Vie obvodný lekár z krvi odhaliť chorú štítnu žľazu?

26. sep 2023

Vie moj obvodny lekar z krvneho obrazu z klasickej preventivnej prehliadky odhalit ak by som mala nejaky problem so stitnou zlazou? Dakujem

zuzana76
26. sep 2023

ano, ale musi vziat krv na TSH, neviem ci moze brat aj krv na fT4, to by mal uz take celkove zhodnotenie, ale nieco vie zistit samozrejme, ale nie z bezneho odberu krvi

autor
26. sep 2023

@zuzana76 takze pri beznej preventivke nezisti? Dakujem

zuzana76
26. sep 2023

to asi na preventivke nerobi, takze by si mu to mala povedat, ze sa citis napr unavena, alebo aky mas probloem, alebo niekto v rodine ma, nie pri beznej prehliadke nezisti, si myslim

koniarova
26. sep 2023

Pri bežnej nezistí.

vanilkovazmrzka
26. sep 2023

Z bezneho asi nie, ale moze nechat spravit komplexnejsi rozbor.

autor
26. sep 2023

Dakujem vam vsetkym 🤗

la_dolce_vita
26. sep 2023

ak o to požiadaš pri preventívke, tak áno... vlastná skúsenosť.

nikolca
26. sep 2023

Pytaj sa na vyšetrenie k endokrinologovi

eliska125
26. sep 2023

povedala som o priznakoch a požiadala som ho o vyšetrenie hormonu TSH

martinka13
26. sep 2023

Z bežného rozboru nie. Môjmu sa nezdalo EKG, poslal ma na kardiológiu. Tam OK ale doporučil odber na štítnu. Tam vyšli už zle výsledky.

nikolca
26. sep 2023

@eliska125 aj ti prosim ťa niečo zistili?ja chcem tiež požiadať o vyšetrenie za kratku dobu som strašne pribrala začali mi neskutočme padať vlasy keď sa prečešem vypadne mi chumač vlasov normalne sa toho bojim

eliska125
26. sep 2023

@nikolca ano ja som mala to isté..rychle priberanie, potenie, unava, nesustredenosť.. ale TSH som mala ok takže štitna to nebola :D nezistilo sa nič asi len tvrdy rezim v jedle