Aké sú najdôležitejšie faktory pri výbere kočíka?

zuzulletka8
12. jún 2013

Ahojte, aké sú najdôležitejšie faktory pri výbere kočíka?? Konkrétne chceme kúpiť 3-kombináciu. Vďaka 🙂

lusinda1989
12. jún 2013

Lahkost, spratnost, vyuzitie vo vsetkych terenoch, velky a dobry pristup ku kosiku, dlhsia clona na sportiaku, predne otocne kolieska urcite stvorkolesovy, spojena rukovat, moznost otacania sportiaka. Je toho dost

tilly
12. jún 2013

podla toho ako casto budes kocik pouzivat, ci ho budes skladat denne do auta, po akych terenoch budes chodit, ci s nim budes chodit aj nakupovat, ci ho budes nosit po schodoch, a hlavne, kolko do neho chces vrazit

zuzulletka8
autor
12. jún 2013

auto nemáme, takže tam ho budem využívať asi minimálne. terén zväčša mestský, ale určite aj poľné cesty... nemáme ani výťah, ale máme kočikáreň, čiže po schodoch chcem nosiť len vajíčko. A čo sa peňazí týka, najlepšie by bolo okolo 300€ keby sa dalo... Momentálne pozerám ponuky na www.e-kociky.sk

kiakocikovsvet
12. jún 2013

@zuzulletka8 pošlite e-mail a pošlem Vám ponúku na kočíky do 300,-€

jamabe
12. jún 2013

@zuzulletka8 A prečo chceš 3kombináciu, keď nemáte auto? Radšej si kúp hlboký a potom športový kočík. Ženy sú často práve so športovou časťou nespokojné a kupujú druhý... My tiež nemáme výťah a bývame na 3. poschodí, ja som malinkú nosila vo vaničke, ktorá mala rúčku a keď bola väčšia tak na rukách, takže kvôli noseniu vajíčko nepotrebuješ... Inak súhlasím s vlastnosťami vyššie uvedenými...

barbora59
12. jún 2013

uuplny suhlas s jamabe. zbytocne 3 kombinacia...

zuzulletka8
autor
12. jún 2013

veď ale 3-kombinácia je bez autosedačky, aspoň čo ja pozerám...tam sú v kombinácii hlboký kočík so športovým + vanička, a také niečo by mi presne vyhovovalo. Vajíčko plánujem určite využiť aj inde ako na schodoch. 🙂 je podstatná aj značka? Ktorým sa radšej vyhnúť a naopak?

maznacik007
12. jún 2013

@zuzulletka8 budes mat augustove babetko cize v zime uz bude vacsie....

osobne ak by som sa ja mala rozhodnut kupim si peg perego len hlboku verziu kludne z bazaru po osobnej obhliadke ... vyvozis pekne aj v zime ...prejde hocijaky teren, a na jar si kupis novy uz len sportak ....

pozri si tu ponuky na bazari a najdes plno plno inzeratov kde zeny pisu predam trojkombinaciu pouzivana len hlboka cast ... preco asi? .... 😅

zuzulletka8
autor
12. jún 2013

ja sa priznám, že som v týchto veciach úplne mimo 😒 ...nechcem kúpiť sprostosť, ale zároveň chcem kúpiť nový kočík, lebo ho plánujem nechať aj pre druhé dieťa a chcem vybrať rozumne, univerzálne, lebo druhé dieťa už nemusí byť v lete, ale v zime, tak nech som pripravená na všetko ... I need help! 😅

denisenko
12. jún 2013

ideálny kočík neexistuje.... 😉

kristinaanna
12. jún 2013

@zuzulletka8 cenu už máš, teraz sa rozhodni či chceš hlboký a športový, alebo či športový s taškou pre bábo - tie sú tiež super, ja som druhý chcela veľmi s otočnými prednými kolesami a nakoniec som vybrala aj tak štyri pevné nafukovacie 😉
v trojkobinácii sú zbytočne drahé autosedačky a ak nebudete jazdiť autom tak ju na kočíku nevyužiješ,
a ak môžeš choď si kočíky pozrieť niekde naživo, ja som chcela úplne iný ako sme kúpili, ako som náš uvidela tak som si iný už nevedela predstaviť 😀

zuzulletka8
autor
12. jún 2013

no... práve som zistila, že autosedačku dostanem od kamarátky (aj keď nemáme auto, s našimi na aute chodievame, hlavne na chalupu cez víkendy). Takže moja otázka znie, vaničky bývajú vo všetkých kombinovaných kočikoch vyberateľné?? Aby som nemusela kočík vláčiť zakaždým celý na 3. poschodie. Máte niektorá skúsenosť aj so značkou, kde je dobrá aj športová časť?

kiakocikovsvet
13. jún 2013

@zuzulletka8 máte záujem o veľkú športovú časť ?

