Tŕpnutie úst a veľký strach

aurelka1
20. apr 2024

Dobre ráno prajem všetkým
Mám takýto problem ma niekto stym skúsenosť prosím?
Pred veľkým piatkom vo štvrtok som šla do kostola hneď po 10 minútach mi prišlo veľmi zle vyšla som von hneď som začala vracať tŕpla mi tvar,ruky hlavne jazyk som si cítila ako keby mi ho niekto ťahal do zadu. Citila som že ho mám veľmi veľký a že mi veľmi tŕpne. Takto som chodievala do teraz po doktoroch chvála bohu všetko čisté len som mala infekciu a veľmi veľké ústne mandle som na antibiotikách a stereoidy mám ešte dnes posledné
Cítim že mi je dobre že už to nieje také ale stále keď sa idem najesť alebo z ničoho nič sa cítim v krku že sa dusím a na jazyku ako keby mi šiel do zadu alebo sa zasekol
V noci mám takýto strach aj cez deň niekdy že ten s tým naozaj niečo mám a môžem zomrieť bojím sa spať že nevstanem ráno mám 6 ročnú dcérku chcem byt zase tá mama ktorá som bola
Nedokážem ísť do obchodu alebo niekam a ísť sama lebo mám stále pocit že odpodnem atd. Máte niektorá z vás takýto strach alebo stres sama už neviem ako nato môžte mi prosím poradiť
A áno mala som infekciu aj na jazyku mám taký nieaky antibiotikovy sirup. Cítim sa ako blázon v noci nespím lebo sa bojím že sa zadusím alebo niečo take
Snažím sa prejsť tomu nieako som veľmi smutná koli svojej dcére
Od kedy to začalo sme u mojej mami niesom dokonca ani v mojom dome preto že budem sama doma príde mi takto zle a odpadnem alebo že mi niečo stane😭
Prosím vás mal niekto z vás takýto problem ako ste sa stoho dostali😭❤️❤️

jamimo
20. apr 2024

@aurelka1 panicko-úzkostná porucha, alebo tetánia👉 Smer lekár, neurológ, psychlóg, možno psychiater. Chce to čas, zvládneš, nájdeš si svoj spôsob, režim... Apropó, kortikoidy tieto stavy dočasne zhoršujú. Začni počúvať svoje potreby, dušu, telo...Režimové opatrenia:
Niekomu pomáha pevný režim, vylúčiť kofeín, rýchle cukry, oddych, meditácia, joga, pohyb v prírode, vlastníctvo psa, psychoterapia, medikácia - antixiolitika, a určite vysoké dávky kvalitne vstrebateľného magnézia, napr. Magnerot (ororát) alebo magnézium chelát, bisglycinát, threonát.
Tu na MK nájdeš x diskusií. Držím palce 💖a skoré zlepšenie!
PS: by si neverila koľko ľudí to má a zvládlo 💪

zuwa78
20. apr 2024

To su panicke ataky.Stach v noci, cez den. .pocit ze odpadavas....prešla som si tym.Trpnutie ust,jazyka, hrdla, tela...
Treba zajst za neurologom alebo za psychiatrom....potrebujes ukludnit nervovy System....
A neboj sa...neodpadnes....

aurelka1
autor
20. apr 2024

@jamimo dakujem veľmi pekne za tieto slova mám takéto stavy že nedokážem ísť do obchodu alebo niekam von zo svojou dcérou som stoho veľmi smutná stále plačem koli dcére vidím že je smutná snažím sa byt s ňou doma a venovať sa jej no niekedy príde to tak že nedokážem to
Dakujem bohu za moju mamu s sestry že mi takto pomáhajú od kedy sa mi to stalo som u svojej mami lebo cítim sa veľmi slabá s tie sprosté stavy že sa zadusím alebo odpadnem no katastrofa hnusim sa sama sebe ale dakujem no dúfam že to prejde čo najskôr a pojdem konečne si von z domu s dcérkou a manželom a dúfam že pojdem si bývať zase naspäť domov

aurelka1
autor
20. apr 2024

@zuwa78 dakujem veľmi pekne za tieto slova neviem ako to opísať ale keď čítam že to nieje nič také vážne cítim ako hreje pri srdiečku❤️❤️ dúfam že to prejde čo najskôr nedokážem ísť niekde von a do obchodu alebo niekde ďalej od domu je to premna veľmi ťažké koli svojej dcérke

jamimo
20. apr 2024

@aurelka1 rado sa stalo. Nie, samé to neprejde, treba to riešiť. Mne sa to nabaľovalo, kým mi docvaklo čo mi vlastne je. Ale na to prídeš sama, že s tými obmedzeniami (viac a viac) sa ti ťažko funguje. Tu na MK si pod lupou nájdi príspevky pod mojim nickom jamimo o tetánii, možno ťa to zaujme.
Držím palce.

