Ventilačné trubičky do uší

divozena
20. dec 2022

ahojte, dcere v lete vyberali nosnu mandlu pre chronicky zapal stredneho ucha, ale nepomohlo, do mesiaca bola mandla naspat a teraz celu jesen zimu zase zapal a tekutina v strednom uchu. Na Orl jej chcu opat vybrať mandlu a zároveň zaviest ventilacne trubicky do usi, chcem sa spýtať ci s tým ma niekto negativnu skúsenosť, napr komplikacie po operácii, alebo ze nezrastol bubienok naspäť po vybrati...

babulkomale
20. dec 2022

@divozena mozes mi napisat správu ked chces.

zuzinabila
20. dec 2022

@divozena nam to hrozilo a priamo pri operacnom zakroku jej nakoniec spravili len malinku dierku aby tekutina vytiekla a trubicky nezaviedli.cize do poslednej chvile sme nevedeli ci jej budu davat alebo nie.velky kamen mi vtedy odpadol,lebo sa s nimi nema plavat a my plaveme v lete radi a casto.zhojilo sa to spontanne potom.teraz toto riesime s mladsou dcerou,znova hrozia trubicky,znova som v strese ale asi az pri zakroku na operacke uvidia stav čo treba ci nie a ci pojde von len mandla. A inak,ako vam mohla do roka narast?robili jej v celkovej narkoze?vtedy nezvykne dorastat

zuzinabila
20. dec 2022

@divozena ale ked treba trubicky,nevahaj.kamoska.cakala zbytocne dlho,prisli o 5 min.12,hrozilo trvale poskodenie sluchu..ked si dobre pamatam,vysvetlila mi to tak,ze ked je ta tekutina v uchu uz dlho,mozu sa robit vyrastky a to uz je nezvratne

anjelicek26
20. dec 2022

Syn ich mal dva roky, uplne bez problemov, kludne sa pytaj... do usi sa davaju anatomicke stuple, robia ich na mieru, s plavanim a inym problem nie je @zuzinabila

zuzinabila
20. dec 2022

@anjelicek26 ano, stuple som uz zacala vtedy pozerat ako riesenie. ale pamatam si, ze niekto mi ani tie stuplne neodporucal a nepamtam si, preco. su tam nejake rizika?
nevies?

zuzinabila
20. dec 2022

@anjelicek26 lebo ked teraz skoncime s mladsou dcerou s trubickami, bolo by mi luto, keby sa vyhybala vode tak dlho

anjelicek26
20. dec 2022

@zuzinabila stuple su skvela vec, bravali sme aj na plavaren a aj na jazero, robili mu ich na mieru. Ziadne problemy nemal, ani by ma nenapadlo, ze by mat mohol... jemu to neskutocne pomohlo, zmensovali mandlu, davali von polypy, otvarali jeden sluchovod plus teda davali rurky do usi, konecne normalne pocul... alternativa B je kupacia ciapka, len to mi syn uz vtedy oznamil, ze on ako blbec vyzerat nebude 😂 Chodime a chodili sme plavat kazdy tyzden 👍

zuzinabila
20. dec 2022

@anjelicek26 super, ďakujem ti. tak uvidíme, ako nakoniec dopadneme my.

anesim
20. dec 2022

@zuzinabila synovcovi davali trubicky ako 2,5 rocnemu, bolo to v maji, mal ich vyse roka, - 2 leta, doma bazen a 2 dovolenky pri mori zvladol s neoprenovou celenkou. Jemu niekolkokrat prepichovali usi,a hrozilo mu poskodenie sluchu, chodil aj na nejake merania, ale nakoniec je OK

divozena
autor
20. dec 2022

@zuzinabila ano v celkovej narkoze, asi ju zle vybrali resp nie dostatočne lebo po mesiaci bola naspat v pôvodnej velkosti

divozena
autor
20. dec 2022

@anjelicek26 dcera tiez chodi plavat každý týždeň uz od mala a bsvi ju to, ale nám prave na orl povedali ze s tým bude musieť skoncit lebo potapat sa nemoze s tymi trubickami, tak aj z toho som smutná, lebo rada tam chodi vy ste sa s tymi speci stuplami aj ponarali?

anjelicek26
20. dec 2022

@divozena ano on vela plava... tie anatomicke stuple funguju ako 100% tesnenie... Ako jasne nepotapa sa kilometer, ale proste preplavat cely bazen pod vodou neni problem...

divozena
autor
20. dec 2022

@anjelicek26 ďakujem, to si ma potešila 😊 a po tych dvoch rokoch mu to vybrali a odvtedy uz vôbec nema problem s usami? ze tie zapaly sa nevratili ked uz bol bez trubiciek?

zdenulkam
4. apr 2023

@anjelicek26 prosím akú značku odporúčas?

anjelicek26
4. apr 2023

@zdenulkam znacku coho? anatomicke stuple? Tie sa robia na mieru v sanitackom obchode alebo tam kde sa predavaju pomocky pre nepocujucich... v kazdom velkom meste byva taky obchod, len clovek po nich moc nepozera, kedze vacsinou take veci nepotrebuj.

