Zub múdrosti mi rastie do líca. Poradíte?

nunuka
20. jún 2013

mam problém zo zubom múdrosti rastie mi do líca a dosť to boli stomatologička mi povedala ak mi bude robiť problémy tak pojde von ale ma problem aj s tým mala som zápal trojklanného nervu a stále sa liečim a teraz sa bojím trhania a neviem či je to aj teraz vhodné

terezka1947
20. jún 2013

pozri,najprv ti zrejme musia doliecit ten zapal a poto radikalne riesit zub...ja mam dva zuby-teda uz iba jeden 😀
jeden mi rastol-teda tlacil sa v dasne do lica...bolel ma vyse roka na etapy a vzdy vtedy,ked som to najmenej cakala-lekarka mi povedla,ze zuby mudrosti bolia vzdy pocas nejakeho emocneho napatia..jednoducho,bud velku stres...lebo bolest z niecoho v zivote,statnice-bohuzial cele ma ten zub ukrutansky trapil 😖
nakoniec mi ho na stomatochirurgii vysekali z lozka ...brala som antibio tri dni,chodila som na cistenie tyzden..potom som mala problem otvarat sanku,ale preslo to..a som fit.
druhy zub sa mi ozvam pocas tehu,rastol mi pod poslednym...bola to tiez strasna bolest,tak mi ho bola nutena zubrka v piatom mesiaci vytiahnut-zazrak asi,ale vooobec ma nic nebolelo,rana sa rychlo zahojila...a pocas porodu mi vysiel aj zub mudrosti 😀 😀 😀 do porodnice som sla bez neho,no a ako som sa trochu prebrala z bolesti porodu,nahmatala som si jazykom novy zub 😀 takze bolest-vsetko v jednom 😉

zvedavamt
21. feb 2020

Mne rástol do líca,ale nakoniec nie až tak moc a po pár mesiacoch už ani neviem a nevadí mi tam. Zápal trojklanneho nervu som roky riešila s dr, ale už mám účinný domáci liek.

dzejsik
21. feb 2020

@nunuka ja mám vonku všetky štyri (horné rástli do líca tak odveci a dolné mi začali vysúvať zvyšných chrup, tak šli von, kým nenarobili viac galiby. Z toho môžem povedať, že ak ide o horné, ani nebudeš vedieť ako budú vonku. Dolné sú kus horšie na hojenie, 2 dni som iba slamkou pila/jedla, ale inak to nebolo hrozné.

nunuka
autor
22. feb 2020

@dzejsik jeden horný mám už vonku ostatné zatiaľ mám ale mám problémi zo zubami začali sa mi kaziť a lámať a stále dookola