a zároveň dostatočne veľký aby sa doň vošiel fusak. Aby nám vydržal tých pár rokov čo ho budeme používať. Máte nejaké super tipy?

gabus543
17. feb 2024

My máme dvojkombináciu Roan bass next, má veľkú vaničku, náš má o chvíľku 6 mesiacov a v pohode sa zmestí aj s fusakom, chvíľku sa povozí v športovej časti a kúpime športový, kolieska sú tiež fajn. Nekupuj trojkombináciu, vajíčka nie sú veľmi kvalitné, radšej dokúp adaptéry a kvalitné vajko.

thereisabear
17. feb 2024

Nepoznám takmer nikoho, kto využíval len kočík z dvojkombinácie a nekúpil zvlášť športový. Hlavne keď ho chceš do auta.
Za mňa hlboký vlastne hocijaký, kvalitné vajíčko zvlášť a potom zvlášť športový, keď už budeš lepšie vedieť, čo od neho očakávaš (aké kolesá, veľkosť, skladnosť a pod.)

gabriela228
17. feb 2024

My máme tiež roan bass next a som snim veľmi spokojná dcéra v ňom vydržala do 8 mesiacov aj s fusakom. Len zaberie dosť miesta v aute. Ja ti odporúčam ísť niekde do predajne s kočíkmi a tam sa poradiť a sama aj uvidis čo ti vyhovuje aj na výšku aj skladatelnost. Potom si už kocik nájdi keď tak na nete lacnejší alebo v nejakej predajni 🙂 plus tiež odporúčam kúpiť dvojkobinaciu a adaptéry a vajíčko 🙂 my máme vajíčko od cybexu.

rurutiax
17. feb 2024

Trojkombináciu by som nekupovala, často krát je to vajíčko úplny shit. Radšej 2 kombi a dokúp vajco. Za mňa body od ktorých sa odraz sú, aby malo veľkú vaničku, aby bol skladný, ľahký. Každý má iné preferencie. Ja som ešte chcela, aby malo gélové kolesá a bol odpružený, aby sa s ním dobre hojdalo. Aj cena je rozhodujúca vo výbere. My sme urobili tak, že sme pochodili predajne s kočíkmi a vybrali ten, ktorý sa nám pozdával najviac. My máme Roan bass next. Vajíčko máme bazárové Cybex aton 5. Dcéra má 6 mesiacov a v pohode sa vojde do vaničky s fusakom. Tak o 1-2 mesiace chcem dať športovú časť a na leto chcem dokúpiť nejaký ľahučký športový, lebo ideme aj na dovolenku.

enoula
17. feb 2024

Asi rovno aj zabudni na original 3kombinacie, ak chces lahko skladny kocik.. najdi si dobry sportovy, ten budes najdlhsie pouzivat.. aby bola dlha strieska, kolesa podla terenu, idealny co najrovnejsi lah, vaha dobra a skladnost teda, dobry system skladania. K tomu vanicka na adapter sa naklikne a vajicko tiez, to si vyberies, aby pasovalo. Tieto vajicka su aj vacsie, bezpecnejsie, maju lepsie vlozky pre novorodencov

lauriik
17. feb 2024

Asi zalezi aky mas cenovy strop a kde budes s kociarom jazdit (mesto, dedina). Urcite ako radia baby, kupit vajicko zvlast. Ak das viac penazi do kociku tak vyuzijes aj hlboky aj sportiak. U mna to boli cybex priam a thule urban glide 2. Ak kupis lacny tak pocitaj s tym, ze budes potom este jeden sportiak kupovat.

autor
17. feb 2024

Ďakujem veľmi pekne za rady 😇 žiadny cenový strop nemám tak o to ťažšie sa človek rozhoduje 😅 ale čo pozerám vami odporúčaný Roan bass next vyzerá dosť super 😊 ešte jedna blbá otázka, ak kúpim vajíčko osobitne, bude mi pasovať do hocijakého kočiarika? To vajíčko je vlastne zároveň autosedačka, z ktorej sa dieťatko nevyberá, len sa nasúva na kočiar? Pardon že sa tak blbo pýtam ale ja v okoli nemám zatiaľ žiadnu mamičku

suzy2508
17. feb 2024

Určite kúp 2-kombináciu a odporúčam ti bazárovú. Vajíčko určite nové, nevieš, ako s ním zaobchádzal predchádzajúci majiteľ a kvalitné vajco ti vydrží 1,5-2 roky, potom ho vieš predať ďalej. Čo sa týka kočíka, odporúčam ti ten bazárový kvôli tomu, pretože sa ti môže stať čo nám - malý je strašne vysoký na svoj vek a ešte nie v roku by si už buchal hlavu o striešku v športovej časti z kombinácie. Nemusí to byť ale tvoj prípad, avšak 2-kombi kočík vieš potom ďalej predať ak by náhodou a kúpiť si priestrannejší športiak. Ja by som ti odporučila Joolz Hub, ktorý sa dá za krásne peniaze kúpiť z druhej ruky, je ľahko skladateľný, obratný v uličkách obchodu (mimochodom pozor na rozmer výťahu, aby si sa s inými doň zmestila). Pripadne nejaký značky Moon. Majú krásny dizajn, výborné jazdné vlastnosti, sú relatívne ľahké a veľmi ľahko ho potom predáš ďalej. Vajíčko ti odporúčam Klippan Dinofix, jedná sa o najväčšie a veľmi bezpečné vajíčko na trhu, vydrží ti strašne dlho a dá sa pásať len pásom, netreba ti aj základňu.

