Zápal vonkajšieho ucha

lenka1921
5. aug 2020

Ahoj 🙂 Kto ma skúsenosti so zápalom vonkajšieho ucha? Beriem antibiotiká 3deň a nevidím-necítim rozdiel. Ta bolest je neznesiteľná. Dnes ráno som bola opäť u pani doktorky...odpoveď na moje sťažnosti bola vydrz.🙄. Ucho mi hnisa a tak isto ma uz bolí aj druhe ucho. Pri kvapkani kvapiek do ucha som si pipetou vytiahla hnis z ucha :/

ctrl
5. aug 2020

@lenka1921 toto treba riešiť už cez pohotovosť a ni ze vydržať bolest ucha . Pošlú ta na oddelenie a tam ta neodbiju ja som mala ten istý problém . Pozreli obidve uši spravili oplach a zmenili ATB .Pozor aby ti to neprešlo do zápalu stredného ucha Ucho nie je sranda.

iveta7677
5. aug 2020

@lenka1921 chce to cas, Ja som mala tiez problem s vonkasim zvukovodom bola som na tabletkach hadam 4 dni kym.sa to upokojilo. A strasna bolest to bola...Ja som mala kvapky do ucha a aj antibiotika.

lenka1921
autor
5. aug 2020

Aké antibiotiká vam na to predpísali?
Ani lieky proti bolesti nezaberaju😒 a ked aj tak mierne stlmia bolest na cca pol hod.
Vyskúšala som skoro vsetky druhy analgetik

lenka1921
autor
5. aug 2020

@ctrl podľa mňa mi dala slabe antibiotiká :/

lenka1921
autor
5. aug 2020

@iveta7677 3dni 3noci som uz zvladla tak ešte tych par dní ma mozno nezabije 😁

babi81
5. aug 2020

@lenka1921 momentalne to ma nasa dcerka 4r, antibiotika plus lroti bolesti 3xdenne , zajtra nide 3den

lenka1921
autor
5. aug 2020

@babi81 to mi je ľúto 🙂 moja dcérka mala problémy s ušami pred dvoma rokmi ked mala 6r. Tvoril sa jej hnis v strednom uchu a mala dierku v bubienku.😑. No hrozné je prejsť si nieco s vlastným dieťaťom. Potom sme podstúpili chirurgický zákrok. Dodnes mi nieje dobre uz len z tých spomienok.

zuzi56
5. aug 2020

@lenka1921 ja som mala tiež zápal, ani na hodinky som nemusela pozerať a vedela som koľko je hodín, každé štyri hodiny Ibalgin, atb neviem aké som mala ale bolesť začala ustupovať Adi po 5-6 dni,
Teraz na to ucho horšie počujem, ale najprv som zamiešal mobil do opravy, že mi ide reprák zle, a to moje ľavé ucho je na opravu 🤣🤣🤣

lenka1921
autor
5. aug 2020

@zuzi56 zistila som ze ibalgin mi nepomáha ani 2x teraz som vyskúšala Panadol ultra rapid_take šumivé s rychlim nástupom ucinku no uvidime 😑.
Tiez si mala take mokre uši,taky pocit mokvania?
No a ked si dám ušné kvapky tak ma to boli ešte viac

janula12345
5. aug 2020

@lenka1921 ake mas ATB? ja som pri zapale mala Augmentin a zabrali rychlo a dobre. A to som notoricka usna pacientka- ja to uz mam od mala, takze chronicky zapal.

zuzi56
5. aug 2020

@lenka1921 ja som myslím nič do ucha nedávala, bolesť to bola taká hrozná že až.
Daj si flektor, a ak nepomôže určite radšej chod na pohotovosť, ono to ucho neni žiadna sranda, kebyže tu bolesť nezažijem, ani by som neverila.
Ale mne to pomohlo na pár hodín a potom zasa niečo od bolesti, ja som to striedala .ale flektor si kúp, je to prášok do vody

lenka1921
autor
5. aug 2020

@janula12345 zinat 🙄

lenka1921
autor
5. aug 2020

Aj keď som tabletky od bolesti zjedla asi pred hodnkou aj tak mam taku bolesť v ľavom uchu,,,,ako keby som tam mala bublinu alebo co,,,taka pulzujuca bolest

janinah
5. aug 2020

to bola orl dr alebo obvodná? zajtra k inému dr,samozrejme orl....

zuzi56
5. aug 2020

@lenka1921 zinat sú atb pre tehotné, sú slabe

79viktoria79
5. aug 2020

@lenka1921 ale do ucha sa nekvapka! to sa ti este zhorší,treba na kusok vaty nakvapkat a tak vložiť do ucha

tanuuulka
5. aug 2020

@lenka1921 ahoj, ja som mala tri mesiace opakujúce sa zápaly. furt sa mi zhoršilo na víkend a končila som na pohotovosti a dali mi pamycon, ktorý vždy zabral na týždeň a potom to tu bolo znovu (mne to inak začalo po kontrole u ušnej, podľa mňa mi do ucha zaviedla dáku infekciu a potom ma dokonca odmietala liečiť!). na pohotovosti mi vyberali z ucha tiež ten "zápal", bola to hrozná bolesť, pomáhal mi iba brufen... až som nakoniec povedala mojej obvodnej, aby mi dala zinnat, lebo ako decko som na tieto atb reagovala najlepšie. tak mi to predpísala a odvtedy mám pokoj už asi 4 mesiace. ale dovtedy som mala tie bolesti také, že som pochodila kadejaké vyšetrenia, skončila som dokonca so žiadankou na MR. našťastie to nebolo nakoniec potrebné.

katarinka289
5. aug 2020

Moju dceru bolelo ucho 4dni pred odletom na dovolenku.Poradili mi OTOBACID a let zvladla na jednotku.Teraz sa na dovolenke aj potapa a nic

iveta7677
6. aug 2020

@lenka1921 ja som musela brat na bolest flector

petrapod
23. júl 2021

Ahojte. Tiež sa hlásim s bolestou ucha. Včera som bola u doktora dal mi trojdňové antibiotiká Azitrox a kvapky uniflox. Včera som si dala prvé dnes druhé a žiadne zlepšenie dokonca mám v hrdle na tej strane zápal a také hrdlonako býva pri angine. Niekto má skúsenosti kedy asi záberu antibiotiká. Ďakujem pekne za odpoveď.

essinna1
15. máj 2023

Uniflox