Úzkostné stavy

katuska322
28. máj 2022

Ahojte, tento týždeň v stredu sa mi v dôsledku nepríjemneho zážitku po masáži krčnej chrbtice spustil panicky atak a úzkostny stav, v noci sa mi nedalo spat, busilo mi srdce, ťažoba na hrudi, vtierave myšlienky, že sa asi zbláznim a pocit akoby som to nebola ani ja, dala som si polku lexaurinu, až sa trosku upokojim, no ráno mi bolo ešte horšie, počas dňa som sa to snažila rozdychat, ale nemohla som ist ani do prace ani von, večer mi bolo lepšie, na druhý deň som mala cestovať vlakom, to bolo peklo, keď som vystúpila, hneď ma chytila panika, prišlo mi zle, na odpadnutie, sadla som si na lavičku a rozdychala to trosku, ale už mi bolo zle do vecera, búšenie srdca a tlaky na hrudi, cudne pocity, na noc som si dala opäť polku lexaurinu, ale dnes ráno to je zas také všetko ako zahmlené, akoby som bola vo sne, v pondelok idem na vyšetrenie k psychiatrovi, snáď dovtedy vydrzim, má s týmto niekto podobnú skúsenosť? Ze sa bojim aj vyjsť von, to som nikdy predtým nemala, podeľte sa o svoje skúsenosti a rady ako to zvládať, nechcem byť závislá na nejakých liekoch

perdita11
28. máj 2022

@katuska322 ahoj, mala som istu dobu take obdobie, kde som sa mala odpadnutia a neviem coho vsetkeho. Ale ja som to prekonala sama. Raz som si povedala, tak odpadnem a co je na tom? Dokonca raz som aj naozaj odpadla, mam nizky tlak a vtedy toto zmizlo uplne, lebo som zistila, ze chvilkovy pocit slabosti nic nie je.
Ak to bude trvat dlho tak odporucam odbornika

katuska322
autor
28. máj 2022

@perdita11 mňa skôr straší to búšenie neustále a pocit, že sa bojim ísť aj von, a do stredy som normálne fungovala, odvtedy ako by sa niečo zmenilo, človek má pocit ze mu už asi šibe alebo čo, chystám sa v pondelok za lekárom

luccija
28. máj 2022

@katuska322 daj si celý liek polka je nič.A 3x denne.Co sa stalo na tej masáži?

katuska322
autor
28. máj 2022

@luccija robil mi nejaké mäkké techniky, mala som hlavu zaborenu vo vankúši, keď som sa postavila, mala som úplne rozmazane videnie, nevedela som zaostriť, vyšla som von a bolo to horšie, nevidela som poriadne na mohol, chytila ma strasna panika, nevedela som sa upokojiť, len rýchlo domov ze chcem ísť, do vecera sa to upravilo aj som sa upokojila, ale keď dom si ľahla, znova búšenie srdca, tlak na hrudi a uz to šlo a odvtedy mi je takto.

luccija
28. máj 2022

@katuska322 liečis sa na niečo, keď máš doma Lexaurin?Po masáži sa cítim podobne ved máš zatvorené oči, uvoľnis sa...tiež som malatna mám nízky tlak...oddychuj.Podla mňa to bolo len vyústenie nejakého stresu a veľmi si sa zľakla.davaj si liek normálne polka Ti nič nepomôže na chvíľku....

zuzana1986111
28. máj 2022

@katuska322 ja mám problémy s krčnou chrbticou a tiež práve tá mi spôsobuje úzkostné stavy a búšenie srdca, tŕpnu mi ruky a hlavne v noci.

katuska322
autor
28. máj 2022

@luccija lexaurin mi ešte v januári dala obvodná, keď som počas covidu mala tiež búšenie srdca, ale vtedy ma to prešlo po dvoch dňoch, toto sa mi zdá však horšie

katuska322
autor
28. máj 2022

@zuzana1986111 no mne ju prekvapivo uvoľnil, skoro vôbec ma už neboli, ale asi mi to privodilo úzkostne stavy, tiež mi trpnu ruky, srdce ide vyskočiť z hrude, vtierave myšlienky, ráno som si sla dat raňajky, tak som aj z toho bola úplne mimo, nervozna, nechápem... Ako to riešiš ty?