rurutiax
17. feb 2024

Ak sa ti pozdáva Roan bass next, tak kúp už radšej novší model Roan ivy. Za mňa je ešte krajší, než bass next. Škoda, že vyšiel až po tom ako sa narodila malá.😀 Vajíčko môžeš kúpiť hocijaké, len potom budeš musieť kúpiť adaptéry na tvoju značku kočíka a potom už len naklikneš na konštrukciu. 🙂 Ešte doplním, že vajíčko si môžeš kúpiť buď na pás alebo na isofix, ktorý sa kupuje zvlášť. Isofix základňu pripevníš pásom na sedačku a potom už len vajíčko naklikávaš na tú základňu. Je to oveľa komfortnejšie ako vajíčko na pás, lebo tam potom to vajíčko musíš pokaždé pripútavať a odpútavať pás, čo zbytočne robota navyše. Vajíčko kľudne môžeš kúpiť bazárové, predávajú aj spolu s isofixom a ušetríš tým kopu €, len si treba dávať pozor aká je životnosť toho daného vajíčka.

taktotedanie
17. feb 2024

Trojkombinacia je blbost, vacsina vajiciek je len hrba nekvalitneho plastu
Ja by som kupila ( kebyze kupujem znova) len cisto vanicku (min 80cm) a potom dokupila cisto sportovy kociar
Z dvojkombi nam sportovy vydrzat 4mes a uz to bolo na uzko a to bolo leto, v zime bez sance fusak nedam ani co bolo
Mali sme moon resea S , vanicka velka, dieta este ako 10mes v nom spavalo denne spanky
Fusak za mna naj cottonmouse yukon 4v1 ( uzivame uz druhu zimu) da sa z toho urobit aj taska a ked chces uz vacsi len pripojis a mas

suzy2508
17. feb 2024

@taktotedanie presne tento sme mali aj my, športová časť riadne nevyužiteľná. Ja nechápem, prečo ich robia také nepriestranné, veď to aj dievčatám musí byť rýchlo malé. Pritom taká škoda, kočík a značka super, ale športová časť a jej rozmery pri každom modeli Moon veľké sklamanie.

taktotedanie
17. feb 2024

@suzy2508 je to skoda no, vanicka super a sportova cele zle, kupili sme carello bravo plus

suzy2508
17. feb 2024

@taktotedanie a spokojná? Ja som bola strašne nerozhodná po Moon. Šli sme do Thule spring, bol by to dokonalý kočík, keby mal zadné kolesá odpružené (cítila som Každý kameň). Teraz mám Nuna Tavo Next a relatívne spoko za tú cenu. Carrello bravo plus som presne na nete očumovala, spokojná si? Prejde všetko? Keby mi náhodou šiblo a špekulovala som nad zmenou 😁😁

taktotedanie
17. feb 2024

@suzy2508 moon resea S bol skvely co sa tyka vanicky, hovorim moje dieta tam ako 10mes spalo kazdy denny spanok a miesta malo, az mi bolo luto tu vanicku opustit a sportovy sme vyuzili minimalne je to skoda no
Carrello bravo plus je topka za taku cenu, odpruzene kolesa, brazdim dedinske rozbite cesty ci sneh ci lad ci sucha ci mokra cesta a super, priestranny pre dieta, zmesti sa s fusakom, nanoznik je skvely, velka strieska ja som max spokojna

zdenkak87
17. feb 2024

Ja som tiez ako neskusena prvorodicka kupila 3kombi a samozrejme cele zle 😁 keby som mala nakupovat este raz tak kupim hlboky hoc aj z bazaru - maly v nom bol asi 5 mesiacov lebo sa uz nezmestil. Kvalitne vajicko co dlho vydrzi s adaptermi aby si ho vedela nacvaknut na ten podvozok (treba dopredu zistit ci sa daju take adaptery na konkretny podvozok zohnat). My mame napr cybex aton m a to je do 87cm a 13kg. A sportovy kupit zvlast aby bol lahky a skladny- ten z kombinacie nam napr zabral cely kufor v aute a bol strasne tazky 🙈

miniatura14
17. feb 2024

Ahoj, takisto odporúčam nekupovať 3kombi, práve kvôli tým nekvalitným vajíčkam. Ak nemáš finančný strop, kukni aj značku Bugaboo, my máme Fox 3 (už je aj 5ka) a sú to podľa mňa mega najlepšie kočíky 😁. Veľká vanička, super športiak a dá sa kúpiť aj vajíčko, ktoré im robí firma Nuna, čiže veľmi kvalitné a bezpečné. Nacvakáva sa na podvozok kočíka pomocou adaptérov, ale pasujú tam aj vajíčka niektorých iných značiek.

urshullita6541
5. máj 2024

Tiež sa prikláňam ku kvalitnej dvojkombinácii a dokúpeniu čo najbezpečnejšieho vajíčka ktoré naklikneš pomocou adaptérov 🙂 My sme si kúpili z baby-merci venicci upline nakoľko nám urobili najlepšiu cenu, dali trojročnú záruku a majú službu náhradného kočíka