Vitamín, ktorý obsahuje všetko

2. máj 2024

Ahojte. Beriem vitamín D3, biotin, zinok, B12, magnezko. Neviete o nejakom vitamíne ktorý má všetko pokope a aby to malo aj toľko mg ako len jeden vitamín D3 napr ? Ďakujem pekne

andrejka_20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelammka
2. máj 2024

Co tak balícek zdravia ? Všetky vitaminy pokope

rozculena
2. máj 2024

Ku D3 treba brať aj K2,inak nemá význam.
Nemám rada "všetko dokopy".Nie všetko sa môže so všetkým a v rovnakom čase......ja mám momentálne asi 12 fľaštičiek😂 a to niektoré sú 2-kombinácie. Neužívam to ale naraz,

thirstymonk
3. máj 2024

Naco vyhadzujes prachy za nieco, coho mas aj tak dost v strave?

misisika
3. máj 2024

Niektoré vitamíny a minerály sa vzájomne vylučujú. Napríklad medzi magnéziom a zinkom by si mala mať niekoľko hodín odstup. A to je len jeden príklad, čo si pamätám, je ich viacero. Pamätám, že niečo sa vstrebe do tela len ak si k tomu dáš niečo mastné (aspoň pár kvapiek oleja), zatiaľ čo inú látku také tuky odbúrajú. Takže ak aj sú na trhu aj nejaké prípravky, treba sa zamyslieť či ich tvoje telo aj naozaj spracuje a či sa nevylučujú, aby si dosiahla želaný efekt.

michaelammka
3. máj 2024

@rozculena 🤣🤣🤣🤣haha nie ,ale aspon som sa dobrr zasmiala👌

rozculena
3. máj 2024

@misisika D3 s tukom a mliečne výrobky znižujú jeho vstrebateľnosť

rozculena
3. máj 2024

@thirstymonk potom by nikto na svete nemal napr.osteoporózu.....

thirstymonk
3. máj 2024

@rozculena To je lož. Mliečne výrobky väčšinou obsahujú aj tuk :D

Prečo by nikto na svete nemal osteoporozu? PRáveže vtedy by nikto na svete nemal osteoporozu, ak by to fakt bolo take jednoduche, že stači žrať v tablete vitamin D3 a osteoporoza bude eradikovana