Vnútorné hemoroidy a ich liečba

1. okt 2020

po niekolkych vysetreniach mi gastroenterolog nasiel hemoroidy - vraj 2. stupna, t.j. vnutorne. netusim, preco to bolo az pri kolonoskopii a nie pri predoslej rektoskopii, ale ok. minula som zbytocne 40 eur a kopu casu na to, aby som sa dozvedela, co som vedela aj sama bez lekarov. vysledok: odporucanie - dieta. a to je vsetko. to teoreticky ovladam a praktizujem.
lenze ked pozeram na internete, hlavne stranky proktologov, vacsinou pisu, ze to treba riesit zakrokom a hned, lebo to bude stale len horsie. nechcem prist az do stadia, ze si to budem musiet zatlacat a bude to bolestive a zakrok narocnejsi.
tak neviem, ci ti proktologovia chcu len zarobit alebo sa gastro na mna proste vykaslal... comu mam verit? mate nejake skusenosti? "vyliecili" ste si vnutorne hemoroidy alebo to nema zmysel a treba fakt ist radsej na nejaky zakrok napriek (ne)odporucaniu gastroenterologa. alebo existuje este nejaky relevantnejsi odbornik? a ak ste sa tych vnutornych na dlho alebo nastalo zbavili, co pomohlo? dik

lilian183
1. okt 2020

Ja som mala vnútorné hemeroidi. Gumičkoval mi ich chirurg, ktorý sa zaoberá len hemeroidmi a zarastenými nechtami. Za každú návštevu som platila

dada121212
24. okt 2020

Zajdi za chirurgom. Navrhne ti riesenie podla zavaznosti. Existuje viacero moznosti riesenia.

iveta6868
26. aug 2021

@lilian183 Prosim Vas kde Vam gumičkovali hemoroidy? Bolo to bolestive?

lilian183
26. aug 2021

@iveta6868 MUDr. Horný v Stupave. Skôr neprijemne. Raz som od bolesti vykríkla, a povedal, že mám fissuru natrhnutu. Ukázal mi na to cvik