Žabinec na nechte

2. máj 2024

Baby odpadol mi gelovy necht a mam zabinec pod nim. Zbrusila som to sle uplne doke nejde. Pomohlo na to nieco? Ci treba ist k lekarovi
Mam protiplesnovy nater na nechty

Prikladam foto s odpadnutym nechtom pred a po zbruseni. Treba jedt aj nejake lieky a ist k doktorovi ci staci to doma vyliecit

hugigugin
2. máj 2024

https://www.aristora.sk/l/zabinec-alebo-mykoza-...

Zbrusiť, dezinfikovať. To nie je pleseň. Tu to máš rozpisane. A mudr.na žabinec netreba.

lakebabe
2. máj 2024

Mala si tam veľký odchlip aj odrast dostala sa ti tam voda , zabinec sa urobí rýchlo, keď som ho mala len som to zbrusila, vydezinfikovala alkoholom a odrastol. Ale dostať kúpiť aj v drogérii taky antiplesnovy ako keby lak. Doktora netreba

autor
2. máj 2024

@lakebabe tebe tiez ostal zeleny po zbruseni a potom odtastol?

lakebabe
2. máj 2024

Takto isto ako tebe svetlo zelený potom normálne to odrastlo

autor
2. máj 2024

@lakebabe dobre tak to si ma upokojila. Lebo som mala hrozostrasne scenare v hlave. V lekarni nevedeli co to je tak som googlila.

lakebabe
2. máj 2024

Nie nestresuj mala si veľmi veľké odrasty je to vidno na foto a pravdepodobne si kdesi necht buchla a sa odchlipil tam stačí keď sa vlhkosť dostane a máš za chvíľu toto. To ti dorastie v pohode

dariaaa
3. máj 2024

Tak isto som robila gelove nechty a pred 1,5 rokom sa mi presne toto urobilo pod nechtami.Z krvi aj z vyskrabku z pod nechta mi zistili plesen.Pol roka som brala lieky Terbinafin.Tie sa mi dali do kopy,vyrastol novy a po roku keď som skusila urobit nove nechty,opat gel,zacalo ma to okolo lozka svrbiet a v noci o 2 hodine som to davala dole.Mam to uz v tele a nikdy sa toho nezbavim.Neodporucam robit znovu lebo uv lampa ti to len viac podpori a este viac zhorsi.Daj to cele dole a zbrus do maxima tak,aby si neposkodila lôžko nechtu a pokial nemas lieky,namacaj ich v slanej vode alebo do misky jablcny ocot 1÷1 s vodou.Vsetko to musi prec,lebo sa ti to bude pod nechtom len drzat

katrin21
3. máj 2024

No ,nenechaj sa uchlacholit, rozhodne to nepokryvaj , este viac odbrusit, kym je zelemy a vidno to,zabinec je stale tam.. moze to byt az psedomonada, to uz nie je potom sranda a zacina tiez nevinne zelenkavo.... urcite preliecit niecim protiplesnovym a nechat odrast

autor
4. máj 2024

@katrin21 natieram si to protiplesnovym pripravkom a necham si to odrast budem to sledovat radsej nebudem na to davat novy gel

hugigugin
4. máj 2024

To čo Máš na nechte nie je pleseň je to žabinec od vody.Je to zelene urobil to odchlip pod ktory sa dosravala voda . Mala som to za 15rokov nechtov asi 2* opilovalo sa a normalne my urobila nechty. Na ďalšie menenie už bolo ok.

natalila90
7. máj 2024

Ďakujem za diskusiu.. akurát riešim to iste, aj keď ja mám len odchlip na akrylovych a rozmýšľam čo s tým spraviť. Nič iné mi zrejme neostáva len utekať do salónu a dať ich dole.