laila22
28. máj 2022

@katuska322 úzkostné stavy Ti mohli nastúpiť aj po prekonaní nami covidu. Veľa ľuďom sa to stalo. Určite zajdi k psychiatrovi. Kúp si vitamínu C, magnézium, Acutil, b komplex, D

katuska322
autor
28. máj 2022

@laila22 len ten som mala v januári, ono tam asi bolo viacero stresových faktorov, užívam C, D, magnézium, aj vitamíny B,. V pondelok sa k nemu chystám, snáď mi pomôže, lebo je to nepríjemné celé

alexnina777
28. máj 2022

@katuska322 ahoj, spúšťačom možu byť tie stresové faktory o ktorých konkrétne nepíšeš, plus postcovid syndróm..prešla som si veľmi podobnými stavmi, skoro rovnakými, ustála som to bez liekov, veľa magnézia , tekuté magne B6, odľahčiť stravu a naštudovať si niečo o dýchaní a meditácii..minimálne ti to zmierni tieto stavy..

luccija
28. máj 2022

@katuska322 to je jedno s druhým nehladaj príčinu v masáži.Ked je človek v napätí prvá trpí krcna chrbtica.Vies si pomôcť sama liekom, čítaj si, oddychuj, magnézium...aj pred menzesom sa úzkosti zhoršujú plus COVID a celá atmosféra v ktorej žijeme tomu napomáha.Bude dobre len sa na to nefixuj ľahni si na slnko, chod sa prejst.Mne bolo po Covide tiež zle plus problémy s menzesom všetko naraz.Uzkosti...som rada, že to mám za sebou Lexaurin mi veľmi pomohol v najhorsom

katuska322
autor
28. máj 2022

@alexnina777 no tiez by som to rada ustala bez, liekov, ale neviem, v akom to je štádiu, hlavne tie nepríjemné pocity ze som akoby vo sne, to som nikdy predtym nemala, ako sa to prejavovalo u teba?

katuska322
autor
28. máj 2022

@alexnina777 stresové faktory boli smrt mamy v dôsledku covidu, samovražda kolegu, veľa stresu ohľadom iných zdravotných problémov

alexnina777
28. máj 2022

@katuska322 myslela som si že si mala takéto spúšťače, to je presne ono ..pomohla by ti aj psycho terapia ale taká reálna s terapeutom, oni dokážu naozaj pomoct tie terapie..dať si lieky je najjednoduchšie, a chápem že niekedy aj nevyhnutné, ide o to ako sa nastaviš v hlave ty sama..ja som sa nastavila takto a zvládla som to..ale je pravda že spúšťače som az také vážne nemala..stavy som mala presne také isté, tŕpnitie rúk to je tetánia, panické ataky, pocit že sa nedokážem nadýchnuť a pocit na odpadnutie..hrozné stavy..mala som esenciálne oleje , rozne sú, ja mám dotteru a tie ma vždy rozdýchali aj ukludnili, bez nich by som to nedala..naštudovala som si meditácie, dychové cvičenia a yoga pomahá tiež..plus veľa magne B6 ..ja som aj stravu úplne zmenila

alexnina777
28. máj 2022

@katuska322 pretože keď realne vieš čo je spúšťač týchto stavov tak dokážeš pomocou terapeuta spracovať to čo držíš v sebe, veľký smútok, strach, hnev, a ked to nebudes potláčať hlbšie donútra ale budeš s tým pracovať tak vlastne odstrániš tú príčinu tých panických atakov..

zuzana1986111
28. máj 2022

@katuska322 ja lieky neberiem,len vitamíny a cvičím, behám a snažím sa myslieť pozitívne. Niekedy je lepšie a niekedy horšie. Ale ja mám aj takú povahu, že má všetko stresuje každá maličkosť, všetko veľmi prežívam,ale zase na odpadnutie to mi nieje.

laila22
28. máj 2022

@katuska322 prečítaj si o derealizacii a deperzonalizacii, tam najdes odpoveď na pocit, že sa cítiš ako vo sne.

katuska322
autor
28. máj 2022

@laila22 čítala som si, no nie je to bohviečo, asi tiež treba riešiť so psychológom alebo psychiatrom

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
28. máj 2022

@katuska322 tak to máš za sebou veľký stres:(ono to môže prísť až časom.Psychiater Ta vypočuje a určite poradí ako sa liecit

katuska322
autor
28. máj 2022

@zoro9836 no len to sa musím najskôr zbaviť týchto úzkostnych stavov, kedy sa bojim ísť aj von pomaly, resp s veľkou námahou