Veľmi časté močenie

lucia851
24. sep 2019

Ahoj mam problemy s mocenim,za den idem aj 15-20 krat cikat.V noci sa tiez na to budim.Pijem len trochu cez den.Nechapem co to moze byt.Poradte mam s tym utekat k lekarovi?

extempore
24. sep 2019

Môže to byť príznak cukrovky... Kúp si v lekárni pásiky na detekciu cukru v moči

lucia851
autor
24. sep 2019

Cukor mavam dobry si sem tam zmeriam u svokry

lucia851
autor
24. sep 2019

Bola som nezdrava neviem ci som neprechladla

00ivi00
24. sep 2019

@lucia851 možný zápal močových ciest.. Najlepšie hneď k lekarovi, ten to hneď zistí z moču

h2
24. sep 2019

@lucia851 Ahoj, hlavne musíš veľa piť. Dúfam, že nepiješ málo kvôli tomu, aby si nemusela ešte častejšie chodiť cikať. Pokiaľ nemáš bolesti pri močení, v podbrušku, či v oblasti obličiek (spodok chrbta), tak k lekárovi nemusíš. Ale skús si kúpiť urologický čaj, alebo nejaké voľnopredajné lieky/výživové doplnky na močové cesty (Urinal atď, v lekárni Ti poradia). Treba byť v teple (brucho a nohy) a veľa piť! Neboj, to prejde.

lucia851
autor
25. sep 2019

Bola som u lekara dostala som antibiotika.Dufam ze sa z toho vylizem

peta2202
25. sep 2019

dostanes sa z toho, len nepanikar hlavne 🙂

cukroska
30. sep 2019

@lucia851 žiaľ ja stým bojujem snáď 20 rokov. Od prvého pôrodu. Žiaľ neúspešne. Ale ja mam hyperaktivny močový mechúr. Objavuje sa mi to v strese a najväčšie problémy mam zamozrejme v chladnom období. Musím mať stále nohy aj brucho v teple.Kvôli tomu aj strašne málo pijem, lebo ak vypijem musím utekať na wc. Obmedzuje ma to nie len v práci doma ale ale mam s toho stresy kdekoľvek aj v bežnom živote. Lieky mi nikdy žiadne nezabrali, absolvovala som rôzne vyšetrenia, cievkovanie, ale môžem povedať, že všetko neúspešne. O nočnom vstavani na toaletu každú hodinu ani nehovorím. Sú dni keď je lepšie, leto je relatívne ešte ok, ale v noci chodim stále. Určite je to ak moja ľahostajnosť, že to nejako radikálnejsie neriešim,ale ja tak nerada chodim po lekároch, pretože doteraz to nemalo žiadny efekt.Úplne najhoršie je niekam ísť kde nie je toaleta to vo mne vyvoláva stres. Takže 20 rokov som nevyspatá, veľa krát s toho nervózna a neviem už kde a na koho sa obrátiť.

elenatomasova
30. sep 2019

@cukroska To isté mám aj ja poznám už všetky Wc v našom meste vtedy som kľudná keď viem kde je Wc už to neriešim.Ja som mala pokles maternice,že keď pôjde von už som mala pred 50 tak to bude dobré.Nic sa nezmenilo teraz mám pokles moč.mechura s to isté...Tiež je to niekedy lepšie niekedy horšie a už neviem ako by som to mala riešiť,asi ďalšia operácia kde to všetko nadvihnúť..My ženy s tým stále máme problémy.

lily14
17. dec 2023

@cukroska
@elenatomasova ahojte baby ja to mám tiež cez rok aj vy mávate pribrom menšie bolesti podbruška a trochu vzadu chrbát...je vyndwm z wc a zase by som sla..hroza

cukroska
19. dec 2023

@lily14 nie ja nie.