Zbavili ste sa nádchy bez kvapiek do nosa?

25. okt 2022

Ahojte 🙂 rýchlejšie sa zbavíte nádchy, keď si dávate kvapky do nosa alebo nie? Vraví sa, že to trvá s nimi či bez nich rovnako dlho, ale zaujímali by ma vaše skúsenosti. Ďakujem.

janinah
25. okt 2022

Tak neviem či sa niekto trápi s upchatým nosom v dnešnej dobe liekov a kvapiek od výmyslu sveta ....

marcellka32
25. okt 2022

Napariť sa nad kamilkami, zabalit hlavu, veľa caju piť a spat...mne toto lepšie zaberá ako kvapky

viestta
25. okt 2022

Podľa toho aká je tá nádcha. Niekedy to bez kvapiek nejde. Priesvitný soplik neriesim

sisika
25. okt 2022

Vytriem si denne nos vatičkou do ucha,na ktorej mám trochu krému zmiešaného s kvapkou tea tree oleja a levandulového oleja(v bio kvalite) a nemám problém s upchatým nosom.
Nevravím,že je to univerzálny recept-mne pomáha toto.

kittykat22
25. okt 2022

kvapky a spreje su na to aby si sa dokazala vysmrkat a nedostala zapal oci alebo usi - pretoze tie centra su prepojene.

autor
25. okt 2022

@kittykat22 No neviem či sú kvapky na to, aby som sa dokázala vysmrkať. Skôr na to, aby sa mi dalo voľne dýchať. Minule, keď som si dávala pri nádche kvapky, tak sa mi smrkanie práveže zastavilo a potom som mala dlho zadnú nádchu, na ktorú mi pomohlo naparovanie, ktoré mi uvoľnilo tie hlieny.

3petka
25. okt 2022

Tak ja som momentálne už 7 dni usoplena. Nemám nám vyber som tehotná, použila som akurát morskú soľ do nosa ale moc nepomohlo a jednu noc som fakt nemohla späť išlo mi to už do zuba na jednej strane tak som si dala polku paralenu. Ale už to konci. Kedysi som bez sprejov do nosa nevedela vydržať ale cca 2 roky sa im už vyhýbam.

januska12323
25. okt 2022

Kvapky/spreje do nosa používam len keď je to tam ako betón a nedá sa vôbec dýchať. Normálne sople vyjdú aj samé.

maribell
25. okt 2022

No ja som asi z marsu, ale za celý svoj dospelý život som ani raz nepoužila sprej do nosa 🙃.. a keď vidím tie memečka o tom, že závislosť na spreji je už pomaly normálna vec, tak sa im budem vyhýbať aj naďalej. 😅

autor
25. okt 2022

@maribell Áno, je to bežné, lebo väčšina sa nemá používať dlhšie ako 7 dní.

autor
25. okt 2022

@maribell Lebo sa môže vytvoriť závislosť.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ja_mama
25. okt 2022

nepouzivam, liecna trva rovnako. Ja pouzivam ale kanvicku na vyplachovanie nosa a to mi pomaha - ovela lepsie precisti dutiny, hlavne ked sa neda poriadne vysmrkat.

majlo1234
25. okt 2022

Nepouzivam nikdy, ale pouzivam konvicku, super vec. Inak ale teda asi symptomy odzneju ci ich liecis alebo nie

nikitta17
25. okt 2022

@janinah no predstav si,ze hej 🙂 ani keby mi niekto zaplatil za to nikto ma nedonuti tie kvapky si tam dat j mam k tomu rodny blok napriklad

Takze ja vzdy bez kvapiek, sem tam si dam aj pandol,ktory mi vzdy pomoze, caje, pripadne mam masticki, ktorou si nos potieram nielen na to aby teda ma nebolel od smrkania, ale zabezpecuju osobne mne aj to,ze skor sa zastavia tie sople... minulý mesiac som uz mala skor zapal dutin tak to som vyriesil napr.sinupretom
Ale niekto zial bez kvapiek nevie to vyriesit, dcera starsia ma take vnutorne hlieny a sople,ktore jej zatekaju a neda sa to vysmrkat a bez kvapiek to nevie preliecit pri chorobe pretoze zacne neskutocne kaslat

ankare
25. okt 2022

Ja si dávam sprej len vtedy, keď v noci nemôžem dýchať. Sprej mi vtedy rozpustí tie sople a môžem dýchať nosom.

choco6
25. okt 2022

Kvapky su na to aby odpuchla sliznica, ja som mal teraz dost silný zapal dutin a pouzivala som konvicku, sprchovanie teplou vodou, naparovanie pretoze som tehotna a kvapky nemozem. Pouzila spm ale detsky Nasivin ktory mozem aj to iba 1-2 krat za den aby ma prestala boliet hlava, oci a nos teda na zmiernenie opuchu.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
izabela181
25. okt 2022

Ja tieto spreje používam len veľmi výnimočne 😊 ozaj len keď mám silnú nádchu tak tie prvé dni si streknem pred spaním, minule som objavila Otrivin Complete, neviem čo v ňom je ale keď si to dám pred spaním, super sa mi dýcha a sople netečú 😅 ale to fakt len pred spaním a keď je nádcha najsilnejšia, inak nič extra nerobím 😊 mám v okoli pár ľudí, ktorí sú už fakt zavisli na tých sprejoch, a tak fakt nechcem dopadnút

kris_tin257
25. okt 2022

Ja som si nikdy kvapky do nosa napríklad nedala 🤷 tak neviem porovnať, zato synovi kebyže nedávam kvapky tak ma nádchu asi celoročnú 😊

marca12
25. okt 2022

Nevydrzala by som s upchatym nosom. Mna to doslova rozculuje. Mame moznost dat si kvapky,preco si neulavit a zbytocne sa trapit.

mirka438
25. okt 2022

Ja radsej dycham ustami, kludne aj celu noc, aj tyzden vkuse..zo spreja do nosa zvraciam. Nechutne nieco pre mna, fuj... A ked je ozaj zle zapnem inhalator

mamamasama
26. okt 2022

A ako sa prejavuje ta zavislost? Lebo ja uz mam viac ako tyzden plny nos a len spreje mi pomahaju.

cherrystone
26. okt 2022

vyplachujem len morskou vodou - sprej alebo konvicka. kvapky z lekarne uz vobec nepouzivam. mne uz po druhom pouziti opucha sliznica nosa z kvapiek, ulava trva kratku chvilu a potom je to len horsie (odskusane s viacerymi znackami). ak vsak dostanem nadchu v case alergickej sezony, ked uzivam sprej s kortikoidmi, tak upchaty nos nema sancu.

wiccawicca
26. okt 2022

Ja kvapky veľmi neužívam, ja som asi výnimka, moja nádcha trvá jeden deň, to mi statočne tečie z nosa, na druhý deň mi to zhustne, že nemôžem dýchať, tak si striekam morskú vodu aby som vysmrkala hlien a je po nádche. Zato môj muž má nádchu aj mesiac, on si sprej do nosa dáva, ale mám pocit či s ním či bez neho, trvá mu rovnako dlho.

merlinja
26. okt 2022

Ja nepoužívam nič.

slavomira236
28. okt 2022

Deťom nekupujem vôbec sebe už ani toľko sebe ani sirupy od kašľu a kvapky vôbec badhu nezvyknem mať skôr kašeľ orieduskovy deťom nos preplachujem to im uvoľní nos najlepsie