zitaje
17. apr 2023

Mne asi budú dávať tiwto ventilačné trubičky do ucha, mám už 2 mesiace zaľahnuté, zápal preliečený, raz bubienok prepichnutý, ale stále tam mám tekutinu a zaľahnuté.
To sa robí operačne? Podrobnosti k môjmu prípadu ešte neviem, teraz ma poslali do ambulancie v nemocnici, že po 2 mesiacoch už dr. nevie čo so mnou...

babulkomale
17. apr 2023

@zitaje ked vydrzis, spravi ti to ambulantne opichane mezokainom. Je to rychle. Mne robili raz s mezokainom a raz len s lokalnou anestezou naliatou do ucha.
Ide o to kolko vydrzis. Mne prepichovali tolkokrat bubienky ze mini zakrok s vidinou zlepsenia stavu som s radostou vydrzala.

babulkomale
17. apr 2023

@zitaje a mohla som si vybrat zlatu alebo titanovu 😃

zitaje
17. apr 2023

@babulkomale jasne, to vydržím, práveže sa viac bojím uspatia. Vďaka.

jituniks
29. máj 2023

@anjelicek26 prosim ta kde ti robili na mieru tie stuple?tiez idu malej o 2 dni davat trubičky , ide leto o mesiac dovolenka , doma bazen a mne uz je teraz luto ked si predstavím ze by sa nesmela kupat a plavat atd… Dakujem

traxo
5. jún 2023

@jituniks akurat sme po zákroku ventilačných trubiciek a vybratej krčnej mandle…tiež riešim tie stuple do uši a nikde sa nemôžem dopátrať kde ich robia na mieru podľa uska…ideme do BA kde predávajú veci pre nepočujúcich tak uvidím ci niečo vybavíme…

zdenulkam
5. jún 2023

@traxo ako sa citi dieťa? Mandle uz ma preč ,ideme len tie trúbky riešiť

jituniks
5. jún 2023

@traxo prosim ta ak by si to zohnala daj mi vediet prebehla by som tam aj ja… ja som sa dopátrala ze aj v obchode PROTETIKA by ich vedeli vyrobit na mieru idem sa tam zajtra osobne opýtať mali by stat 13.90€ tak som zvedava ci spĺňajú to co potrebujem. Inak dnes som testovala stuple do usi z obchodu rybicka .SK s takou neoprénovou čelenkou a musim povedat ze naozaj som mala sucho a to aom aj skákala do vody a plávam vela pod vodou … len neviem ci to je moj subjektívny pocit …tak idem skusit este v stredu s tym ze dam si do ucha vatu, potom ten stupel a celenku a uvidim v akom stave vude vata. Dam vediet.

traxo
6. jún 2023

@zdenulkam to bolo dost dobre, po tom zákroku ho nebolo nič, mali sme kvapky do uska na tu ranku…len ta mandla tak 3 dni než sa rozpapal a zacal rozprávať…

adkasmejka
4. júl 2023

@jituniks ahoj, prosím ta ako si dopadla v tej Protetike? Dali sa vyrobiť stuple pre detičky? Resp zohnala si? Dskujem

badbodka
11. júl 2023

@zitaje
Prave vcera mi znama hovorila o svojom pripade, ze ju pobolievali usi, ale zapal nemala, mala hlavne zalahnute vkuse. Bola aj na vlozenie trubiciek, len tie jej po kratkej dobe vypadli a nepomohlo to.. tak nakoniec skusila fyzioterapeuta a ten si vsimol, ze ma to zalahnute ucho aj blede (slabo prekrvene) oproti druhemu, doporucil jej cievne. A tam zistili zuzene cievy dakde na krku.. nasadili jej akesi latky co uzivaju kulturisti na rozsirenie ciev a odvtedy ma pokoj (teda, ze vzdy po nejakom case si tu "liecbu" preventivne zopakuje). Len pre info..

zitaje
11. júl 2023

@badbodka waw, zaujímavé, vďaka. Ja mám problém s eustachovou trubicou, mám ju zúženú, či čo... Inak už mám trubičku v uchu pár týždňov, je to lepšie ako bez nich, ale teda čakala som väčšiu slávu trocha. A ako zistila tvoja známa, že jej to vypadlo?

badbodka
20. júl 2023

@zitaje Na kontrole u dr. to zistili.

jituniks
30. júl 2023

@adkasmejka ahoj nie nedali ale teda stuple do usi z rybičky plus ta ich celenka su top … prežili sme s nimi celu dovolenku plus denní denne salenie plavanie kúpanie sa v bazene doma . Aj aquaparky.

zuzka0601
3. nov 2023

@traxo ahoj 🙂 synovi akurát dnes dávali trubičky do uši a zmenšovali nosnú mandľu. Prosím tá aké opatrenia ste museli dodržiavať? Veľmi sa toho bojím..nosil niečo v uškach aj doma? Zevraj nesmie byt prievan ani nič podobne :(