lenkakamen
20. apr 2024

@aurelka1 tetania jak vysita🥹

aurelka1
autor
20. apr 2024

@lenkakamen žijem v zahraničí oni ohľadom toho všetkého riešia moje mandle
Odpadavala som im v čakárni mi k nám neprisli cez ti sklo nanas pozerali ako by som to mohla liečiť sama doma mohla by si mi niečo poradiť?

aurelka1
autor
20. apr 2024

@jamimo dakujem❤️❤️ určite idem pozrieť❤️

zuwa78
20. apr 2024

@aurelka1 presne viem ako sa citiš....to iste som preživala aj ja....tie symptomy čo ťa sprevadzaju su pocitovo hrozne ....musiš sa tomu strachu postavit zoči voči....
Ako podporu som brala b komplex, Magnezium 250-300 mg....zašla som aj do psychologa, psychiatra a bola som aj na neurologii.....jeden rok som brala AD.......treba zamestnat mysel, pozitivne mysliet, sport....tiež mi pomohla literatura na temu strach, panicke ataka.Pravidelny spanok je tiež zaklad..
Raz som čitala jedno pekne motto:Strach zaklopal na dvere,otvorila Odvaha a nik tam nebol...
Bude to beh na dlhšiu trať, ale zvladneš to.......

ivkav5
20. apr 2024

@aurelka1 tetania 🙏 poznám

nika23t
20. apr 2024

Prešla som si týmto, panicke ataky, úzkosť, neskôr potvrdená tetania (co pre mňa nie je diagnóza, ale neochota lekárov riešiť stav). Presne, ako Ti píšu baby vyššie, musíš vyhľadať neurológa, aj keď mne viac pomohla psychologička. Naučila ma upokojiť si myseľ a zvládnuť paniku ešte na začiatku, keď som cítila, ze prichádza strach. Zvládla som to bez liekov, ale doteraz si pamätám ten strach a beznádej, keď som mala doma dve malé deti a ja som nedokázala fungovať, lebo som nezvládala žiť bez strachu. Držím Ti palce, dá sa to zvládnuť.

aurelka1
autor
20. apr 2024

@nika23t ďakujem ti veľmi pekne❤️❤️

aurelka1
autor
20. apr 2024

@nika23t a ako si to zvládla prosím

ivkav5
20. apr 2024

Inak ja keď ti môžem odporučiť, ja som sa toho zbavila vďaka literatúre. Pomohli mi knihy- Prestaňte premýšľať, začnite žiť .(len je ťažké ju zohnaať, tuším ju má už len bookmania.sk) a jednoznačne kniha top Panické ataky- čo sa vám snažia povedať od Klausa Bernhardta. Keď pôjdeš podľa jeho knihy tak sa toho zbavíš ;)

jamimo
20. apr 2024

@ivkav5 ešte pridám knihy Dobehni svoj mozog, Zázrak jménem horčík, Hýb sa 👌

aurelka1
autor
20. apr 2024

@jamimo dakujem❤️❤️ mala si to tak ako ja že to mám aj viac krát cez jeden deň a každý deň?

jamimo
20. apr 2024

@aurelka1 ja som to mala celodenne 🫣😵‍💫😵

aurelka1
autor
20. apr 2024

@jamimo och bože moj už naozaj nevladzem stoho píšem práve teraz tebe zo slzamy už nevladzem cele dni takto byt každý deň vážne už toho mám plne zuby😭😭

nika23t
20. apr 2024

@aurelka1 pre mňa bol každý deň veľmi ťažký. Vždy, keď som vedela, ze budem sama s deťmi, tak hneď ma prepadol strach, taky brutálny, až ma to paralyzovalo. Bolo to náročné obdobie. Objednala som sa k psychologicke, mala som šťastie na fakt dobrú, mladú, o to viac si dala záležať. Veľa so mnou rozprávala, naučila ma uvoľňovacie a relaxačné techniky, ukázala, ako reagovať, keď začnem pociťovať strach, aby som to vedela spracovať hneď na začiatku a nedovolila, aby ma to cele pohltilo. Ale je dôležité nájsť správneho odborníka. Už to, ze vidíš, ze sa niečo deje je fajn. Lebo sa vieš pohnúť ďalej.

aurelka1
autor
21. apr 2024

@nika23t dakujem❤️ no áno vidím že je to úplne zle celú noc som bola hore stym že mi ťahá jazyk do zadu, bolo mi veľmi zle už nevldzem stoho cele noci nespať😭😭 a to som si dala cez deň diazepan