sea23
13. jún 2013

urcite vecsie koliecka,na snehu ta male nebudu posluchat 🙂

bubla30
13. jún 2013

takze ako spravne poznamenala jedna z nas, idealny kocik neexistuje🙂) ja som mala septembrove babatko, takze hlboku cast sme plne vyuzili, v podstate az doteraz, stale sa tam zmesti🙂 a to ma 76 cm. my sme mali cam cortinu x 3revolution, a je super, mozem len odporucit. viem, ze chces kupit novy kocik, ale podla mna je to blbost, najma ak nevies, co by si presne chcela a nemas nic odskusane. vysvetlim🙂 my sme odvtedy odskusali 4 kociky, co sa maly narodil, aa to nema este ani rok. mala som nastudovane, co chcem, a predsa...museli sme menit. ceny kocikov idu rychlo dolu, preto by som ti odporucila- kup si nejaky z MK, o ktorom si myslis, ze bude ok a ak by si bola spokojna, kup si kludne aj novy. ale najprv odskusaj!!! hlboka cast je jedna vec, potom je dolezita aj sportova, teren, skladnost, vaha kocika, obratnost...to vsetko ale zistis az pri pouzivani. moje skusenosti s cam cortinou- je to trojkolesova verzia, veeelmi pevna, ja na trojkolky teda dopustit nedam, hlboka cast jednoducho naklikavacia, rovnako aj sportova, dost velka, priestranna, ma zabudovanu vnutornu sietku proti komarom a hmyzu, velmi sikovne a prakticke. kolesa mame nafukovacie aj gumenne- kupovali sme na MK, co je tiez super . na chodniky i teren je skvely. sportova cast ma tu vyhodu, ze sa da naklikavat aj v smere aj v protismere jazdy, co je podla mna dolezite, chces predsa na babatko vidiet a komunikovat s nim. hadam som ti podarila. ved sa este obhliadni a skus posondovat🙂 dalsi kocik mame quinny freestyle 3 xl, ten je uplne naj do terenu, ale ma maalu vanicku, my vyuzivame hlavne sportovu cast. drzim palce.

katren
13. jún 2013

@zuzulletka8 trojkombinacia znamená: autosedacka, hlboká časť kočíka alias vanička a športová časť kočíka. si v 31tt, co je podla mna dost neskoro na vyber kocika, ja osobne som ledva fucala a kocik som chcela pred kúpou vidieť, tak som si našla na nete, ale bola aj v predajni pozrieť a druhá vec, na kočík sa niekedy čaká aj mesiac....
ale ako píšu kočky, keď nevieš čo chceš, kúp z bazáru hlbokú verziu a potom sportiak 😉

zuzulletka8
autor
13. jún 2013

@katren ja som bohuzial skor cas nemala, pretoze mi estelen minuly vikend skoncilo skuskove v skole 🙂 a druha vec - ano, som v 31tt, ale zarucene ledva nefucim, nemam problem s pohybom, chodim este aj na lahsie tury ako odveky nadsenec prirody. Ono to bude individualne u kazdej z nas ;)

Dakujem baby velmi pekne, radim sa aj s nejakymi mamickami z okolia, pozeram, sledujem, uz viem co chcem - staci 2-kombinacia, autosedacku dostanem od kamaratky na tie obcasne vylety s autom. Chcem hlboky aj sportovy kocik v 1, ja mam zas velmi rada multifunkcne veci. Budem urcite opatrna pri vybere, dolezite atributy uz poznam 🙂 diky za rady ;)

linda20111
13. jún 2013

@zuzulletka8 ahoj, poradim ohladom koliesok- podla mna su lepsie 4 nafukovacie vacsie kvoli terenu a snehu v zime. ja mam taky kocik na ktorom sa daju jednoducho odpojit kolieska aby sa mohli umyt. farba lepsie tmavsia nie svetla lebo sa ti rychlo zaspini /daju sa sice vyprat nejake casti kocika ale cely kocik ktory by sa dal vyprat som este nevidela/. ked planujete aj druhe babo tak neutralna farba.

janula845
19. jún 2013

@lusinda1989 Ahoj, ak sa smiem spytat, nasla si uz taky kocik, ktory by mal vsetky tieto klady? 🙂

lusinda1989
19. jún 2013

@janula845 ahoj nasla kupila som si peg perego book plus a som s nim maximalne spokojny mala je drobnucka a aj napriek tomu sa v tom kociku nestrati a ma tam kopu miesta. Jedina kedna nevyhoda je ze ked sedka tak strieska je podla mna kratka a ked ju posuniem tak uz nevidi ale aspon jej nesvieti slniecko preto este rozmyslam dokupit slnecnu clonu. Ale kocik je fantasticky. Je lahulinky, spratny, ma otacacie kolieska ktore sa daju zaaretovat, ma velky kosik ku ktoremu je vdaka takej posuvnej strane skvely pristup dam do neho aj vacsie veci. Ja naozaj skvely ked pride druhe babo len dokupima vajicko a vanicku a bude. Naozaj som s vyberom maximalne spokojna.

janula845
20. jún 2013

aj ja som nad nim rozmyslala, je fakt lahucky, obratny a podvozok book plus je super skladny. Ale ja chcem kombinovany kocik a vanicku ma peg perego malu. Ked som ju porovnavala s vanickou napr. od inglesiny, tak mala aj na dlzku a aj na sirku o 5 cm menej. Mne sa malicka narodi koncom augusta, cize v zime uz bude mat 4 mesiace a ked si predstavim, ze ju tam budem chciet natlacit aj s fusakom, tak si nie som ista, ci tam bude mat pohodlie. Uz na pohlad je vanicka privelmi uzka. Inak ma peg perego vsetky vyhody, to mas pravdu.

janula845
20. jún 2013

@lusinda1989 aj ja som nad nim rozmyslala, je fakt lahucky, obratny a podvozok book plus je super skladny. Ale ja chcem kombinovany kocik a vanicku ma peg perego malu. Ked som ju porovnavala s vanickou napr. od inglesiny, tak mala aj na dlzku a aj na sirku o 5 cm menej. Mne sa malicka narodi koncom augusta, cize v zime uz bude mat 4 mesiace a ked si predstavim, ze ju tam budem chciet natlacit aj s fusakom, tak si nie som ista, ci tam bude mat pohodlie. Uz na pohlad je vanicka privelmi uzka. Inak ma peg perego vsetky vyhody, to mas pravdu.