Trhanie vyrasteného "zubu múdrosti"

lubikan
3. feb 2012

Ahojte...mam asi uz cely zub mudrosti vonku,ale je tam dost natesno,ked sa lepsie kuknem,pri vychadzani sa obdral o vedlajsi....posunul mi trochu ostatne zuby....nepytajte sa preco som to neriesila skor-mam od detstva extreemnu paniku zo zubarov..radsej budem rodit 😖 ☹

chcem sa spytat,trhali uz niekomu mudry zub kt. uz asi nebude rast?ci je to take hrozostrasne,ako vsade citam-ze trhanie trva aj 2 hodiny....,pretoze ma cela strana veeelmi boli,zda sa,ze koli tomu poslednemu,tak nevien,ci je tam kaz,alebo este rastie....nepomaha brufen,tvrde nemam,cim by som vyplachla 😨 a robi mi dobre teply obklad...v noci mi pomohol zaspat zase studeny....

liz_lemon
3. feb 2012

@lubikan moze ti to aj stomatochirurg vyrezat
nemusis sa bat, ved ti daju injekciu proti bolesti, moze to vsak boliet aj potom, niektori ludia maju aj teploty po tom zakroku

lubikan
autor
3. feb 2012

@liz_lemon ok,ja len ci je vzdy potrebne dlabanie,pacenie...atd...ci to moze byt otazkou len jednych kliestov a trvania 1 minuty 😢

sisaha
3. feb 2012

@lubikan mne vyberal zub mudrosti pred rokom stomatochirurg - tiez bol vyrasteny, ale nakrivo a zospodu neho sa mi tvoril hnis. Cele trhanie trvalo asi 3 minuty vratane cakania na zabratie injekcie..Ak ho mas vonku, tak dlabat nebude nic. Je to len taky neprijemny tlak. Neboj, tiez som sa toho bala a v tom kresle som sa od strachu normalne spotila..Ale zubar bol uzasny.

latvia
3. feb 2012

@lubikan samozrejme ze to moze byt otazka 1 minuty aj iba kliestov, moje 2 horne zuby mudrosti sli takto naraz obe vonku , teda jeden po druhom 😉 problem nastava, ak mas korene tych zybov pokrutene a mohlo by hrozit zlomenie. to uz ale uvidi zubar na snimku a bude vediet ci postaci vytrhnut alebo bude treba rezat. moj treti zub mudrosti siel chirurgicky, za pol hodinku, najprv sa ho snazil vytrhnut, ale skor my mi zlomil sanku nez by ho vyrval vonku, tak mi musel odpilit z kosti aby vobec vysiel. na moje pocudovanie ma absolutne, ale absolutne nic nebolelo pocas zakroku. az po vyprchani injekcie ktora vydrzi aj 4 hodiny, ma to zacalo boliet, ale nic co by sa ibalginom nedalo potlacit. jednoznacne chod vytrhnut tie zuby vonku, robia len sarapatu a rychlo sa kazia, nehovoriac o tom ze ti posuvaju zuby a mozu urobit aj dekubit na dasnach.fakt sa neboj